Skocz do zawartości

Honda Civic VI gen.


adk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pacjent to Honda Civic z 2001r., silnik 1,6, auto należące do zapalonego Hondziarza, w jego rękach od kilku miesięcy, przed zimą postanowił trochę poprawić wizerunek auta, oskrobać co nieco lakier, samochód ma nabrać blasku.

Auto podstawiono mi w piątek, lało jak z cebra, od razu zabrałem się za mycie, oczyszczanie lakieru, usuwanie zbędnych elementów zwanych potocznie „tuningiem”.

 

Auto prezentowało się następująco:

 

imgp8406j.jpg

 

imgp8407d.jpg

 

imgp8408n.jpg

 

imgp8409y.jpg

 

imgp8410.jpg

 

imgp8411.jpg

 

imgp8412l.jpg

 

imgp8414.jpg

 

imgp8415.jpg

 

imgp8416u.jpg

 

imgp8413.jpg

 

Na pierwszy ogień poszła bra, out! A pod nią:

 

imgp8418.jpg

 

imgp8419.jpg

 

No i zaczynamy mycie auta, jako pre-wash Nerta Jumbo w stężeniu 1:10 ze spryskiwacza z końcówką pianującą, do tego pędzle w trudno dostępnych miejscach.

 

imgp8420f.jpg

 

imgp8421.jpg

 

imgp8423t.jpg

 

imgp8424.jpg

 

imgp8425p.jpg

 

imgp8426.jpg

 

imgp8427k.jpg

 

I teraz mała ciekawostka, jako substytut profesjonalnych (czytaj: drogich) szczotek do mycia kół i nadkoli bez zdejmowania z piast powyższych, zanabyłem szczotkę do butelek :D do mycia obręczy od strony piast oraz szczotkę ryżową do mycia opon. Koszt obydwu w supermarkecie od 13 PLN, efekty są J

 

imgp8428i.jpg

 

imgp8429g.jpg

 

imgp8430.jpg

 

imgp8431d.jpg

 

imgp8432.jpg

 

Po wstępnym umyciu przyszła pora na oczyszczenie lakieru z cząstek smoły asfaltu, usunięcie osadów i innych substancji.

 

TarX walczy ze smołą:

 

imgp8441.jpg

 

imgp8440.jpg

 

imgp8437i.jpg

 

imgp8436t.jpg

 

Potem glinka – Temachem, odkroiłem jakie 30g:

 

imgp8433.jpg

 

imgp8435k.jpg

 

Nastepnie mycie i suszenie metodę niekonwencjonalną J:

 

imgp8438q.jpg

 

imgp8442.jpg

 

Czas na korektę właściwą. Po osuszeniu auta i oklejeniu listew i uszczelek, w garażu poddałem lakier ocenie pod halogenem 150W. Okazało się ze lakier przynajmniej raz był poddany korekcie a oznaką tego były przetarcia do podkładu na rantach drzwi i błotników. Brak miernika lakieru (pożyczyłem i nie wrócił L) nie pozwolił mi na dokładny pomiar, w związku z tym zapadła decyzja o usunięciu warstwy zwietrzałego lakieru i kolistych rys, które w największym stopniu wpływają na wizerunek auta.

Pomogły mi w tym pady Flexi – biały + żółty oraz pasty FG500 i KochChemie (pomarańczowa i antyhologramowa).

 

Poniżej zdjęcia przedstawiające stan lakieru przed oraz 50/50:

 

imgp8462.jpg

 

imgp8461.jpg

 

imgp8459.jpg

 

imgp8453u.jpg

 

imgp8481w.jpg

 

imgp8482b.jpg

 

Piątek, godzina 23:00 :D

 

dsc4870m.jpg

 

 

 

imgp8483n.jpg

 

imgp8487.jpg

 

dsc4904a.jpg

 

imgp8503.jpg

 

dsc4925l.jpg

 

dsc4924l.jpg

 

Tylna blenda pod tablicę została zdemontowana w celu “tuningu” co będzie widać później :D

 

dsc4863j.jpg

 

IPA na każdy element w celu inspekcji !!!

 

imgp8513u.jpg

 

 

Po korekcie czas na mycie, ponownie Megs NXT, 50ml na 6L wody:

 

imgp8514w.jpg

 

imgp8515.jpg

 

A po myciu, woskujemy:

 

imgp8517a.jpg

 

3g na auto to chyba niezły wynik ;)

 

imgp8519.jpg

 

Na plastiki Surf City Black Max, 50/50:

 

imgp8520.jpg

 

imgp8521.jpg

 

I wyjeżdżamy z garażu, no dalej Hania, co tak nieśmiało ;)

 

dsc4932v.jpg

 

dsc4934e.jpg

 

dsc4935n.jpg

 

dsc4936k.jpg

 

dsc4937q.jpg

 

dsc4939c.jpg

 

dsc4940a.jpg

 

dsc4944f.jpg

 

dsc4948l.jpg

 

dsc4942d.jpg

 

dsc4941u.jpg

 

 

Dziekuję za uwagę J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Normalnie się wystraszyłem jak zobaczyłem zdjęcie tyłu z "tym czymś" :shock:

Aż musiałem przewinąć do początku, czy mogłem coś takiego przeoczyć.... ale nie, na początku było dobrze ;)

Lusterko też wzbudziło moje podejrzenia :o

 

Za to fotka z boku, z kwiatami widocznymi przez szybę - bardzo fajna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę z odpowiedziami:

 

Sticker, lampy, naklejki - to nie moja sprężyna, nie moje auto, o gustach nie dyskutujmy, każdy ma swój ;)

 

Lusterko domyte, jest poobijane lub zostały na nim wżery po owadach, nie wiem co to jest, ale żaden ze znanych mi środków nie mógł tego usunąć.

 

Lampy tylne przeleciałem tylko antyhologramem ponieważ są przyciemnione, ostra pasta mogłaby zdjąć lakier, a tego prawdopodobnie właściciel by nie chciał :)

 

Szczotki kupione w Carrefour, metalowe elementy oklejone izolacją. Dają radę, jak za taką cenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wyszło,sam przymierzam sie do wypacykowania swojej renówki.Miałem kiedyś Civica 5gen,więc rozumiem cie w jakim kierunku zmierzasz,co prawda nie było to d16,ale pomodzone d13 z wałkiem od d15 co dało bardzo przyzwoite efekty,niestety na minime brakło czasu.

Negatywnymi komentarzami na temat blendy się nie przejmuj,nie każdy czuje klimat JDM :-] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatywnymi komentarzami na temat blendy się nie przejmuj

 

Absolutnie sie nie przejmuję, zwłaszcza że to auto kolegi ;) Jak chciał, tak zrobiłem. Nie doradzałem, nie wnikałem czy to się komuś spodoba, czy nie. Nie na tym moja rola polegała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.