Skocz do zawartości

Audi S8 D3


qbejs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio miałem okazję popracować przy dość fajnym aucie Audi S8 D3. Zadanie polegało na ogarnięciu lakieru, wnętrza, lamp i komory na miejscu u właściciela. Auto w dość niezłym stanie ( przebieg 70k km ), jednak było i tak trochę roboty. Auta nie myłem, zostało wcześniej przygotowane wg. moich wytycznych ( zima :/ ) - na miejscu zadowolony zobaczyłem auto przygotowane tak jak chciałem ( wymyte, zrobiona dekontaminacja ). Poniżej specyfikacja użytej chemii oraz zdjęcia ( jako że nie pracowałem "u siebie" nie chciałem zbytnio szaleć z aparatem ).

 

Polerowanie :

- Pasty Menzerna FG500 i 4Nano ( na niej głównie pracowałem )

- pady flexipads, 3m, farecla ( :D ) oraz futro noname

- IPA

- papiery ścierne 2000 i 2500

- Mothers mag and aluminium polish + Autosol do polerowania chromów etc.

- tlenek ceru do usunięcia rysy na tylniej szybie

 

Zabezpieczenie lakieru :

- cleaner Lusso Revitalizing Creme

- glaze Chemical Guys Wet Mirror Finish

- wosk Chemical Guys Pete's 53

- wosk Collinite 476s na dolne części drzwi, progi, zderzaki

- Poorboys World QD+

 

Szyby :

- Autoglym Car Glass Polish

- RainX

 

Komora :

- APC ShinyGarage, roztwór na bazie Duragloss 901, R222 Wheel Gel Cleaner

- pędzle, dużo pędzli, sprężone powietrze ;)

- zabezpieczenie 303 Aerospace Protectant

 

Koła i opony :

- dimmer +ironX

- zabezpieczenie Collinite 476s

- Megs Endurance

 

Wnętrze :

- odświeżenie carbonów pastą 4Nano + zabezp. Collinite 476s

- mycie plastików i wnęk APC ShinyGarage + Duragloss 901

- skóry wymyte Autoglym Lether Cleaner

- na plastiki Poorboys Worls Natural Look

- na gumy 303 Aerospace Protectant

- wnęki drzwi wypolerowane, następnie nałożony AutoFinesse Tripple + Collinite 476s

 

Plastiki zewn. i gumy :

- 303 Aerospace Protectant

 

Lampy :

- wypolerowane pastą 4Nano oraz padem 80mm flexipads cutting

- zabezpieczone RainX

 

Na wiosnę pacjent wraca na położenie powłoki kwarcowej i odświeżenie kół letnich.

 

50/50

 

s8_1.jpg

 

s8_2.jpg

 

DSC_4457.jpg

 

Komora

 

s8_3.jpg

 

s8_4.jpg

 

DSC_4524.jpg

 

Wnętrze

 

DSC_4571.jpg

 

DSC_4567.jpg

 

DSC_4532.jpg

 

DSC_4544.jpg

 

DSC_4550.jpg

 

DSC_4553.jpg

 

Efekty

 

DSC_4505.jpg

 

DSC_4490.jpg

 

DSC_4447.jpg

 

DSC_4483.jpg

 

DSC_4475.jpg

 

DSC_4509.jpg

 

DSC_4514.jpg

 

Pozdrawiam,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt końcowy :good: Furka marzenie - przy najbliższej wizycie w Skarżysku to będę wypatrywał :) .

 

No niestety, ale nie miałem pełnego komfortu i dziwnie na mnie patrzono jak wyciągnąłem aparat.

 

Czyli pracowałeś cały czas pod okiem właściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod okiem pracowników właściciela - ich już przerósł arsenał z jakim przyjechałem, robienie zdjęć to było już za dużo hehe :)

 

Trzeba było ich olać i foty pykać ile wlezie , oczywiście po uzgodnieniu z właścicielem. bo aż szkoda że tylko tyle zdjęć w relacji z takiej fury. Ewentualnie wytłumaczyć gdzie zdjęcia mają trafić i podać nazwe forum , być może w okolicy było by o kilka aut więcej przyciągających wzrok swoim blaskiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna praca, ale tak jak pisali poprzednicy, Jak trafiają się takie rodzynki to wypadało by więcej fotek :-] Padło wcześniej pytanie o corrado, ja też zapytam: Czy możliwe że widziałem Twoje VW na Dub IT na Targach ? Bo coś mi świta na TSK właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna praca, ale tak jak pisali poprzednicy, Jak trafiają się takie rodzynki to wypadało by więcej fotek :-] Padło wcześniej pytanie o corrado, ja też zapytam: Czy możliwe że widziałem Twoje VW na Dub IT na Targach ? Bo coś mi świta na TSK właśnie.

 

Nie moje, za to ja jestem organizatorem DUB IT ;) W tym roku będę swoim autem, bo kończę mody.

 

Jako, że nie było właściciela przy mnie i mogłem wyczuć jak on zapatruje się na temat fotorelacji to nie chciałem przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie moje, za to ja jestem organizatorem DUB IT ;) W tym roku będę swoim autem, bo kończę mody.

 

Jako, że nie było właściciela przy mnie i mogłem wyczuć jak on zapatruje się na temat fotorelacji to nie chciałem przesadzać.

 

O to miło :D Jeśli tylko będę w Polszy w Lipcu to chętnie obczaje Twoje Corrado :) Dub IT= Promocja naszego kochanego regionu :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.