Skocz do zawartości

4 Nano Plastic AntiFog - Sponsorowany przez 4Nano


Devdill

Rekomendowane odpowiedzi

A więc, otrzymałem dziś "tajemniczą" buteleczkę, która zawierała preparat Plastic Antifog od 4Nano, czyli pisząc krótko preparat zapobiegający parowaniu szyb przyciemnianych folią/ kasków motocyklowych etc.

 

dscf2967b.jpg

 

No to tak trochę z technicznego punktu widzenia :P

Jest to rzadka, bezbarwna ciecz, zapachem przypominającym mi domowy płyn do mycia szyb. Wpierw pomyślałem, że trafiłem może do jakieś grupy kontrolnej, wiecie... jak z lekami :kox: No ale jak to się mówi, nie ocenia się książki po okładce, więc działamy. ;)

 

Zgodnie z instrukcją, umyłem szybę płynem do mycia szyb (megsowym Glass cleanerem, bo akurat taki mam), następnie dla pewności przetarłem IPA.

Poniżej zdjęcie umytej i oklejonej szyby do "pięćdziesiątki" :P

 

dscf2971n.jpg

 

Przed nakładaniem preparatu miałem mały dylemat czym go nałożyć, wybrałem płatek kosmetyczny.

Ciężko określić mi jaką ilość preparatu nałożyłem na płatek... Po prostu przyłożyłem go do szyjki butelki i przechyliłem dwa razy. Natomiast ile to ml preparatu, tak do końca to nie wiem, obstawiam 3-4ml :P

Dla lepszego zobrazowania ilości zrobiłem fotkę końcówki od Marolexa i szyjki buteleczki

dscf2978j.jpg

 

Takim już zwilżonym płatkiem, przetarłem prawą połowę szyby.

Na zdjęciu niestety nie udało mi się tego utrwalić, natomiast 30 minut po nałożeniu (przed polerowaniem), tam gdzie zostało więcej preparatu, pojawiły się delikatne smugi/zacieki jak kto woli, widoczne pod kątem, które oczywiście zeszły po przetarciu MF.

dscf2969e.jpg

 

Wszystko wypolerowałem czystą mikrofibrą i oto efekty:

 

 

Lewa Strona bez Antifoga, prawa z Antifogiem oczywiście :P

 

dscf2975r.jpg

 

Jest to mój pierwszy test, także proszę o wyrozumiałość :oops:

Opinie na temat preparatu, pozostawiam Wam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny test :good:

 

Preparat też jak najbardziej udany - miałem do czynienia zarówno z nim jak i z wersją "zwykłą" - nie zauważyłem żadnych minusów wersji "Plastic". Niestety nie miałem możliwości zrobienia zdjęć, ale co się odwlecze to nie uciecze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS_Tomek, dzięki, starałem się :D

 

spons, Jeżeli chodzi o przejrzystość czy jakieś dziwne "bohomazy" :D to nie zauważyłem niczego takiego. Nie wiem niestety jak wygląda sprawa w bardzo słoneczny dzień, kiedy słońce mocno przebija się przez szybę. Jednak w obecnej scenerii "pogodowej" nie zauważyłem niczego niepokojącego, poza wspomnianymi wyżej delikatnymi zaciekami, które powstały mi po nałożeniu produktu, jednak po odczekaniu pożądanego czasu i przetarciu MF wszystko było już ok. :)

Również dziękuję, za możliwość przetestowania produktu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update z stosowania preparatu. Otóż mija właśnie szósty dzień od nałożenia Plastic Antifog i niestety trochę się zawiodłem. Bowiem podczas dzisiejszych (pierwszych podczas testu) opadów deszczu antifog spowodował tak jakby rozmycie krajobrazu widzianego przez szybę, nie bardzo wiedziałem czym to mogło być spowodowane. Zacząłem więc kombinować co zrobiłem źle. Wniosek nasunął mi się taki:

- Zła pogoda

- Zły ręcznik do polerowania

Już sprostuję. Otóż dziś przyłożyłem się trochę bardziej do nałożenia powłoki i tak. Zanim nałożyłem preparat, ogrzałem wnętrze samochodu, żeby łatwiej domyć szybę (aby płyn mógł odparować podczas osuszania itd) ponieważ ręcznikiem papierowym w obecnej temp. wszystko się maże. Gdy nałożyłem powłokę odczekałem żeby preparat dokładnie wyschnął. Gdy ten poleżał już swoje, zabrałem się z polerowanie. Wszystko skrupulatnie przetarłem białym ręcznikiem papierowym (nie Mikrofibrą, ponieważ przy ręczniku papierowym jednak lepiej dociera się preparat) i jak narazie nie mogę narzekać, zobaczę jak sprawa będzie wyglądała za jakiś czas.

Pisząc w skrócie, wydaje mi się, że powodem rozmazania było to czym polerowałem szybę, tzn. według mnie MF niedokładnie ją wyczyściła z nadmiaru preparatu i stąd te mazy, czy rzeczywiście... Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za update, na chwile obecna zostaje obserwacja po drugiej aplikacji. Powloka wymaga dodatniej temp. przy aplikacji na poziomie min. +5C i ok. 20 min. lezakowania przed polerowaniem. Oczywiscie, takze czystej powierzchni. Jezeli te warunki zostaly spelnione, pozostaje obserwacja i wnioski, czyli to po co jest test ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, użycie MF do polerowania to niezbyt dobry pomysł, jak kolega wyżej napisał ręcznik papierowy do tego celu będzie dobrym rozwiązaniem. Wiem z doświadczenia.

Rozmycie spowodowane jest niedokładnym spolerowaniem pozostałości preparatu po aplikacji. Rozmycie pojawia się przy dużej wilgotności powietrza. Wystarczy przetrzeć ręczniczkiem papierowym dane miejsce i ponownej niespodzianki nie powinniśmy się obawiać.

 

U mnie w poldku anti fog na przedniej szybie leży już 2 tydzień i jest ok. Nadmuch niepotrzebny :)

 

 

Z uwag osobistych to radzę aplikowac jakąs syntetyczną szmatką, o wymiarach 5x5, kilka kropel i połowa szyby zrobiona.

Preparat działa zdecydowanie gorzej na poowierzchni z uszkodzeniami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tym razem pomogłem trochę preparatowi przy schnięciu i polerowaniu włączając ogrzewanie ponieważ w Warszawie padał deszcz i przyłożenie ręki na chwilkę do czystej szyby już powodowało parowanie (a gdzie tu jeszcze czekać aż preparat wyschnie :P) Także wydaje mi się, że problem został rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS_Tomek, tam nie ma gimnazjum :evil:

 

Porównywałeś bezpośrednio 4nano z Car Pro ? :roll:

Oj tam pierdołami będziemy się zajmować... to w końcu gimnazjum czy może liceum jakieś tam jest ? :-] A patrz jak byliśmy u niego to się nie pochwalił :P

 

A tak poważnie to sami jesteśmy ciekawi takiego porównania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS_Tomek, tam nie ma gimnazjum :evil:

 

Porównywałeś bezpośrednio 4nano z Car Pro ? :roll:

 

 

Takie kolorowe, nowe, ładne, to myślałem że gimnazjum :D

 

 

Nie, nie porównywałem bezpośrednio, używałem i tego i tego, ale nie równocześnie. Może testowo gdzieś nałożę oba produkty obok siebie jak znajdę chwilę.

 

[ Dodano: 7 Listopad 2012, 23:34 ]

DS_Tomek, tam nie ma gimnazjum :evil:

 

Porównywałeś bezpośrednio 4nano z Car Pro ? :roll:

Oj tam pierdołami będziemy się zajmować... to w końcu gimnazjum czy może liceum jakieś tam jest ? :-] A patrz jak byliśmy u niego to się nie pochwalił :P

 

 

 

Panowie, Panowie, szkoła jest na końcu ulicy, i to duuuuuża ! Z tym że ta przy której się testuje Wasze produkty znajduje się z kilometr dalej, może nawet półtora... ;)

 

A tak bardziej w temacie, to Glass Anti Fog działa wyśmienicie, nawet w trudnych warunkach:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra, koniec tematu z szkołą... Przy okazji następnego testu pojadę na wólkę, tam też jest duży parking i nikt nie będzie dziwnie się na mnie patrzył :lol:

 

A wracając do tematu. DS_Tomek, test już widziałem na fb :P . Fajnie wyszedł. No i też jestem ciekaw po jakim czasie polerowałeś :P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.