Skocz do zawartości

Autofinesse Mercury Metal Polish & ObliTARate


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym przedstawić wam mały teścik dwóch produktów ze stajni Autofinesse.

 

 

af6a59c2d68d16fcgen.jpg30eaae32d658228bgen.jpg

 

Mercury Metal Polish

opis z strony www.EXCEDE.pl

Mercury Metal Polish jest mieszanina delikatnych materiałów ściernych oraz środków czyszczących przeznaczonych do oczyszczania powierzchni chromowanych. Z łatwością usuwa złogi węgla z rur wydechowych oraz inne utlenienia.

 

A teraz coś ode mnie:

Konsystencja i kolor: Ewidentnie krem Nivea

Zapach: Chemia ale nie drażniąca

 

 

ObliTARate

opis z strony www.EXCEDE.pl

Oblitarate jest szybko działającym środkiem na bazie nowoczesnych rozpuszczalników, który skutecznie usuwa smołę, klej oraz gumę nie naruszając przy tym lakieu, szkła a nawet plastiku. 

 

Konsystencja i Kolor: przezroczysta woda

Zapach: tutaj oblitarte zawiódł mnie na całej linii ponieważ to najzwyklejszy na świecie rozpuszczalnik, mimo ze AF słynie z zapachów niektórych ze swoich produktów tu się nie postarało :thumbdown:

 

 

A teraz relacja zdjęciowa na pierwszy ogień

 

Mercury Metal Polish

 

Pacjent to końcówka mojego starego wydechu założonego jakiś rok temu i nie czyszczonego od chwili założenia, umyty APC

7d4dc2439d5403f1.jpg

 

Do wypolerowania kontrolnej połówki użyłem tyle środka

bcbcf624e60107bc.jpg

 

50/50

a84c545e1dd21357.jpg

6077e712fed4b566.jpg

 

Całość

daaf0b48494dacfb.jpg

 

 

ObliTARate

 

Pacjent moje zimowe kołpaczki umyte jakieś 2 tyg temu Blue Gelem oraz Attackiem Autolandu

259ca4dbfb87681c.jpg

 

Zaraz po aplikacji

c33fef11c3932731.jpg

 

po 30s od aplikacji

79d4bc3889ee4b60.jpg

 

po 60s od aplikacji

78b9d6176cd41ee1.jpg

 

i ścieramy (te mazy to po prostu roztarta smoła po drugim wytarciu zniknęły)

ba7af33d2d9721f4gen.jpg

 

 

Podsumowanie:

na pierwszy ogień Mercury bardzo fajny produkt dobrze doczyścił końcówkę wydechy wydaje mi się że przy użyciu wełny stalowej powinien zdziałać jeszcze więcej bo jak narazię polerowałem samą microfibra, co do ObliTARate to trochę się zawiodłem nie chodzi tu o działanie tego środka bo tu naprawdę jest bardzo dobrze lecz zapachem poprzednio miałem T&G Removera od VP i ten pachniał fajnie cytrusowo trochę za intensywnie ale fajnie, więc w tej kwestii panowie z AF mają jeszcze spore pole do popisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale masz możliwość porównanie tych produktów do innych np

 

Mercury Metal Polish do Autosola

ObliTARate do Prickborta

 

Mercurego niestety nie mogę porównać bo to mój pierwszy Metal Polish ale postaram się to nadrobić, natomiast ObliTARte porównując o Tar Removera od VP i TarX wypada najlepiej jeśli chodzi o usuwanie smoły jeszcze muszę sprawdzić produkt AF w usuwaniu kleju ponieważ VP tutaj średnio się sprawdził ale to dopiero przy posezonowym czyszczeniu alusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.