Skocz do zawartości

Polerka Skill Master 9955MA czy warto?


Rafał_RW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co myślicie o polerce jak w temacie ?

Oto dane:

Informacje podstawowe:

 

Miękki start

Moc 1300 W, 600-3.000 obr./min.

Wstępna regulacja prędkości

Tarcze gumowe 125mm i 180mm i pokrywy wełniane w zestawie

4-metrowy kabel

Blokada do pracy ciągłej

Komfortowy uchwyt typu D

Łatwy montaż tarcz

Ergonomiczny wygląd

Pyłoszczelne łożyska i przekładnia stożkowa

 

 

Moc pobierana 1300 W

Moc pobierana - zakres 1200 W - 1999 W

Prędkość obrotowa 3000 obr/min

Masa 2,9 kg

Długość przewodu zasilającego 4 m

Wyposażenie standardowe torba narzędziowa

uchwyt typu "D"

Moc pobierana 1300 W

w niektórych opisach dodają jeszcze, że ma elektroniczną regulację obrotów

 

Wyposażenie standardowe:

 

torba płócienna

uchwyt typu "D"

cena w zależności od sklepu od 500 zł wzwyż.

 

fragment opisu ze strony kolejnego sklepu

Posiada wszystkie niezbędne funkcje polerki, a nawet więcej:

 

• mocny i wydajny silnik o mocy 1300W zapewniający szybkie szlifowanie i polerowanie

 

• płynna, elektroniczna regulacji prędkości obrotowej w zakresie od 1000min-1 do 3000min-1 zapewnia optymalny dobór prędkości do obrabianego materiału

 

• metalowa obudowa przekładni zębatej zapewnia wysoką wytrzymałość i wydajność w trudnych warunkach pracy (duże zapylenie pyłem)

 

• trwałe i precyzyjne wykonanie przekładni zębatej zapewnia wysoką trwałość urządzenia

 

• wąska i płaska głowica umożliwia docieranie do trudno dostępnych miejsc

 

• blokada wrzeciona zapewnia szybką i łatwą wymianę tarczy przy użyciu jednego klucza

 

• duża i wygodna rękojeść dodatkowa w kształcie litery D montowana w dwóch pozycjach dla prawo- i leworęcznej osoby

 

• tradycyjna rękojeść dodatkowa montowana w dwóch pozycjach dla prawo- i leworęcznej osoby

 

• rękojeść tylna pokryta miękkim materiałem typu Softgrip zmniejsza drgania przenoszone na przegub dłoni i zwiększa komfort pracy

 

• samo wyłączające się szczotki węglowe zabezpieczają silnik przed uszkodzeniem

 

• specjalne łożyska kulkowe dwustronnie uszczelniane przedłużają żywotność szlifierki

 

• 2 rodzaje talerzy szlifierskich (125mm i 180mm) z wełną polerską w zestawie

 

• wyjątkowo długi przewód zasilający (4m) pokryty izolacją gumową, umożliwia swobodne posługiwanie się narzędziem

 

Czy ktoś pracował tą maszyną? Ja potrzebuję jej do amatorskiego użytku ( 2 auta), delikatna korekta, nakładanie wosków, cleanerów, politur itp. ale chciałbym kupić coś dobrej jakości i ona jakoś mi odpowiada. Nie wiem tylko jak pracuje się nią w praktyce. Może któryś z kolegów widział ją na żywo.

Na plus jest polski serwis i gwarancja 2 lata (osoba prywatna), cena niższa niż Lare i Krauss, a poza tym mam dobre doświadczenia z innymi sprzętami Skila.

Napiszcie co sądzicie.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie opisu ze strony Sprzedającego:

Profesjonalna polerka 9950MA to jedno z najnowszych urządzeń firmy SKIL z linii MASTERS.

 

Uniwersalna i bardzo wytrzymała przystosowaną do wszelkich prac wymagających polerowania i szlifowania. Niewielki ciężar polerki oraz metalowa obudowa przekładni zębatej sprawia, że należy do jednych z najbardziej wytrzymałych polerek na rynku, a wbudowany elektroniczny regulator prędkości obrotowej zapewnia idealne dopasowanie prędkości do rodzaju obrabianego materiału.

Nie wiem tylko czy jest to prawdą.

Strona producenta milczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, że "Elektroniczny regulator prędkości obrotowej" to nie jest to samo co stabilizacja obrotów. Ten dumnie brzmiący opis dotyczy niczego innego, jak potencjometru którym ustawia się obroty. Jeżeli nie ma jednoznacznego zapisu o stabilizacji obrotów to należy przyjmować że w danym urządzeniu nie występuje.

 

Evo, katalog dla 9955MA podaje zakres 600-3000 obr/min. Na moje amatorskie oko obroty minimalne są w sam raz. Zakres 1000-3000 obr/min. odnosi się do niższego modelu - 9950MA. Ta faktycznie ma nieco za wysokie obroty. ;)

 

Niemniej jednak dla mnie tę polerkę dyskwalifikuje fakt braku stabilizacji obrotów. Za taką cenę to wolałbym dołożyć jeszcze te 50zł, kupić maszynę pokroju Lare czy Krauss i mieć pewność co do stabilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc. Stwierdziłem, że nie warto ładować tyle kasy w coś co nie jest polerką z prawdziwego zdarzenia. Ostatecznie zdecydowałem się na Graphite. Na moje amatorskie potrzeby w zupełności wystarczy.

Dzięki!!!

Jeśli o mnie chodzi temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.