Skocz do zawartości

Renowacja/naprawa chromowanego grilla w Volvo V50


cpt_sage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki nieciekawy problem natury estetycznej w moim V50. Poprzedniemu właścicielowi nie podobał się chromowany grill. Postanowił go więc potraktować czarnym lakierem. Problem w tym, że atrapa jest teraz w niektórych miejscach odrapana, chrom wychodzi spod czarnej farby i wygląda to tragicznie.

I teraz moje pytanie: czy da radę jakoś pozbyć się czarnej farby z chromowanej kratki tak aby chrom pozostał nienaruszony?

Oddawanie grilla do chromowania w specjalistycznej firmie raczej mija się z celem (taniej kupię nowy grill na Allegro).

 

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

 

 

Jest to taka atrapa:

 

P4130316.JPG

 

A to (kiepskie) zdjęcie mojego auta:

 

2013-04-06%2016.12.36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uznałem, że ten grill to wiocha i pomalowałem plastidipem na czarny mat.

 

ewentualnie rozważyłbym kupno grilla od s40.

 

+1

 

Nawet jak poświęcić sporo czasu i pieniędzy na preparaty to efekty końcowe będą raczej mizerne - na grillu napewno czas i kamienie swoje zrobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym który przedstawiłeś firmy FK chodzi właśnie o to żeby emblematu nie było...To tuningowy zamiennik. Gdybyś założył znaczek to będzie straszna kicha.

A farbę można usunąć Scansolem lub innym paint removerem. Chromu nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pobawić się takim preparatem tak jak radzi Marco

http://allegro.pl/zmywacz-powlok-lakier ... 62016.html

Nie mówie koniecznie o tym dokladnie ale wlasnie o zmywaczu powłok lakierniczych, dostaniesz go w kazdym sklepie z farbami. Są dostępne w mniejszych i tańszych opakowaniach.

 

Był taki wątek w którym gość dostał do doszykowania chevroleta z rozlaną farbą w srodku i to mu pomoglo. Spróbuj moze i Tobie zda egzamin, ale najpierw w malo widocznym miejscu.

 

Metalizacja próżniowa bo taką pokryty jest Twój grill ( to ten chrom) myślę ze nie powinna zejść. Gdyby to bylo metalowe i chrom byłby galwaniczny byłoby zero problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

 

Teraz mam zagwozdkę co ja właściwie chcę z tym zrobić; czy wrócić do chromu czy pozostawić to na czarno (co wiąże się z poprawieniem niedoróbek czarnego lakieru) czy wymienić na zupełnie nowy grill.

 

W zasadzie mam jeszcze większy problem niż wcześniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koniec końców stanęło na tym:

 

 

Y9EBAiM.jpg

 

g7IP3U0.jpg

 

Czarny półmat z Motipa. Jestem bardzo zadowolony z efektu :)

 

Aha, znaczek potraktowałem pastą polerską Safe Cut z żółwia - udało się wydobyć trochę blasku z chromów i pozbyć rys z przezroczystego laminatu, który osłania emblemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.