Skocz do zawartości

Alufelgi po myciu Sonax Extreme


heniczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

 

wczoraj umyłem swoje ukochane alufelgi preparatem Sonax Extreme do felg (w tamtym sezonie myłem je Autoland Atack do felg, ale średnio byłem zadowolny, także tym razem skorzystałem ze wspomnianego Sonaxa).

Zdjęcie sprzed mycia mam tylko to:

f2f3afdf395a9bc7m.jpg

 

po myciu/szczotkowaniu:

71923fa50273c46fm.jpg 795d28852ac57584m.jpg 2c99f19b56223a1bm.jpg c94837bbb2f93496m.jpg 612a248455b8ed34m.jpg 5d00a0240d06fa29m.jpg

jakby nie patrzeć są czyste, a przynajmniej nie zostawiają brudu na rękach jak się je przenosi bez rękawic :roll: Ale tych kropek (to chyba asfalt?) czy kleju po odważnikach nie usunęło.

 

ale po myciu wyszła gorsza sprawa (akurat najwięcej zdjęć dotyczy prawego przedniego koła, ponieważ tam najwięcej tego wyszło, tylne koła prawie nie mają takich śladów):

dekielki (to już wyszło po użyciu wspomnianego wcześniej Autolandu)

da815ccc3d1df570m.jpg

 

ramiona

dc232e4535719a0bm.jpg e963252f87ac4f7cm.jpg dd57bc02025ba870m.jpg 7640ce583b2b54c2m.jpg d26a46c177ff3bf6m.jpg 36a68b45f95ef797m.jpg c922bee8abe5e75bm.jpg

 

wnętrze (tak jakby puchło przy łączeniu ramienia z obręczą)

df2e390a5df4eb64m.jpg

 

Jaka może być przyczyna takich śladów? Właśnie rzuciłem w google hasło Utlenianie aluminum no i kurdę, te ślady to przypominają... Ale czekam na Wasze opinie. Z góry podziękował!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druciakiem je myłeś? Te ślady to raczej krawężniki + utlenione aluminium.

szczotką do felg, o taką:

6feb41d1e7151322m.jpg 83ed02a6a07d2824m.jpg

 

a co do śladów krawężnika: masz rację, akurat ta felga najmocniej ucierpiała w rękach poprzedniego właściciela (jakiś nieprzyjemny krawężnik no i atak autobusu ;P). No i druga sprawa: na niej najwięcej tego utleniania wyszło, dlatego akurat jej zdjęcia trafiły na forum.

 

Zastanawia mnie tylko, czy to normalna sprawa z tym utlenianiem, felgi mają około 3lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam efekt, z prawie nowymi felgami, po użyciu TENZI Alux GT. Nie wiem jak SONAX, ale TENZI jest na bazie kwasu fluorowodorowego, wydaje mi się, że dostał się on między lakier a aluminium i je wytrawił. Także zalecam ostrożność przy używaniu mocnej chemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Sonax nie jest mocną chemią...

Jakaś substancja aktywna musiała zareagować z gołym aluminium. Przez uszkodzenia lakieru na krawędziach środek dostał się w przestrzeń miedzy lakierem a aluminium, a że w przypadku polerowanych powierzchni nie ma dobrej przyczepności powłoki, zadanie miał ułatwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam efekt, z prawie nowymi felgami, po użyciu TENZI Alux GT. Nie wiem jak SONAX, ale TENZI jest na bazie kwasu fluorowodorowego, wydaje mi się, że dostał się on między lakier a aluminium i je wytrawił. Także zalecam ostrożność przy używaniu mocnej chemii.

Akurat TENZI Alux GT to jeden z mocniejszych preparatów do felg, zaleca się dużą ostrożność, żeby nie zrobić kichy :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.