Skocz do zawartości

Docieranie wosku


CMQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Biorąc pod uwagę że woski typu Concorso, Onyx itp lubią się wypocić w ciepłym chciałem zapytać czy gdy jest chłodniej i pocenie praktycznie nie występuje czy energiczne polerowanie końcowe gęstą mikrofibrą pomoże w dalszym wyciągnięciu blasku? Mam tu na myśli już dobrze wypolerowaną warstwę wosku - warto wejść po godzinie-dwóch z taką gęstą MF? Da to cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym zostawić auto na noc i dopiero wypolerować, ale niekoniecznie energicznie :)

akurat wymienione woski w niskich temperaturach nie pocą się na tyle, żeby denerwowało to nasze oczy.

Bardzo łatwo można zrobić sobie test i sprawdzić kiedy jest to konieczne i kiedy przynosi fajne rezultaty. Wystarczy nawoskować błotnik czy maskę, ustawić zwykły mocny halogen i poczekać aż temp. wzrośnie do ok. 35 stopni. Dopiero wtedy można stwierdzić co tak na prawdę daje nam "dopolerowanie" wosku naturalnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy nawoskować błotnik czy maskę, ustawić zwykły mocny halogen i poczekać aż temp. wzrośnie do ok. 35 stopni

 

Mam pytanie: jakie są inne sposoby na dogrzewanie wosków/paneli samochodu. Są woski, które potrzebują wysokich temperatur do właściwej aplikacji, inne po prostu lepiej się zachowują w wyższych temperaturach... Możesz coś powiedzieć o lampach emitujących światło podczerwone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nic nie mogę powiedzieć, bo ich po prostu do takich celów nigdy nie używałem :)

ale jak wiadomo na świecie wszystko szybko się zmienia, więc może w niedalekiej przyszłości...

z pewnością jest to rewelacyjna sprawa, tym bardziej w przypadku produktu o którym Ty wiesz, a ja myślę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.