Skocz do zawartości

Dziwne plamy od czego i jak zapobiec


Prixpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problemy z Meganką mojej mamy.

Jakiś miesiąc temu zauważyliśmy dziwne plamy na siedzeniach, podsufitce, boczkach drzwi ale tylko po stronie prawej (pasażera).Fotki poniżej (sorry za jakoś zdjęć ale nie mam na razie razie lepszego sprzętu)

 

85120814.jpg

12926426.jpg

10432033.jpg

 

Pytanie brzmi od czego są te plamy czym je zmyć żeby nie pogorszyć i jak zapobiec takim plamom na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka wygląda jak sól.Może mama dużo wody wnosiła w kozakach, chociaż dziwne że na podsufitce też jest więc to raczej nie to.

Nie wiem czy to nie jest byle jak doprany nurek (popowodziowy). Fotele i wykładziny oddają wilgoć, a że jest zimno i jeździ się z pozamykanymi oknami z gorącym nawiewem na full to wychodzi :oops:

Pozostaje chyba czekać do wiosny, uprać i suszyć do oporu tapicerkę :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal

Wilgoci raczej nie ma, nie jest to mokre. A jak jeszcze mogę to sprawdzić ?

 

Donatel

Właśnie też myśleliśmy że to sól. Nurek popowodziowy wątpię bo reszta auta na to nie wskazuje i z jednej strony to też dziwne.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackill

Właśnie muszę to sprawdzić tylko na razie zimno na dworze. A jak by się dostała woda to było by chyba mokre a nie jest tylko jest białe to skąd ta biel ?

 

 

może delikatnie się sączy, jak dla mnie woda i pleśń (niestety słaba jakość zdjęć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem o ile samochód był prany może to być proszek (kercher). Widziałem takie cuda po roku od nieumiejętnego prania .

Przy takich plamach proszek musiałby być chyba spryskany do kompletnego przemoczenia i kompletnie nie odessany ekstrakcją :dontknow:

Robiłem kiedyś RM760 bez odkurzacza piorącego i faktycznie delikatne zacieki wyszły, ale nie aż takie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej plamy zauważyłem ok miesiąca temu. Czyli jedyny sposób na tą pleśń to poczekać aż zrobi się ciepło ściągnąć tapicerkę i pożądnie ją wyprać tak jak powinno być ?

 

Miałem podobny problem w aucie córki, samo pranie niewiele pomogło ,niestety zarodniki grzyba były za głęboko, przed drugim praniem zaryzykowałem i użyłem anty grzyba od 4Nano

(ponieważ wcześniej sprawdziłem go w domu i działanie miał idealne) potem pranie , po wysuszeniu jeszcze środek zabijający pozostałości organiczne Organic Odour Eliminator też od 4 Nano i jak na razie minęło około 6 miesięcy i nic ponownie nie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ozonowanie może coś pomóc ??

 

jeżeli jest to pleśń to ozonowanie zniszczy zarodniki ale nie usunie plam. W takim wypadku należy wyprać całą tapicerkę następnie wyozonować cały samochód. Pod warunkiem że jest to pleśń.

 

P.S. najpierw znajdz i usuń zródło przecieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyny ekstrakcyjnej nie mam i wynająć bym nie chciał bo teraz majówka to bym wolał sam wyczyścić. Można samemu jakimiś domowymi sposobami albo środkami tanimi i łatwo dostępnymi żeby były w sklepie motoryzacyjnym bo na allegro to za późno :D

 

A ozonator to mam na warsztacie bo klime robimy i zawsze ozonujemy nie wiem ile ma mg/h ale wygląda tak że podłącza się do niej rurke i drugą strone tej rurki z takim kamieniem jakby wkłada sie do środka. następnie ustawia się minuty od 10 do 60 . Zobacze jutro może będzie pisało ile ma mg/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to rzeczywiście jest pleśń i zdecydujesz się na pranie ekstrakcyjne to możesz po upraniu użyć preparat clensan prochemu jest przeznaczony do zabijania pleśni

ala dla mnie wygląda to na ślady po proszku do prania tapicerki a wtedy wystarczy wyprać ekstrakcyjnie tapicerkę czystą wodą.Jeśli to jest ta przyczyna to podczas odsysania wody będziesz widział w zbiorniku na brudną wodę w odkurzaczu trochę piany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.