Skocz do zawartości

Karcher NT35/1 TACT+swap na piorący


Damkuz

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum jestem nowy i dopiero zaczynam poważniejsza przygodę z wnętrzem. Niedawno zakupiłem okazjonalnie odkurzacz na mokro karcher NT35/1 TACT. Odkurzacz niezwykle mocny i dość duży. Zbiera wode. Kupiłem go z myślą, aby odkurzać i odssysać po praniu. Kolega tak robi i zainspirował mnie to. Kolejną moją inspiracją do zadbania wnętrza jest przewertowanie forum co i jak. Do sprawy. Wpadłem na pomysł, aby wykorzystać odkurzacz i zmodyfikować go na piorący. Myślałem, żeby dołożyć dużego marolex-a, podciągnąć przewody z wodą do ssawki, założyć odpowiednią dysze , na odpowiedniej wysokości tuż za ssawką, aby płukać co wypiorę. Do tego przerobienie na krótką lance, aby wszystko bylo w zasięgu swobodnej pracy. Co o tym sądzicie? moze się udać? Zaznaczam, że jestem totalnym żółtodziobem w praniu i mogłem coś ważnego pominąć z niewiedzy, a maszyny piorącej to ja w rękach nigdy nie trzymałem. Czekam na Wasze opinie co o tym myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestycja nie aż taka duża, bo ok 160 zł a odkurzacza piorącego do uzytku ze 2 razy w miesiącu, który kosztuje zdecydowanie ponad 1200 to się nie zdecyduje, a poza tym mam mało miejsca do przechowywania takiego warsztatu :). Bardziej mnie interesuje, czy od strony technicznej ktoś juz tak próbował lub ma jakieś uwagi co do prototypu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damkuz, prałem takim wynalazkiem kilka razy moje beżowe dywaniki i wyszło bardzo dobrze.

U mnie wodę odciągał odkurzacz Rainbow, zaopatrzony w ssawkę do tapicerki Karchera i właśnie marolex 2l. Ogólnie działało bardzo dobrze, ale było trochę nieporęcznie.

Do wyprania całej tapicerki zakupiłem najtańszego piorącego karchera SE4001 i jest zdecydowanie szybciej wygodniej.

Uważam, że jeśli masz dużo samozaparcia do Twój pomysł będzie działał.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damkuz, Na szybko jezeli chcesz zrobic cos takiego i zeby to mialo sens i obsluge prosto to zakup:

 

- wazyka elastycznego

- dysze

- jakis zbiornik na wode (od plynu do spryskiwaczy od auta)

- pompki ciśnieniowej (od ekspresu do kawy)

- wlacznik jakis wygodny/ przewodu od potrzeb

 

Montujesz calosc i masz opcje prania. I nie masz problemu z dopompowywaniem zbiornika. A jak dobrze pomyslisz to zrobisz mocowanie calosci do glownego odkurzacza i bd to poreczne i wykorzystasz obecny sprzet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.