Jump to content

Usuwanie wtrąceń po malowaniu


szymekk
 Share

Recommended Posts

Witam, sprawa wygląda nastepująco.

Szukam alternatywnego rozwiązania do usuwania wtrąceń w lakierze, innego niż papier na koreczek i praca ręczna. Widziałem, że istnieją maszynki na płatki szlifierskie mechaniczne(pneumatyczne, elektryczne) lecz tego nie mogę namierzyć.

Oraz są dostępne cykliny do lakieru, lecz nie miałem styczności z tym.

Chciałbym zainwestować w sprzęt, z którego będę zadowolony i licze ze moze ktos z Was ma doswiadczenie w usuwaniu wtracen/syfków.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli wytrąceń jest kilka to najlepszym rozwiązaniem jest jednak punktowe usunięcie defektu i przywrócenie połysku powierzchni lakierowanej. Jeśli wytrąceń jest dużo to szlifierka mimośrodowa i tniesz cały element. A jeśli faktycznie chcesz zainwestować w sprzęt to polecam pomyśleć o dobrej kabinie lakierniczej :good:

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedź na twoje pytanie to

http://www.mirka.com/en/TOOLS/Pneumatic ... 8992450111

 

Wersja na powietrze aczkolwiek będę testował nowego cerosa elektrycznego 77 mm i będę próbował przekładać osprzęt od ros150 aby mieć dwa dodatkowe narzędzia w jednym.

 

Plus tego narzędzia jest taki że precyzyjnie pełną powierzchnią szlifujesz wytrącenie trzymasz równo od góry. Usuwa się tym w ciągu kilku sekund wytrącenie.

 

Link to comment
Share on other sites

Checio, dobra kabina lakiernicza nie eliminuje całkowicie wtrąceń, nowe przepisy również mówią, że komora musi być osobnym budynkiem, oraz znajdować się w odległości conajmniej 30m od innych budynków poza zakładem. A szlifując cały element mija się to z celem, chodzi mi właśnie o szlifiereczke na płatki na klej np 50 mm.

 

ShineON, na ten temat również e-mail napisałem ;)

jaki jest koszt takiej szlifierki?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.