Jump to content

Jak to usunąć lub wyczyścić?


Silver_Shadow
 Share

Recommended Posts

proszę o pomoc w takiej sprawie... mam motocykl który przez okres zimowy stał w garażu pod pokrowcem. Kilka dni temu jak wziąłem się za przygotowanie do sezonu znalazłem taki oto nalot na spodzie silnika. Domyślam się że to jest tzw.śniedź. Proszę o porady jak to usunąć. Boję się użyć mocniejszej chemii, myślałem o mocniejszym stężeniu APC (np. 1:5 lub nawet 1:2). Czy może trzeba skorzystać z Tanzi lub innego hardcorowego środka? i czym to zabezpieczyć aby podobnych sytuacji uniknąć? :o . Foto w załączeniu.

59442aacf1625_nokia057_2.jpg.ac6e85e8edb73f25ac5b92ea47578f51.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie stosowałem nigdy autosolu. Aluminium polerowałem zawsze białą pastą polerską w kostce i krążkiem filcowym. Ale w tym przypadku będzie ciężko bo to silnik i sporo zakamarków. Jak masz jakąkolwiek pastę polerską to spróbuj w mało widocznym miejscu przetrzeć jakaś gąbką i zobacz czy schodzi i jaki jest po tym efekt. Raczej nie zakładam, że silnik ma na aluminium warstwę lakieru bezbarwnego tylko czyste - stąd pewnie ta śniedź.

Link to comment
Share on other sites

powiem tak... próbowałem wczoraj bez żadnej pasty takim czyściwem do polerowania. I nawet jest efekt ;) ale roboty troszkę będzie :o a później mam zamiar pociągnąć to autosolem lub MOTHERS MAG & ALUMINIUM POLISH (którego jeszcze nie mam ale widząc jaką furorę robi na naszym forum to warto kupić). Oczywiście zdam relację jak poszło. Zastanawiam się jak następnym razem do tego nie dopuścić. Jak to zabezpieczyć?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.