Skocz do zawartości

malowanie elementów plastikowych


pioteropa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

chcę pokazać Wam efekty mojej pracy dotyczącej renowacji elementów plastikowych, z których schodziła gumowa powłoka. Wyglądało to tragicznie. Była to bardzo tania alternatywa w porównaniu z zakupem wszystkich elementów u producenta auta. Więc żeby nie było, że odkryłem Amerykę jest to raczej znany sposób z wykorzystaniem farby firmy BOLL niestrukturalnej do zderzaków (koszt ok. 30zł). Przedstawiam kilka zdjęć jak mi to wyszło.

 

 

Tak to wyglądało przed całą operacją :(

70841618.jpg

 

16129395.jpg

 

Tu gotowanie :kox::D najlepiej ta guma schodziła pod wpływem ciepła

83896511.jpg

 

A teraz efekt końcowy :ad:

 

32694913.jpg

 

 

74070826.jpg

 

66513817.jpg

 

79959193.jpg

 

Przed malowaniem wszystko jeszcze zmatowiłem papierem ściernym 220-240 i przejechałem IPA i na koniec jeszcze parę fotek z innych elementów 8-)

 

11600389.jpg

 

56232785.jpg

 

73643029.jpg

 

83848436.jpg

 

58197612.jpg

 

97707694.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt naprawdę zacny :good: Cały VAG cierpi an ten problem ja u siebie w pasku wymieniłem te elementy na ori carbon i zdrapałem strukturę co dało drapanę aluminium ale w superbie chyba nie było takich dekor u mnie wygląda to tak:dsc4733q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie taka farba

20130311223501.jpg

 

[ Dodano: 11 Marzec 2013, 22:51 ]

dodam jeszcze, że podczas całej operacji omyłkowo kupiłem również farbę w wersji strukturalnej, i efekt był dużo bardziej chropowaty - jakby pomalowany piasek...mi to nie odpowiadało :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie wkładałem element na parę chwil do gotującej się wody, następnie skrobałem tą gumę - wtedy najłatwiej schodziła. Dodam jeszcze, że trzeba uważać aby pod wpływem ciepła nie pokrzywić plastików - ja tak miałem gdy zbyt długo gotowałem ramkę konsoli środkowej na szczęście dało się to wyprostować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Bardzo fajnie wyszło :) Ile zużyłeś tego spreju? Jestem ciekaw, bo sam chciałbym uzyskać podobny efekt, jak u Ciebie, a mam tych plastików trochę więcej do malowania. Rozmawiałem wczoraj z kumplem lakiernikiem i powiedział mi, że sprejem nie opłaca się tego malować, lepiej kupić 200-300ml i będzie taniej i ładniej (ale już sam nie będę mógł tego zrobić tylko oddać jemu, co myślę zabiera sporo frajdy). Miał racje z tym, że lepiej to zrobić pistoletem? Obecnie pracuje on w mieszalni lakierów (przedtem zajmował się na co dzień lakiernictwem), więc ogarnia temat, ale chciałbym się upewnić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

boll ma nawet spray do plastików strukturalny. jak ktoś ma coś gładkiego a chce mieć strukturę to polecam ale trzeba bardzo uważać z grubością.

 

ja teraz maluje plastiki w corsie. są one strukturalne i używam zwykłego akrylowego lakieru w czarnym macie. matuje powierzchnię, oczyszczam i maluje. efekt jest super. pytanie jak z trwałością, owadami i słońcem. na przednim zderzaku farba siedzi już tydzień i problemów nie ma a owady śladu nie zostawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.