Skocz do zawartości

STJARNAGLOSS KOKOSNOT PH NEUTRAL SNOW FOAM


kubik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jest to na dobrą sprawę mój pierwszy test na forum,więc wybaczcie,aczkolwiek konstruktywna krytyka mile widziana ;)

Jak w temacie pod lupę wziąłem aktywną pianę STJARNAGLOSS KOKOSNOT PH NEUTRAL SNOW FOAM .W sumie nie wiem do końca jak przeczytać nazwę producenta,Mariusza też nie katowałem pytaniami :mrgreen:

Do rzeczy nie mam wielkiego doświadczenia z aktywnymi pianami.Do tej pory zużyłem 1l VP Neutral Snow Foam,więc nie wiem czy test będzie w 100% obiektywny.Nie byłem do końca zadowolony z piany VP NSF z bardzo prostej przyczyny.Była za słaba.Jako,że czegoś na codzienne mycie i mycie wstępne potrzebowałem,korzystając z wyjazdu do Białegostoku,wziąłem coś z oferty SCS.I tu wybór padł na produkt producenta o wykrętnej nazwie STJARNAGLOSS.

Pierwsze wrażenie

Piana w baniaczku jest rzekłbym czerwona,pianka na górze żółta natomiast.

Zapach,czuć nutę kokosa,dla mnie pachnie trochę ciastoliną Play-doh-przyjemny nie drażni.

 

Korzystam z pianownicy ręcznej Epoca.2 filce,stężenie 35ml/l takie jak stosowałem w VP.

Tak to się prezentuje.

70986028.jpg

 

Przedstawię pacjenta do mycia.

Przez tydzień jazdy miejskiej+350km trasy zdrowym tempem(mały,ale wariat) nie myty,ogólnie dla mnie zdrowo ufajdany,bo było też trochę jazdy w deszczu.

 

 

39344299.jpg

 

69700099.jpg

 

Mój błąd,że nie zrobiłem zdjęcia klapy i dołów drzwi-miejsc gdzie jest sprawdzian dla pian,ale bez obaw,na dniach wrzucę działanie na pacjencie co w ostatnim tygodniu zrobił 1,5kkm 8-)

 

Piana Niewątpliwym bajerem jest kolor.Wygląda to trochę jak radioaktywna żółć :-]

 

16339530.jpg

 

 

61480871.jpg

 

75904652.jpg

 

Wcina robale, nie ma co

 

84374225.jpg

 

Piana w moim odczuciu,odrobinę gorzej pieni się od VP,ale za to o wiele później wysycha!

To mój pierwszy raz,popróbuje z filcami i ze stężeniem.

No,ale dobra,bajerem jest kolor,piankę można przeżyć,no i teraz najważniejsze jak domywa?

I tu jak dla mnie jest :good:

Przy VP o domyciu dołów drzwi i klapy mogłem zapomnieć,a tu jest spoko.

Robaczki też,ładnie zeszły,bez zbędnego katowania ciśnieniem punktowo 8-)

Pragnę nadmienić,że na aucie leżą resztki pete'sa z maja :shock: wsparte tydzień temu

P40tką.

 

Po myciu

 

52750565.jpg

 

52575040.jpg

 

74116204.jpg

 

81471187.jpg

 

75281786.jpg

 

Krótko mówiąc fajnie domywa,jak widać po kropelkach potwierdzenie neutralności z nazwy :good:

Podsumowując kupiłem galonik i po pierwszych wstępnych testach mogę śmiało powiedzieć,że to nie wtopione pieniądze.Cenowo jest to najbliższy konkurent VP NSF.

3,8l kosztuje 95zł,a 5l VP-89zł

Wychodzi trochę drożej,ale biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw,uważam,że warto :good:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ciepła woda,zawsze tak robię ;)

2.Nie, nie było sucho,deszczyk był w tygodniu,od soboty było sucho ;)

A najwięcej robaczków zabiłem właśnie w sobotę i niedzielę,więc stosunkowo świeże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ciepła woda,zawsze tak robię ;)

 

czyli opłukane proszkiem? :o:dontknow:

Ajjj,źle zrozumiałem i nie doczytałem.

Płukanie ostatnim programem pt.woda demineralizowana,więc i zimna.

Ciepła woda była w bańce pianownicy :D

Piana sobie poradziła 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby ktoś pokazał jak się pieni z pianownicy P.A. :) Jeśli mam być szczery to przez ten test w ogóle dowiedziałem się o istnieniu tej piany, a wydaje się być rozsądnym wyborem. Podoba mi się to, że nabiera koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tej piany od czasu do czasu.

Zapach jak na chemikalia bardzo przyzwoity.

 

Jeśli chodzi o siłę domywania i szybkość spływania - to nie powala.

Na plus i minus troszkę ten kolor - sikowy taki trochę, ale niektórzy lubią cytrynowe kolory :mrgreen:

 

pieni z pianownicy P.A.

 

Pieni się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o siłę domywania i szybkość spływania - to nie powala.

Ty masz przekrój większości pian na rynku,ja używałem najbliższego konkurenta NSF i po prostu wywiązuje się lepiej ze swojego zadania od NSF ;)

Może wezmę jakiegoś busa na mycie :o najlepszy test chyba będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebek0720, a ma być pH neutral, bezpieczna dla wosku itd?

 

zadania od NSF

 

NSF jakoś nie przypadł mi do gustu. Wolę o połowę tańszego Citrus Prewasha, który pieni nieźle (podobnie do NSF), wosk nadjada jak należy, ale czyści lepiej i ma extra zapach.

 

Koniec OT, bo nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.