Skocz do zawartości

Test kropelek


m.k.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Miałem rano czas, to na jednym nadkolu postanowiłem sprawdzić jak z upływem dni będzie wyglądało napięcie powierzchniowe po zastosowaniu:

 

EX-P / EX-P + Colli #476 / SmartWax / W5 Car Care / Autoland nanowosk

 

Każdy nakładany wg zaleceń producenta. Na zdjęciach widać gdzie jaki był położony. Linia przerywana oddziela EX-P od EX-P + Colli #476 (najpierw sealant, później po spolerowaniu wosk #476)

 

Pierwszy dzień:

- brak zauważalnych różnic

- środek w najłatwiejszej aplikacji: SmartWax (do tego ten zapach!), EX-P i Autoland nanowosk

- środek w najłatwiejszy do spolerowania: SmartWax, Colli #476

 

Po tygodniu sprawdzę zmiany w napięciu powierzchniowym.

 

=========== 24h, 60km ===========

 

Jak obiecywałem, są zdjęcia. Wykonane po 24h. Auto w tym czasie zaliczyło kurs 60km w zmrożonej mżawce.

 

Mam wrażenie, że najsilniejsze napięcie powierzchniowe powoduje Collinite #476, następnie Poorboy's EX-P (no i duet EX-P + #476).

 

Najmniej kształtne krople tworzą się na W5 Car Care i o dziwo na SmartWax.

 

Ogólnie:

9fa9f13262714729.jpg

 

Poorboy's EX-P i Poorboy's EX-P + Collinite #476:

b9be1fde8e9c65fb.jpg

 

Collinite #476:

4821b9aebac7b5dc.jpg

 

SmartWax:

d724fd5ea6e78063.jpg

 

W5 Car Care:

6baf9db1582be249.jpg

 

Autoland Nanowosk:

c3980442176b0566.jpg

 

====== 19 dni (dwie noce pod śniegiem na dworze), 436km ======

 

Autku nie służy warszawskie solenie jezdni. Nie musiałem go myć, po dzisiejszym rajdzie w lesie przez zaspy tylko przetarłem MF i potem równomiernie zroszyłem. Mam wrażenie, że samo Coll najtrwalej trzyma się karoserii. Ale i tak te warunki dały mu w kość i gorzej się prezentuje niż w inne pory roku.

 

Ogólnie:

ac1b3376f6a53060.jpg

29a60545e7413914.jpg

plansza.jpg.edb97839432526035eba5248a2795866.jpg

test-woskow.jpg.74d4d27d2b2c0689512d95e9d360bbfa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

kabul, szczerze ta druga fotka to tak zupełnie nie potrzebna, bo generalnie przy teście pt. "wiadro" woda całkowicie spłynęła bo to duża stromizna i zostały kropelki, które na końcu skapnęły z wiadra.

 

Dopiero po kilku dniach myślę, że pojawić się mogą pierwsze różnice w powłoce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Chętnie bym zobaczył kropelkowanie na świeżo. Do testowania polecę Ci opryskiwacz jakiś co daje szeroką mgłę . Test wiadra sobie odpuść bo nic nie da.

 

Przygotowywałeś lakier? Jaka była różnica w nakładaniu Colli na czysty lakier i na EX-P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Colli #476 odczuwalnie lżej się nakłada jeżeli pod już mamy nałożony EX-P. Zdecydowanie czuć większy poślizg.

 

Powierzchnia wyglinkowana + Quik Detailer (wcześniej UC).

 

Mam fajny zraszacz, obiecuję jutro zrobić zdjęcie po zroszeniu. Szczerze, nie wiem czemu lałem z wiadra :) chyba chciałem zobaczyć jak szybko spada, a nie jakiego kształtu powstaną krople.

 

Wyszedłem teraz i zroszyłem powierzchnię. Efekt normalny, ot kropelki. Bez widocznych różnic gołym okiem. Jak naładuję aku, to jutro sfotografuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.