Jump to content

Shiny Garage IronOFF vs IronX


Yasiek

Recommended Posts

Dzięki uprzejmości Wojtka z All4Auto przeprowadziłem szybki test ich nowego środka Shiny Garage Iron OFF.

 

Środek ma tak samo jak IronX usuwać zanieczyszczenia metaliczne i ma konsystencje cieczy. Wg instrukcji otrzymanej od Wojtka nakładanie szmatką, aplikatorem, pędzelkiem. To co odróżnia Iron OFF od IronX jest przede wszystkim zapach - z Iron OFF można normalnie pracować nie dusząc się w zamkniętej myjni :) brakuje jeszcze efektu krwawienia, jednak z tego co wiem to prace trwają, aby ten efekt był.

 

Przepraszam za małą ilość zdjęć, ale czas mnie naglił.

 

Do testów posłużyły mi moje felgi po sezonie letnim:

2TA9p.jpg

qEI4l.jpg

pxIcu.jpg

 

Najpierw zacząłem aplikację IronOFF pędzelkiem

 

wNhby.jpg

f42Mu.jpg

 

IronX standardowo z atomizera

wGKq1.jpg

 

Przód felg domył się bardzo fajnie zarówno po IronOFF jak i po IronX:

TbgWZ.jpg

 

Chciałem zobaczyć czy IronOFF faktycznie usunął wszystko z felg więc poczęstowałem felgę IronX'em

RiQGo.jpg

2iOhN.jpg

Jak widać IronX nie wiele miał już do roboty.

 

Czas na gorszą stronę felg:

IronX

MTSYN.jpg

IronOFF

sFYCx.jpg

 

I niestety gdzieś mi wcięło zdjęcia z efektów :/:dontknow::wallbash:

W efekcie felgi obie uzyskały podobny efekt doczyszczenia. Nie wiem na ile zawdzięczamy go pędzelkowaniu podczas nakładaniu IronOFF.

 

Myślę, że jako środek do usuwania osadów metalicznych daje naprawdę radę - a przy tym bardzo sympatycznie pachnie i nie trzeba wietrzyć pomieszczeń.

 

PS. Sorry to mój pierwszy test i z pewnością się poprawie. Przede wszystkim ze zdjęciami z finału większych zanieczyszczeń.

Link to comment
Share on other sites

Krawienie to tylko dodanie odpowiedniej substancji po zetknięciu z zanieczyszczeniami, nie ma wpływu na działanie środka, tylko daje efekt wizualny i ułatwia wykrycie opiłków ;) Bez tego środek może działać równie dobrze, choć mniej efektownie.

Link to comment
Share on other sites

Wiem o tym, ale po próbach z EF Wheel Cleaner wiem, że felga wyglądała by identycznie po umyciu.

chyba że iron off byłby następnym etapem w myciu felgi.

Link to comment
Share on other sites

Tak, tylko te środku usuwają też to, co gołym okiem niewidoczne ;) Sam robię taką procedurę, najpierw VP Blue Wheel Cleaner, felga już wygląda na idealnie czystą, ale po spsikaniu jakimś deironizerem i tak zabarwia się miejscami na fioletowo ;)

Link to comment
Share on other sites

Sabat, na feldze Iron Off będzie działał jak EF z tą drobną różnicą, że usunie również metaliczne zanieczyszczenia, naszym celem było przygotowanie preparatu, który będzie sobie radził z metalicznymi zanieczyszczeniami i rdzą.

 

Przed oficjalną premierą udostępnimy ten produkt do testów na forum, prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 5 months later...

Moja butelka starczyla na 4 samochody. Nie zalowalem produktu, a dokladniej: kilka(nascie) "psik" na panel i rozprowadzalem go aplikatorem (w kazdym przypadku). Na felgi duzo "psików" i na zewnatrz i wewnatrz i tez poprawiane aplikatorem gabkowym. Na butelce jest napisane aby po uzyciu umyc auto szamponem, co dla mnie jest wada (bo doklada roboty) w porownaniu do IronX, ktory takiego wymagania nie ma oficjalnie.

 

Skutecznosc jest chyba OK. W kazdym razie glinka po moim myciu aut (felgi kwasem ;), pre-wash, szampon, suszenie, IronX lub IronOff, suszenie, Prickbort lub Tardis, mocna piana / szampon) nie ma wiele do roboty czy to uzywajac IronX czy IronOff.

Link to comment
Share on other sites

Quba@, o problemach z atomizerami wielkokrotnie pisaliśmy na formu i na naszym FB, problem był nam znany, dlatego jak tylko pojawiła się możliwość i udało nam się znaleźć odpowiednie butelki, zmieniliśmy je, a razem z nim atomizery, na wygodne i odporne. Co do samego produktu, wszyscy spodziewają się, że będzie on krwawił, niestety nasz preparat tak nie działa, ale w związku z wieloma zapytaniami, mogę zdradzić że prace na wersją krwawiącą idą pełną parą ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.