Skocz do zawartości

Vossner DAP6800 DA z niemieckiego ebaya


kawier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kilka dni temu udało mi się "wygrać" licytację na niemieckim ebayu z maszynką firmy Vossner DAP6800. Z tego co znalazłem w sieci, maszynkę można jedynie kupić na amazonie, ebayu lub na stronie vossner.de

 

Przeznaczenie: ponieważ jest to DA, maszynkę zamierzam przeznaczyć do lżejszych prac. Głównie finish i woskowanie. Cena w opcji "kup teraz" to 99eur + przesyłka. Więc pupy nie urywa jednak mi się udało wylicytować za 61 eur + 19eur za przesyłkę DPD do Polandii.

 

Z tego co widzę sprzedający frontside_360 regularnie wystawia licytacje z tymi maszynkami. Aukcja w opcji "sofort-kaufen" za 99eur tutaj:

 

http://www.ebay.de/itm/Profi-Exzenter-P ... 43b5c9150b

 

Widać po mimo ceny ludzie łykają (tylko na tej aukcji sprzedane 19sztuk).

 

Właśnie otworzyłem ogromne pudło z przesyłką, która bez problemu dotarła po 2 dniach roboczych. W środku kupa padów, futer itd. W przeciwieństwie do maszyny wyglądają tandetnie ale możliwe, że pozory mylą. Maszynka odpalona na sucho w domu, pracuje kulturalnie ale wcale nie jakoś bardzo cicho. Porównywalnie do mojego Megsa v220. W komplecie jest walizka, 2x BP, kluczyk, szczotki, "rączka" i "ucho".

 

Silnik 710W

"obroty" 2.500 - 6.500

 

Nie wiem czy jest stabilizacja. Nie za bardzo mam do czego docisnąć maszynę. Do parkietu za bardzo mi się nie uśmiecha:-)

 

Testów na samochodzie na razie nie będzie, bo jest tak brudny, że nawet nie wiem gdzie kończy się blacha a zaczynają szyby. Ale... zamierzam przepolerować zajechany blat kuchenny z konglomeratu tlenkiem ceru. Lepsze to niż nic ;-)

 

strona producenta: http://vossner.de/

 

Poniżej 2 fotki z właśnie otwartego pudełka:

 

 

polerka2.jpg

polerka1.jpg

 

Pozdrawiam!

 

PS: Cała impreza po przewalutowaniu itd. wyszła mnie 335PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawier, no i...?

 

No i co? Chciałoby się do rymu odpowiedzieć...

 

To jest dział poświęcony maszynom polerskim. Ja taką maszynę kupiłem. Nie znalazłem w polskich zasobach sieci żadnej informacji na temat tej polerki. Pomyślałem, że kogoś to może zainteresować szczególnie, że cena jest dosyć przystępna. Wiele się nie pomyliłem bo dostałem prywatne wiadomości z prośbą o zdjęcia/opis i inne detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że opisałeś maszynę !

 

Myślę że będziesz z niej zadowolony, do finishu i nakładania cleanerów, glaze'ów itp jest jak znalazł.

 

710 W to pośrednia moc wśród maszyn DA (mają między 500 a 900 W) - wystarcza może nie do darcia lakieru w BMW na twardej gąbce, ale do tego, do czego maszyny DA zostały stworzone.

 

Z tego co wiem, ten model nie ma stabilizacji obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli nie zamierzasz robić nią korekty to nie jest to wielki problem.

 

Głównie cleanery/jakiś lekki finisz/itp.

 

Stabilizacja jest niezbędna przy pełnej korekcie. Szczególnie jak trzeba mocno ciąć. Do cleanerów, finiszów, poliszów i innych wosków stabilizacja obrotów jest praktycznie niepotrzebna.

 

Tomku: maszyna na 90% nie ma stabilizacji. Nie bardzo miałem ją na czym na sucho docisnąć żeby potwierdzić. Na moje oko, polerka jest jakościowo porównywalna do Larka. Obudowa i wykonanie jest 8/10. Przewód zasilający mógłby być dłuższy. Mimośród nie ma luzów, pracuje kulturalnie.

 

Wypolerowałem dziś blat kuchenny z konglomeratu tlenkiem ceru. Trochę za bardzo mnie poniosło i wypolerował się na lustro. Oryginalnie aż tak się nie świecił. Ale lepsze to niż paskudne rysy po naczyniach/sztućcach itd... Oryginalny "czarny" pad z kompletu nie okazał się jednak tak badziewny na jaki wyglądał.

 

Za te pieniądze - uważam, że warto. Na pewno nie jest to maszyna do profesjonalnej dziupli ale mam wrażenie, że dla weekendowego szlifierza spokojnie powinna dać radę. Jak przelecę nią swoją fokę - uzupełnię relację.

 

Podsumowując: Vossner DAP6800 - Tak, ale nie za "oryginalną" cenę 99eur. Za 99 eur + przesyłka można uważam ogarnąć coś lepszego. Ale można próbować licytować. W historii licytacji widziałem, że ludziom udawało się wygrywać te maszyny za 50-50kilka eur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawier, spoko, nie unoś się.. złość urodzie szkodzi ;)

Zapytałem bez złośliwości, bo opisałeś maszynę wręcz katalogowo, ale zabrakło mi wrażeń z użytkowania..

No cóż, poczekamy na wrażenia po polerce blatu ;)

 

Spoko:-) A ja już chciałem Cię na pojedynek wyzywać! :mrgreen:

 

Relacji z polerowania blatu nie będzie. Konglomerat wydaje się być twardym materiałem. Ale nie dla tlenku ceru i Vossnera. Więcej było oklejania przy zlewie i płycie indukcyjnej niż samego :ad:

 

2 wolne przejazdy na "dwójce" i trzeci przejazd na "trójce" już tak trochę na siłę spowodowały, że zniknęły wszystkie rysy a blat zaczął się świecić jak psu na wiosnę. Myślałem że tlenek wypełnił rysy bo blat jest w identycznym kolorze jak proszek ale przeleciałem fibrą z IPA i okazało się, że jest OK. Oryginalnie blat się aż tak nie świecił. Teraz wygląda trochę jak ze star treka. Jak nie blat kuchenny tylko stół sekcyjny kosmitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

a taka za 300 ,na miejscu gwarancja 2 lata door to door

 

http://allegro.pl/polerka-samochodowa-v ... 09031.html

 

Polerka jest wyposażona w wolny start oraz system Constant Power - system podtrzymywania stałej prędkości obrotowej pod obciążeniem. W zestawie znajdują się 3 gąbki polerskie o różnych twardościach oraz japoński pad roboczy o średnicy 150mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.