Skocz do zawartości

Usuwanie wtrąceń po malowaniu


szymekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa wygląda nastepująco.

Szukam alternatywnego rozwiązania do usuwania wtrąceń w lakierze, innego niż papier na koreczek i praca ręczna. Widziałem, że istnieją maszynki na płatki szlifierskie mechaniczne(pneumatyczne, elektryczne) lecz tego nie mogę namierzyć.

Oraz są dostępne cykliny do lakieru, lecz nie miałem styczności z tym.

Chciałbym zainwestować w sprzęt, z którego będę zadowolony i licze ze moze ktos z Was ma doswiadczenie w usuwaniu wtracen/syfków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wytrąceń jest kilka to najlepszym rozwiązaniem jest jednak punktowe usunięcie defektu i przywrócenie połysku powierzchni lakierowanej. Jeśli wytrąceń jest dużo to szlifierka mimośrodowa i tniesz cały element. A jeśli faktycznie chcesz zainwestować w sprzęt to polecam pomyśleć o dobrej kabinie lakierniczej :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na twoje pytanie to

http://www.mirka.com/en/TOOLS/Pneumatic ... 8992450111

 

Wersja na powietrze aczkolwiek będę testował nowego cerosa elektrycznego 77 mm i będę próbował przekładać osprzęt od ros150 aby mieć dwa dodatkowe narzędzia w jednym.

 

Plus tego narzędzia jest taki że precyzyjnie pełną powierzchnią szlifujesz wytrącenie trzymasz równo od góry. Usuwa się tym w ciągu kilku sekund wytrącenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Checio, dobra kabina lakiernicza nie eliminuje całkowicie wtrąceń, nowe przepisy również mówią, że komora musi być osobnym budynkiem, oraz znajdować się w odległości conajmniej 30m od innych budynków poza zakładem. A szlifując cały element mija się to z celem, chodzi mi właśnie o szlifiereczke na płatki na klej np 50 mm.

 

ShineON, na ten temat również e-mail napisałem ;)

jaki jest koszt takiej szlifierki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.