Skocz do zawartości

Trzeszcząca szyba


eneresik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od momentu kiedy nawoskowałem i wypolerowałem auto kosemetykami Autoglym pojawił się mały i bardzo drażniący problem.

Chodzi o trzeszczącą szybę podczas jazdy na lekkich nierównościach. Problem znika gdy opuszczę lekko szybę, tak aby nie wchodziła w uszczelki. Dziś wybrałem się do Janek i problem nasilił się tak mocno , że jazda zaczeła mnie irytować i muszę z tym coś koniecznie zrobić.

 

Poszperałem trochę i znalazłem kilka rozwiązań, lecz zanim je zastosuję wole się popytać was, bo być może ktoś miał podobny problem. Jednym z tych rozwiąń jest posmarowanie materiałowej uszczelki silikonem zaś drugi to przetarcie uszczelek rozpuszczalnikiem i pozbycie się wszelkich przetłuszczeń. ( Niestety oba te zabiegi wzajemnie się wykluczają )

 

 

 

Czy miał już ktoś podobny objaw i wie jakim kosmetykiem mógłbym temu zaradzić?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Auto to: Audi S3 8P 2008 3D

 

 

ps. Uprzedzając pytania auto jest bezwypadkowe i nie miało ściąganych ani rozbieranych drzwi.

 

Pozdrawiam,

KK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje chłopaki. Zamówię i przetestuję. Jeżeli nie zda egzaminu będę ponawiał temat. Mimo wszystko proszę również innych użytkowników o pomoc. Jazda ze skrzypiącą szybą irytuje mnie strasznie...

 

 

[ Dodano: 1 Październik 2012, 19:58 ]

 

 

Witam,

zakupiłem już: SURFEX HD. Teraz pytanie mam do bardziej ogarniętych niż ja:)

W jakiej proporcji to rozcienczyć z wodą destylowaną?

 

Dla przypomnienia: Do przemycia jest materiałowa i gumowa uszczelka.

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej proporcji to rozcieńczyć z wodą destylowaną?

 

dużo tego potrzebował raczej nie będziesz, jakieś 100ml w zupełności wystarczy więc proponuję 1:10 na początek, i zobaczysz jak będzie szło. Zawsze można dolać jednego albo drugiego w miarę potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.