Skocz do zawartości

Nowa linia SV CF Proffesional - doświadczenia i opinie


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

W związku z boomem na SV po ostatniej dostawie, zakładam że parę osób kupiło już nowe cleanery z lini Proffesional ;) Ciekaw jestem opini nt. Medium i Stronga , jak się pracuje , co usuwają etc.

 

Miałem okazję się pobawić wczoraj Finishem i Regularem , ten pierwszy po wstępnych testach zapowiada się rewelacyjnie, Regular to poprostu "stary" Proffesional, czyli to co już znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

JM63, na moje oko tak, ale zrobi się całe auto to będzie wiadomo bo zrobiłem tylko przód Leona. Największa różnica jest w pracy, Finish jest pod tym względem lepszy.

 

dzinkins, obecny Regular to jest to samo co poszło w ramach zakupu "grupowego". "stary" CF Pro z 2011r już raczej nie wróci , musiała się zmienić formuła w międzyczasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazję zrobić całe auto (czarny uni) Finishem i jestem pod wrażeniem.

 

+wydajność mega, jedna kropla wystarcza na przejazd

+Nie jest taka słaba, bo usuwała siekę po futrze i S2 bez większego problemu.

+Mizia się fajnie na wolnych obrotach, ale obroty 1500+ i krótkie przejazdy też zostawiały lusterko

+prawie nie maskuje

-cena :)

 

To nic, że wygląda jak inna pasta, ale chyba wolałbym nie wiedzieć, że to to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję się pobawić wczoraj Finishem i Regularem , ten pierwszy po wstępnych testach zapowiada się rewelacyjnie.

 

Mógłbyś coś więcej napisać ? Interesuje mnie jak dużo zostaje na lakierze po wypracowaniu i czy łatwo się wyciera przy oczywiście normalnej aplikacji.

 

Dziś miałem okazję zrobić całe auto (czarny uni) Finishem i jestem pod wrażeniem.

 

+wydajność mega, jedna kropla wystarcza na przejazd

+Nie jest taka słaba, bo usuwała siekę po futrze i S2 bez większego problemu.

+Mizia się fajnie na wolnych obrotach, ale obroty 1500+ i krótkie przejazdy też zostawiały lusterko

+prawie nie maskuje

 

A na stronie producenta:

Delikatna pasta wykończeniowa typu „Ultra Fine” do użytku z maszyną rotacyjną/orbitalną

Idealna do pracy z delikatnymi lakierami

Pozostawia efekt wysokiego połysku

Usuwa hologramy i swirle przy niskich obrotach

 

To co, Graal na miękkie lakiery, który usuwa swirle, hologramy i zostawi powierzchnie gotową pod LSP?

365 złociszy za 500ml, to musi być przełom w pracy z na miękkich lakierach szczególnie uni!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Czy według Ciebie SV CF Finish jest delikatniejszy od sf4000, S40 lub Ultrafina i łatwiejszy w usunięciu nadmiaru? Dla mnie coś co usuwa swirle nie może być produktem finiszowym, stąd moje pytanie. Jestem zmęczony wydawaniem kasy na produkty, które producenci często opisują pod wpływem "środków" których zazdroszczę, więc zostaje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Umieściłbym ją gdzieś w okolicy Ultrafiny i Menzerny 85RD , SF 4000 jest odczuwalnie mocniejsze. Wzmianki o swirlach nie traktowałbym poważnie , chyba że na ultra miękkich lakierach ale i to w ograniczonym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje dużo, pasta praktycznie nie zanika w trakcie pracy

 

kurcze, zmartwiło mnie to :( przy medium i strong bym się nie zdziwi. Myślałem, że finish będzie w stylu PRO (do zniknięcia), szukam finishu co ograniczy do min przecieranie fibrami, miękkie lakiery tego nie lubią. Póki co tylko CF PRO i #205 spełniają moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje dużo, pasta praktycznie nie zanika w trakcie pracy

 

kurcze, zmartwiło mnie to :( przy medium i strong bym się nie zdziwi. Myślałem, że finish będzie w stylu PRO (do zniknięcia), szukam finishu co ograniczy do min przecieranie fibrami, miękkie lakiery tego nie lubią. Póki co tylko CF PRO i #205 spełniają moje oczekiwania.

 

esclate próbowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to cleaner a nie finish (nie doczytałem czego szukasz) ale szczerze wątpię czy np cf pro poradzi sobie jako typowi finish w każdym przypadku i nie przykryje hologramów. Dużo już widziałem aut po wykończeniu takimi pastami i zawsze gdzieś coś wychodziło po kilku/-nastu dniach. A użycie IPY niczego nie gwarantuje zwłaszcza w dobie trendu na mocno tłuste pasty.

 

#205 jakoś nigdy nie testowałem, nie było okazji, trzeba będzie zakupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze wątpię czy np cf pro poradzi sobie jako typowi finish w każdym przypadku i nie przykryje hologramów.

 

 

Daj znać, to odstąpie Ci trochę mojego CF Pro na testy ;)

 

Pewnego razu porównując CF Pro do S30+ oba na żółtym 3M przy miękkim srebrnym japończyku wyszło mi że CF Pro miał większą siłę cięcia ;)

Było to moje jedyne porównanie tych produktów :oops:

Następnym razem sprawdzę na jakimś ciemnym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stary używałem i utwierdził mnie tylko w moim przekonaniu, tego nowego nie. Wypróbowanie produktu na jednym aucie nic nie daje, trzeba zrobić z 10 aut żeby mieć solidną podstawę do opinii. To tak jak z pastą mothersa która na lakierach dwuskładnikowych idzie jak szatan ( i byłem nią zachwycony) a na jednoskładnikowym utlenionym poddaje się bez walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu porównując CF Pro do S30+ oba na żółtym 3M przy miękkim srebrnym japończyku wyszło mi że CF Pro miał większą siłę cięcia

 

Pytanie za jeden punkt...

 

Robiłeś każdy produkt na nowym, żółtym 3M?

 

esclate próbowałeś?

 

Dobry produkt! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu porównując CF Pro do S30+ oba na żółtym 3M przy miękkim srebrnym japończyku wyszło mi że CF Pro miał większą siłę cięcia

 

Pytanie za jeden punkt...

 

Robiłeś każdy produkt na nowym, żółtym 3M?

 

Nie inaczej 8-) ...co wygrałem? :-]

 

Dodam jedynie że CF Pro którego używałem to starsza wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.