Skocz do zawartości

opel vectra renowacja tapicerki


tasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

prosze o pomoc w sprawie doboru kosmetyków do renowacji beżowej tapicerki skórzanej w Opel Vectra. Wybrałem z grubsza mydło Avel do mycia, balsam Avel 500ml do konserwacji (zastanawiam sie miedzy bezbarwnym balsamem a bezowym ponieważ w drugim aucie mam czarna tapicerkę w dobrym stanie i mógłbym bezbarwny użyć a wiadomo szary balsam odpada) a największy dylemat mam czy kupić renovating cream czy BALSAM MOCNO KOLORYZUJĄCY - JUVACUIR

 

praktycznie tylko boczek fotelu kierowcy jest zniszczony wytarty. tył i fotel pasazera są w miare ładne (jedynie u pasażera jest rozciecie z tyłu, zastanawiam sie jak by to podkleic)

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc ew sugestie jak przywrócić wygląd mojej tapicerce

P4180121.JPG.34ef6137720513997ff3c996e303b5e0.JPG

P4180120.JPG.1fe03c1838252a9276f4f87e6d768682.JPG

P4180119.JPG.175780670a41ecd14e13f9b23ba73b92.JPG

P4180118.JPG.73ab857198d9611487fe3ced6af61ac6.JPG

P4180117.JPG.80692048c7fbe8f29494dd7f011ecb4f.JPG

P4180116.JPG.f85aa70ebf03d6abbacf3b9d7786f255.JPG

P3120105.JPG.1418fbca390ad760d2d5fac9dce79473.JPG

P3120103.JPG.563705d8c4ae87a52773da402a83cb41.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam!

 

Fotele generalnie do farbowania. Musisz bardzo się przyłożyć przy do przygotowywania powierzchni w miejscu wytarcia boczku. Widać wyraźne zatłuszczenie i jeśli tego nie odtłuścisz farba nie będzie się trzymała.

 

Jeśli chodzi o pęknięcie na oparciu możesz spróbować to podkleić. Jak na moje oko działają tam spore naprężenia.

 

Jeśli potrzebował byś pomocy przy wyborze naszych środków służę pomocą.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem chłonny na wszelakie opinie i zestawy. avel tak mi wpadł w oko co nie znaczy ze nie wezme colorlock. Auto mam od 3 miesiecy, poprzedni właściciel (kolega z pracy zanim sprzedał mi auto wysmarował całą skórę sonaxem do skór, dlatego przetarcie jest zatłuszczone.

a jaki zestaw colorlock mógł by mi polecić do tego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Środków polecał nie będę, bo sam je sprzedaje.

 

Troszkę to bardziej złożony zestaw jest.

 

Zestaw tonujący:

http://allegro.pl/zestaw-tonujacy-do-sk ... 61426.html

Czyli środek czyszczacy, farba + utrwalacz do niej. Czyli taki niezbędnik.

 

 

Pad szlifujący do przeszlifowania powierzchnii:

http://allegro.pl/pad-szlifujacy-colour ... 04242.html

Wyrówna drobne niedoskonałości i zmatowi dodatkowo powierzchnię. (Lepsza przyczepność farby.)

 

Benzyna do odtłuszczenia:

http://allegro.pl/benzyna-do-skory-colo ... 18026.html

 

Usunie stare tłuszcze. Koniecznie odtłuść wytarcie. Tam niestety skóra zrobiła się chłonna. Bez odtłuszczenia tego farba nie ma prawa się trzymać.

 

Rozpuszczalnik do rozluźnienia wykończenia.

http://allegro.pl/rozpuszczalnik-gld-15 ... 39076.html

 

Rozluźnia Top Coat skóra robi się po nim lekko klejąca. (idealna do nakładania farby)

 

To tyle z naszej żółtej ;) strony. :ad:

 

Ps Zapomniałem dodać, ze farbę oczywiście dobierzemy pod próbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje mi chyba jescze czegoś mega silnego do umycia foteli a potem do konserwacji. ps benzyna ekstrakcyjna, aceton nie mogła by sie zdać do odtłuszczenia lub zmywacz silikonu (taki jak w lakiernictwie) ta farbke pasuje pistoletem zaaplikować? wystarczy mi taka ilość z zestaawu na dwa fotele i kanapeczy tylko na boczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Możemy CI wymienić soft Clean na Stronga. Benzyna ekstrakcyjna tak - nada się. Aceto wysusza bardzo skórę do tego farba może się wałkować. Zmywacza do silikonu nie przerabiałem :) Jasna tapicerka przód + tył zalecamy dodatkową farbę. Jeśli jednak poza miejscami wytartymi będziesz tylko odświeżać powinno starczyć. Dużo zależy też od tego jak dobrze uda się dobrać farbę.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.