Skocz do zawartości

Pasta polerska którą wybrać Mazda


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam w planach po raz pierwszy za pomocą polerki elektrycznej [Graphite] ogarnąć lakier w mojej Madzi 626 GW 2001r kolor jak to określić granatowy metalik . I chcę zasięgnąć opini na temat jakie pasty polerskiej powinienem użyć która będzie najlepszym wyborem lub co proponujecie , mianowicie zastanawiam się nad trzema opcjami.

 

Nr.1. Menzerna FG500 - IP2000 - SF4000 , w zasadzie zakup trzech past .

Nr.2. Meguiar's Ultimate Compound .

Nr.3. 4Nano HIGH GLOSS STRONG COMPOUND

 

Poniżej fotki Madzi .

 

96663690.jpg

 

p1100041a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu będę miał pacjenta VW Passat z 2004r. cały malowany.

Posiadam pasty Menzerna 500 oraz 3000, jak również w drodze jest 2500. Czy tą kombinacją past osiągnę rezultaty rzędu 85%-90%?Czy raczej zrobić 3 stopniowy zabieg tj.400,2000 i 4000 - tylko czy jest sens? Jak również czy 2 letni lakier na koreańczyku (tylko swirle od myć) potraktować pastą 2500 czy może raczej dokupić 2000 a potem 4000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po elemencie robię korektę (już 3 zrobiłem :-] ) Menzerną 400,3000 i 4000.Wychodzi super,tylko uważaj na załamania żeby podkładu nie zobaczyć :mrgreen:

Będę uważał napewno :) ale lepiej nie szaleć . Powiedź jakim systemem dokładnie polerujesz , jeżeli zrobię to Menzerna 400 jeden [lub więcej ]przejazdów po elemencie na twardym padzie - 3000 jeden przejazd na średnim padzie - 4000 wykończenie na miękkim padzie dobrze kombinuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 3000 dostatecznie nie wykończy powierzchni przed aplikacją cleanera? Pytam bo powątpiewam w sens stosowania kombinacji 3000 - 4000, nie lepiej po ostrej paście - 2500 i potem finisz 4000 bądź 3000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekin175, wszystko zależy od stopnia defektów lakieru, doboru past, padów. Nie ma gotowych zestawów idealnie pasujących pod każde auto. Każdy lakier jest inny, każdy inaczej pracuje z maszyną, każdy ma inny bagaż doświadczeń i umiejętności. Krzywdy madzi FG400 nie zrobisz (jeśli będziesz działał zgodnie ze sztuką)

 

Proponowany przeze mnie zestaw jest najbardziej uniwersalny, w przypadku lekki zarysowań na miękkim lakierze spokojnie możesz zacząć od 2500. FG400 jest nowszą pastą, bardziej dopracowaną technologicznie niż 500, stąd myślę, że będzie lepsza.

 

Z pewnością lakier na Twoim samochodzie po tylu latach jest daleki od ideału więc ten zestaw past + pady (proponuje zestawik urbana) i będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytałem z ciekawości czy w innych modelach też tak jest, w 3-ce mojego ojca też jest bardzo miękki, aż balem się cokolwiek robić :shock: . Kombinacja 500 + 2500 + FK 1000 zadziałała super :good: . Nie ma się czego bać, takie pasty to już sprawdzona technologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bać nie ma się czego , ale jak chcemy zrobić kuku to też nie problem , FG 400 na twardym padzie za długie polerowanie w miejscu z dociskiem szczególnie [wypuklenia ranty wiadomo ] i podkład zobaczymy :evil: , ale przy normalnym toku pracy i zachowaniu minimum ostrożności nic złego nie zrobimy .

 

Mi z zestawem Menzerna pracuje się coraz lepiej choć pewnie jeszcze dużo nie wiem [ dziś zrobiłem dwa elementy :ad: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zrobić małą korektę w swojej Madzi GH 2009 polerką Lare EPL-51. Lakier jest miękki, ale dobrym stanie, czyli normalne ślady zużycia - koliste ryski widoczne pod światło.

Czy pasta polerska Megsa UC w połączeniu z padem średnim i miękkim to wystarczający zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.