Skocz do zawartości

Jak sobie poradzić z rdzą ?


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Dobrze byłoby gdybyś pokazał jakieś fotki.

 

Jeżeli to na krawędzi drzwi, to bardzo prawdopodobne, że uszczelka przytrzymuje przy nich wodę i stąd korozja. Jeżeli nie chcesz teraz bawić się tym, to musisz przede wszystkim odrdzewić to, zeszlifować tam gdzie rdza do blachy, odtłuścić, zabezpieczyć podkładem albo cynkiem w sprayu, położyć koloru ze dwie warstwy i potem warto wykończyć to bezbarwnym. Co prawda wszystkie farby, o których Ci napisałem są na bazie rozpuszczalników i długo nie potrzymają, ale ja np. na jednym z rodzinnych aut tak przejeździłem jesień i zimę z podkładem na drzwiach. Przeczekałem do wiosny i dałem do malowania, a przynajmniej nie było wżer na wylot w blasze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszesz Roko, to ja bym powiedział,że jest to korozja perforacyjna czyli taka która pojawia się wewnątrz,a nie na zewnątrz ... czyszczenie z zewnątrz nic Ci nie da jak nie usuniesz jej od środka ... gdyż tak czy siak wyjdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja mam otarcie między błotnikiem a drzwiami ,rant drzwi .Przejechałem papierem i cortanin dałem .

wiesz o tym,że takie odrdzewiacze nie działają tam gdzie nie ma rdzy :|

co z tego,że dasz go na gołą blachę jak on się trzymał nie będzie ... on wchodzi w reakcję z rdzą ,a nie z czystą blachą ... w taki sposób jak byś położył jakąś konserwację na to ... to za jakiś czas może odpaść ...

 

lepszy od Cortaninu jest Brunox Epoxy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie szukać tego fertanu,jaki to producent?

A brunox epoxy,co o tym sądzicie?

Oddałem w listopadzie meśka do lakiernika na zrobienie zaprawek/generalniew210 to blacharski złom/,kupa kasy i mamy marzec ,wszystko kwitnie od nowa ,chyba poczuło już wiosnę.Doszedłem do wniosku,że sam to poczyszczę zapodkładuję i dopiero oddam to jakiemuś Matejkowi,ale już innemu,bo ten pewnie przykrył rdzę lakierem i na tym skończył się jego profesjonalizm.

Potrzebuję porad,jak się do tego zabrać i jakich środków użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pituszek, to nie wina auta ,że rdza po takim przygotowaniu wychodzi .....

to wina tego co to robił ... widziałem jak takie rzeczy robią,to nawet dobrze nie oczyszczą ....

wiesz najlepiej to jak byś zrobił sobie sam wtedy wiesz,że masz dobrze ,a tak płacisz kasę i masz pomalowane na "teraz" żeby widać nie było ...

Brunox też jest niezły , jak poszukasz to sobie na allegro zobaczysz jaki jest koszt buteleczki 250ml ...

poza tym to jest środek aktywny wchodzący w rekację z rdzą, na niego poźniej i tak daje się podkład ... może być już akrylowy i wtedy dopiero masę antykorozyjną ...

 

[ Dodano: 11 Marzec 2010, 07:44 ]

musisz tylko pamiętać,że środki typu Brunox,wchodzące w reakcję z rdzą daje się tylko na rdzę,nie na czysty metal gdzie tej rdzy nie ma ... bo później z tego miejsca gdzie rdzy nie było ,a zrobiłeś brunoxem czy innym tego typu środkiem może odpadać to co położyłeś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Thomas,to że reaguje z rdzą to dobrze,bo nigdy nie doczyści się idealnie,dlatego pytam o coś w miarę skutecznego,a brunoxa polecają koledzy na tym forum.

Powiedźcie jeszcze jaką polerkę kupić ,bo do zdzierania,szlifowania mam pełny asortyment,jakąś taką poręczną w średniej cenie i jakiej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.