Jump to content

Chemical Guys Carpet Brush oraz Upholstery Brush


cubstone
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym zdobyć więcej informacji oraz poznać Wasze opinie na temat tych dwóch produktów:

 

Chemical Guys Carpet Brush Short Hair

 

Chemical Guys Upholstery Brush Long Hair

 

http://sklep.waxclusive.pl/szczotki/503 ... -hair.html

 

Kiedy używamy tych szczotek, jak się sprawdzają w rzeczywistości, jakich efektów można się po nich spodziewać oraz czy warto w coś takiego inwestować?

Zastanawiam się nad ich kupnem, ale chciałbym najpierw dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej. Wszelkie zdjęcia i filmy mile widziane ;)

Link to comment
Share on other sites

Checio, Ale co ona dokładnie robi na sucho a co na mokro? Ta z krótkim włosiem ma za zadanie wydobyć piach ze spodu dywanu i podnieść runo, czy chodzi o coś innego? Na jakich obrotach rotacją pracujesz?

Co masz na myśli pisząc o przydatności przy praniu tapicerki- mają one zastąpić szczotkowanie prespreyu, tak? Sprawdza się to w praktyce? Lepiej radzą sobie z mega- zasyfionymi wykładzinami?

Mógłbyś po krótce opisać jak pracujesz z tymi szczotkami?

Dzięki

Link to comment
Share on other sites

Obydwie szczotki pracują na rotacji, chociaż można również używać na da.

Ta z krótkim włosiem jest bardziej agresywna i raczej znajduje zastosowanie przy wykładzinach albo wycieraczkach , tą z dłuższym włosiem można spokojnie pracować na tapicerce. Przy odkurzaniu i mocno powbijanym piachu zbieram luźny piach odkurzaczem, zakładam ostrzejszą szczotkę, robię kilka przejazdów i znów odkurzam, piasek podnosi się do góry i łatwiej wybrać wszystkie ziarenka niż szorując końcówką odkurzacza.

Co do szczotki z dłuższym włosiem można spokojnie przelecieć tapicerkę przy praniu, obroty na 1 - 2 biegu i zamiast szorować ręczno jedziesz maszyną, tylko jakieś trudno dostępne miejsca poprawiasz.

 

Jak zamierzasz je kupić do użytku tylko we własnym samochodzie to myślę że nie ma sensu, jak ogarniasz samochody rodzinie i znajomym ;) i zależy Ci na czasie i dobrze wykonanej pracy to szczotki są bardzo pomocne.

Jak masz wątpliwości to kup na początek jedną , popracuj nią trochę i kupisz drugą.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.