Skocz do zawartości

philips triathlon 2000 ssawka od karchera


tasek

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Kupiłem okazjonalnie philipsa triathlon 2000, lecz nie odpowiada mi jego fabryczna ssawka która nie dość że ma 14cm szerokości to jeszcze ma dużą powierzchnię ssącą. Czy jest mozliwe wsadzenie ssawki od np KARCHER SE 4001, 5.100? Taka ssawka kosztuje ok 70zł i jest dużo praktyczniejsza.

Może któryś z użytkowników piorących odkurzaczy karcher zmierzył by mi średnicę wewnętrzną ssawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wąż to nie problem bo jest podłączony do rękojeści a ssawki dopiero do spustu się wsadza. a podłączenie szamponu to tylko igielitowy wężyk czyli bez problemu

problemem może być tylko średnica ssawki od karchera

59442aa743410_odkurzaczphilips.JPG.81fb53dbb1b6fc8da4c6d3deba611c2a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi właśnie o złączkę wężyka miedzy rękojeścią a ssawką.

 

Tu masz zdjęcia jak wygląda łączenie w ssawce Karchera razem z przejściówką.

 

75853569917738946196.jpg

72746095621226306994.jpg

09077910469652006224.jpg

 

W moim odkurzaczu ssawka dokonała żywota i tez miałem zamiar wymienić na Karcherowska ale dałem sobie spokój bo za te pieniądze kupiłem cały zestaw od Zelmera (ssawka ,zespól spryskujący ,wąż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki zestaw kosztuje 70 zł więc jeśli średnica spasuje to by grało

w takim przypadku wystarczy wsadzić tylko wężyk z chemia, chyba że ssawka to tylko ta przeźroczysta część

Marco a ta rura którą trzymasz na trzecim zdjęciu to co za przejściówka? może jest w komplecie z ssawką? zaraz napisze e maila i się zapytam sprzedawcy

ssawkapudelko.jpg.617df94430b7c2cc9b01006dc8efb280.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Też mam taki odkurzacz :mrgreen: Jak chcesz w miarę efekty to po skończonym praniu do zbiornika wlej czystej wody spryskaj fotele i oddesaj bo odkurzacz nie jest super mocy i nie wyciaga tak jak karcher :roll: różnica dopiero po pierwszym kontakcie tapicerki z woda deszczem nie wychodzą białe plamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy mam bardzo głupi problem i pytanie do was... ;/

Mam pożyczonego tego Triathlona i nie chciał bym coś zepsuć w nim, czy ktoś byłby taki miły i zrobił mi zdjęcia albo krótki filmik w jaki to wszystko sposób połączyć do prani tapicerki? Nie mam niestety instrukcji do tego potwora :)

Mam już wszystko rozebrane i w aucie i w odkurzaczu więc przydała by mi się wasza pomoc. no i jak podłąćzyć ten filtr tam w środku też by się przydało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że sprzedałem swojego philipsa w zeszłym tyg to bym CI instrukcje zeskanował. Ważne założyć ten czerwony dyfuzor na silnik. W misce z kółkami ma być ten koszyk z pływakiem i praktycznie tyle. Zakładasz rurę, ssawke do tapicerki, lejesz szampon do zbiorniczka tego zdejmowanego i jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

kryfes09, ja mogę ci polecić ze swojej strony ścięcie trochę samej rączki/pistoletu. Już kiedyś gdzieś wrzucałem na forum zdj.

Ale tak myślę teraz o samej ssawce czy by jej też trochę nie uszczuplić, zjechać jak zaznaczyłem czerwone linie. Póżniej ładnie brzegi oszlifować. Byłoby coś w stylu Karchera.

 

https://goo.gl/photos/y3cRJEeRcGav1DpJ9

 

Dobra, przerobiłem/okroiłem swoją ssawkę: https://goo.gl/photos/9SD4dEhoVfBoh7rX9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już jest lepiej, jednak ssawka karchera jest mega wygodna, szkoda, że nie ma właśnie do triathlonów dodadkowych zestawów ssawek. Jak bede miał chwile czasu to sam pokombinuje !

 

 

Ciekawe czy od numatica czasem nie pasowałaby ? http://imged.pl/ssawka-pioraca-prania-t ... 06265.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.