Skocz do zawartości

folia karbonowa honda civic 2006


gienkon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie zacząłem oklejać plastiki w hondzie civic wszystko idzie jak po maśle lecz nie mogę dać sobie rady z oklejeniem plastików od drzwi gdzie jest zamontowany guzik do odsuwania szyb gdyż jest tam wgłębienie na guzik z którym nie mogę sobie poradzić.

Moze ma ktoś jakiś pomysł jak to zrobić??? Będę wdzięczny za wszelka pomoc.

Poniżej dodam zdjęcie tych plastików:

 

 

 

kgrhqqokiwe6znvjghbouuz.jpg[/img]

kgrhqjnwfcqbey2obqceik2.jpg[/img]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc ciezko. Jesli uzywasz folii np 3M to sprzedawane sa rowniez ichniejsze dedykowane podklady , ktore mozna naniesc gabka/ pedzelkiem w celu polepszenia przyczepnosci folii z podlozem. Ja na "ciezkich" zalamaniach czy wnekach / ksztaltach stosowalem i pewno cos to tam daje . Oprocz tego sprobuj bardzo mocno podgrzac folie i sprobowac ja tam uformowac, ale no nie ma gwarancji ze w tym jednym wglebieniu ona nie odejdzie, bo napewno podczas formowania wzor "sie rozjedzie" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info spróbuje z podkładem. Tak sobie myślałem jak by zrobić coś w rodzaju formy żeby ja wcisnąć w to wgłębienie bo palcem jest strasznie ciężko uformować kształt po podgrzaniu tylko nie mam pomysłu z czego mogę zrobić ta formę;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z czym masz problem, folia 3m fajnie sie ksztaltuje po podgrzaniu opalarka (! nie szuszarka) i wciskasz paluchem w zaglebienie, mozesz uzyc materialowych rekawiczek, co by sobie palcow nie poparzyc. Na koncu jak skonczysz wszystko oklejac, podgrzej jeszcze raz folie i podociskaj w kazdym miejscu, klej lepiej zlapie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij nakładać folię od razu od zagłębienia. Podgrzej ją w miejscu gdzie ma wejsc w zagłębienie i uformuj ją w zagłębieniu. W tym panelu z większą liczbą przycisków będzie trudniej, ale może uda się ją Ci lepiej położyć. W przypadku hydrografiki to też nie będzie to takie łatwe. Prawdopodobnie odetną ci wzór zaraz za płaszczyzną tych paneli na jakichs 2-3 mm wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.