Skocz do zawartości

Lampka rowerowa - co polecacie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam latarkę Ultrafire WF-502B.

Podczas jazdy po nierównościach albo podczas przejeżdżania przez krawężnik samoczynnie zmieniają się tryby.

 

Ktoś wie czego to może być wina?

-zużyte ogniwo

-włącznik do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Posiadam latarkę Ultrafire WF-502B.

Podczas jazdy po nierównościach albo podczas przejeżdżania przez krawężnik samoczynnie zmieniają się tryby.

 

Ktoś wie czego to może być wina?

-zużyte ogniwo

-włącznik do wymiany

 

słabe połączenie, włącznik ... najlepiej rozkręcić i obadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A opis nie wystarczy przecież to rewelacja :lol:

Tak poważnie, przerabiałem już kilka pseudo latarek

i tylko kasa wyrzucona w błoto.

Zainteresuj się czymś takim

http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... gory-16427

ja używam modelu 3.1 od trzech sezonów i działa znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja ją mam. Kupiłem we wrześniu za 65plus wysyłka. Też jakiś badziew na tył dali. Także cena promocyjna to może jest ale na pewno nie ze 100zł. Jeżeli chodzi o jazdę na rowerze, to zbyt często jej nie używałem niestety, ale nic mi nie przeszkadzało. Na moje potrzeby wystarczająca. Na dziurach mozę trochę coś tam drży ale można to na domowy sposób zniwelować, np gumka recepturka. Mówię o jeździe na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały_dżon :good: Dla mnie nie istnieja inne latarki jak bocialarki :D Mam wersje 3.1 chyba to bylo 450lm, oraz 4.0 800lm i juz wiele nocnych wypadow, zawodow. Mazowia 24h po lesie z tymi dwoma latarkami to sama przyjemnosc :mrgreen: Mam je juz 3 rok, ilosc ogniw tylko sie powiekszyla bo na max mocy sie przydaja w zapasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem aku Energizer 1000mAh. Rozładowałem je do końca i naładowałem. 3h w trasie i lampka świeciła gorzej niż na zwykłych bateriach. Włączając lampkę na 100% lub 50% świeciła jak na 10%. Dziwne, że tak szybko padły bo praktycznie cały czas jechałem na trybie 10%. Momentami na kilka chwil dawałem na full. Także :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wiosny tego roku mam noisa 500 na przód + wall-e na tył. Obie wymiatają ale są lepsze lampki za te pieniądze(chodzi mi o przód bo tył to klasa sama dla siebie).

Więcej info tutaj:

videotesty:

:arrow:

:arrow:

:arrow:http://vimeo.com/58582847

 

recenzje:

:arrow:http://rowerowylublin.org...d=254&Itemid=60

:arrow:http://mtbikes.pl/artykul...an-specjalnych/

:arrow:http://www.wrower.pl/sprz...m-500,3334.html

 

oraz tutaj

:arrow:http://www.swiatelka.pl/viewforum.php?f=23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy oswietleniu rowerowym, moze ktos gdzies widzial taka lampke C-LUX ?

W mojej stopila sie płytka i jest nie do odratowania :cry:

b0ha.jpg

Przez to nie mam wogole oswietlenia w Pegasusie bo z przedniej lamki idzie prad to tylnej..

Jak cos bede wdzieczny za namiary..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wszystkimi ( no dobra, zdarzy się co dobrego ) lampkami jest tak, jak z kosmetykami :song:

 

przyjdzie tu ktoś i zacznie zachwalać "tempo" i jej pochodne to od razu będzie sprowadzony na ziemię, pójdziecie z tymi lampkami na fora rowerowe to Was sprowadzą na ziemię :roll:

 

 

btw - ponoć mawiają, że latarki poniżej pincet świecą czarnym światłem ;):kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar3, proszę bardzo pójść i sprowadzić bocialarki na ziemię :D. Powodzenia ;).

 

Ha, gdybyś czytał co było wcześniej napisane to byś wiedział, że mam, używam i chwalę je, baa nawet biorę czynny udział w ich produkcji 8-)

 

tak, że :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar3, proszę bardzo pójść i sprowadzić bocialarki na ziemię :D. Powodzenia ;).

 

http://allegro.pl/latarka-solarforce-l2 ... 77089.html

 

Latarki Grega są ok ale uważam, że na rower lepszym rozwiązaniem jest kolimator. No chyba, że właściciel latarki ma gdzieś czy kogoś oślepia lub jeździ na kompletnym odludziu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar3, proszę bardzo pójść i sprowadzić bocialarki na ziemię :D. Powodzenia ;).

 

Ha, gdybyś czytał co było wcześniej napisane to byś wiedział, że mam, używam i chwalę je, baa nawet biorę czynny udział w ich produkcji 8-)

 

tak, że :song:

tak, że sam sobie zaprzeczasz :)

Co do kolimatora to zgadzam się z Tobą jest to dobre rozwiązanie na ścieżki

gdzie zwykłe "potwory" mocno oślepiają :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar3, proszę bardzo pójść i sprowadzić bocialarki na ziemię :D. Powodzenia ;).

 

Ha, gdybyś czytał co było wcześniej napisane to byś wiedział, że mam, używam i chwalę je, baa nawet biorę czynny udział w ich produkcji 8-)

 

tak, że :song:

tak, że sam sobie zaprzeczasz :)

Co do kolimatora to zgadzam się z Tobą jest to dobre rozwiązanie na ścieżki

gdzie zwykłe "potwory" mocno oślepiają :/.

 

Nie bardzo rozumiem :-] pisałem, że nie wszystkie

 

Używałem latarki z kolimatorem nocą, sporo jeździłem normalnie ulicami i nigdy nikt mi nie mrugał światłami ( samochody ). Tu nie chodzi o to, że potwory - moja miała okolice 600 lumenów. Za oślepiania "odpowiada" reflektor, który daje spota ( mocno skupiona środkowa wiązka) + spill czyli to coś dookoła, zazwyczaj dość dużej średnicy plama światła. Możesz mieć spota ustawionego pod koło a spill i tak będzie oślepiać jadących z przeciwka. Tak to działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar3, proszę bardzo pójść i sprowadzić bocialarki na ziemię :D. Powodzenia ;).

 

http://allegro.pl/latarka-solarforce-l2 ... 77089.html

 

Latarki Grega są ok ale uważam, że na rower lepszym rozwiązaniem jest kolimator. No chyba, że właściciel latarki ma gdzieś czy kogoś oślepia lub jeździ na kompletnym odludziu ...

 

Miało sprowadzić na ziemię to sprowadziło. Poza tym uważam, że nawet noise jest lepszy od boialarki. Kupując światło przednie do roweru nie zastanawiam się tylko nad ilością/jakością światła ale też nad innymi sprawami. Jakość montażu, jakość użytych materiałów, żywotność, gwarancja. Dla mnie wszystko to ma znaczenie, dlatego wybrałem noisa. Co z tego, że solarforce daje dobre światło ? Kumplowi nie działał najniższy tryb w noisie. Oddał do sklepu, po dwóch tygodniach dostał fabrycznie nową lampę. Tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar3, proszę bardzo pójść i sprowadzić bocialarki na ziemię :D. Powodzenia ;).

 

http://allegro.pl/latarka-solarforce-l2 ... 77089.html

 

Latarki Grega są ok ale uważam, że na rower lepszym rozwiązaniem jest kolimator. No chyba, że właściciel latarki ma gdzieś czy kogoś oślepia lub jeździ na kompletnym odludziu ...

 

Miało sprowadzić na ziemię to sprowadziło. Poza tym uważam, że nawet noise jest lepszy od boialarki. Kupując światło przednie do roweru nie zastanawiam się tylko nad ilością/jakością światła ale też nad innymi sprawami. Jakość montażu, jakość użytych materiałów, żywotność, gwarancja. Dla mnie wszystko to ma znaczenie, dlatego wybrałem noisa. Co z tego, że solarforce daje dobre światło ? Kumplowi nie działał najniższy tryb w noisie. Oddał do sklepu, po dwóch tygodniach dostał fabrycznie nową lampę. Tyle ;)

 

Ale zarówno Bocian jak i Greg stosują bardzo dobre materiały, diody selekcjonowane pochodzą z pewnego źródła w dodatku są zamocowane na bardzo dobrych podłożach, podłożach o których Maktronik może sobie pomarzyć ... to wszystko przekłada się właśnie na żywotność. Oboje dają gwarancję na swoje produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej dioda diodą a całość całością. Nie przekonasz mnie, że lampki od grega czy bociana wykonane są lepiej niż noise. Po prostu nie są i tyle. Dodaj sobie do tego uchwyt na kierownicę i nie mam więcej pytań. Pod tym względem noise bije bocialarkę i L2P na łeb-takie jest moje zdanie. Natomiast jeżeli chodzi o gwarancję to na dzień dzisiejszy daje ją każdy. Zabawa zaczyna się wtedy, gdy zaczynasz produkt reklamować ...

 

Jeszcze jedna ważna rzecz na niekorzyść MacTronica. Wbrew temu co można przeczytać w internecie MacTronic nie jest producentem noise 500 a jedynie firmą, która na chiński produkt nakleiła swoje logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej dioda diodą a całość całością. Nie przekonasz mnie, że lampki od grega czy bociana wykonane są lepiej niż noise. Po prostu nie są i tyle. Dodaj sobie do tego uchwyt na kierownicę i nie mam więcej pytań. Pod tym względem noise bije bocialarkę i L2P na łeb-takie jest moje zdanie. Natomiast jeżeli chodzi o gwarancję to na dzień dzisiejszy daje ją każdy. Zabawa zaczyna się wtedy, gdy zaczynasz produkt reklamować ...

 

Jeszcze jedna ważna rzecz na niekorzyść MacTronica. Wbrew temu co można przeczytać w internecie MacTronic nie jest producentem noise 500 a jedynie firmą, która na chiński produkt nakleiła swoje logo.

 

Nie chce nikogo na siłę przekonywać. Noise ma fajne mocowanie - ale czego brakuje w typowym uchwycie na kierownice? Chłopaki nie robią problemów z gwarancją - to pewne, a po gwarancji zapewnią serwis, naprawią lampkę, wymienią co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie sprowadziło.

Ja patrzę na to z innej strony, w końcu ktoś próbuje zrobić coś więcej niż sprowadzić z Chin

badziewie i dobić marżę, bardzo fajnie że takich osób jest coraz więcej i co najważniejsze

potrafią to zrobić dosyć przyzwoicie.

Jak wspomniał mar3 nic na siłę, każdy chwali to co się u niego sprawdziło i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.