Skocz do zawartości

Czy AUTOMAX nadaje się do polerki lakieru ?


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie - czy pasta Automax (niebieska) nadaje się do ręcznej polerki lakieru?

Zastanawiam się nad tym, bo tak dla zabawy przepolerowałem nią lewarek (podnośnik) lakierowany i efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, więc jestem ciekaw, czy na samochodzie też się sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koggi, z tego co kojarze, to jest to pasta lekkościerna, więc jak najbardziej się ona nadaje.

Natomiast czy posiada jakieś inne właściwości, tego nie odpowiem. Też czasami jej uzywam. Generalnie nie jest taka zła, nie wiem jak sie będzie zachowywać na maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę recznie odświeżyć autko a nie maszynowo. Chodzi mi tylko o to, czy ręcznie nie uszkodzę tą pastą lakieru? Oczywiście późniejsza kosmetyka i zabezpieczenie powłoki lakierniczej to jasna sprawa.

Moje BMW jest w wersji chromline, ale listwy mam takie lekko zamglone - czy też mogę na nie użyć AUTOMAXa, bo te pasty do chromów żadnego efektu nie przyniosły?

 

Sorki za takie laickie pytania i o tak tanie produkty, ale obecnie 99% funduszy na auto pochłania mechanika, elektronika i kompletowanie wyposażenia, a o lakier też chcę zadbać, aby nie było gorzej niż jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automax niebieski/fioletowy kiedys dawno temu sprobowalem na czarnym lakierze, zostaly spore hologrmay (wtedy nawet nie wiedzialem, ze to sie tak nazywa ;) ale wtedy automax byl bardzo gesty, jak pasta do metalu. Slyszalem, ze teraz jest bardziej plynny, jak pasta do zebow albo nawet bardziej.

Ogolnie ja bym nie uzyl tego produktu na cale auto.

Mozesz uzywac tego produktu zarowno do lakieru jak i chromu, ale efekt moze byc sredni. Lepiej kup najtansza politure sonaxa przejedz tym lakier i na to wosk, jesli szukasz czegos budzetowego, tubka automaxa kosztuje co prawda tylko kilka pln ale jest bardzo mala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chcę usunąć/zredukować hologramy i kilka takich rysek, jak po pazurach kota. Kiedyś SONAXem walczyłem z lakierem w NEXI ojca, ale efekt był bardzo mizerny.

Dobra powiem tak (wiem, że już było kilka tematów, ale podam konkretną kwotę) - mogę kupić zestaw do odnowienia i pielęgnacji lakieru tak max za 100 zł - co polecacie? Oczywiście musi starczyć na całe auto, a część kosmetyczna tego zestawu min 2 razy na całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich rzeczy możesz spróbować BOLL MAXX, jest znośna, a cenowo nawet bardzo znośna.

 

Co do Sonaxa, to z tego co wiem, ich linia profesjonalna rozróżnia produkt, które spełniają dwa założenia:

- ścierność

- połysk.

Ich produkty profesjonalne mają na opakowaniach właśnie oznaczenia stosunkowe ścierności do połysku, więc może tymi się zainteresuj.

 

Co mógłbym Ci jeszcze z doświadczenia polecic, to firma MIRKA http://www.pasja.koszalin.pl/index.php? ... od_id=1480

 

No i oczywiście 3M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koggi, jeśli chcesz bardzo tanio to możesz spróbować tempo ale z k2, bardzo delikatnie na padzie z mikrofibry, i na to k2 ultgrawax, ten wosk nie daje dobrego efektu ale jest bardzo wydajny i trwały ,

tylko z tą tempo to uważaj, jak będziesz delikatny to hologramów na pewno nie zostawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.