Skocz do zawartości

S17+ + White Puck oraz Purple Pad


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W tym teście postaram się pokazać, jakie efekty można uzyskać, korzystając z połączenia S17+ i Purple Pad "M" oraz Paint Puck White.

Oto bohaterowie testu:

scaled.php?server=703&filename=wp000079o.jpg&res=landing

 

Pierwsza para to: S17+ w połączeniu z Purple Pad "M"

 

Pasta jest już powszechnie znana i lubiana na forum. Ja też bardzo sobie chwalę pracę z nią, ale nie miałem jeszcze możliwości przetestować takiego zestawienia.

W tym miejscu przedstawię parę cech S17+, żeby było wiadomo to, co trudno jest zobaczyć na zdjęciach ;) Pasta jest bardzo tłusta. To dobrze, bo praca z nią jest wygodna, pasta nie pyli i nie trzeba nic dodawać, ale nie da się jej do końca wypracować, co może być wadą… Niewątpliwie pasta ta maskuje wiele niedoskonałości. Aha, zapach ma bardzo przyjemny, jak na tego typu produkt, nie wiem, jak go dokładnie określić (może ktoś z użytkowników z lepszym powonieniem pomoże), ale nie jest na pewno chemiczny, jak to bywa w przypadku innych past ;)

Do testów wybrałem umiarkowanie zmęczone panele z czarnej Octavii.

wp000099i.jpg

 

p6207179.jpg

 

Od razu trzeba sobie powiedzieć, że poprzeczka została ustawiona dość wysoko, ale dzięki temu wiadomo, czego można oczekiwać i jest to chyba lepsze niż testowanie na nowym samochodzie w kolorze srebrnym ;)

Na pewno na jasnych lakierach wynik byłby inny, ale czarny kolor jest bardzo wymagający. Nie ma się co oszukiwać – na tym lakierze nie jest to kombinacja typu one-step. No chyba, że ktoś się nie będzie zagłębiał zanadto w temat – przed przetarciem IPA wszystko wygląda bardzo ładnie. Jednak jeśli już ktoś zdecyduje się zmyć resztki pasty – pojawia się sporo swirli. Fakt faktem – nie ma dramatu, ale jednak, gdy ktoś chce znaleźć, to znajdzie…

 

p6207183.jpg

Jednym zdaniem mówiąc – po takiej kombinacji czarny lakier zdecydowanie trzeba wykończyć. Ja zdecydowałem się zaprząc do tego celu S30+ na czarnej, finishowej gąbce, ale kombinacja S17+ na miękkim padzie też daje radę (sprawdziłem to osobiście).

Ja osiągnąłem taki efekt ostateczny (już po IPA i finishu):

wp000107t.jpg

 

wp000111tl.jpg

 

wp000132s.jpg

 

 

W ogóle moim zdaniem lepiej stosować tę pastę w połączeniu z bardziej miękkim padem i wtedy może to być już ostatni etap pracy, a jeśli trzeba czegoś mocniejszego, to wziąć mocniejszą pastę i twardy pad.

Nie mam natomiast zastrzeżeń, jeśli chodzi o poziom korekty. Pasta usunęła praktycznie wszystkie rysy, jakie powinna usunąć pasta lekkościerna, a nawet ciut więcej. Jest to znacznie skuteczniejsza kombinacja niż 3M żółty korek na żółtej gąbce, ale nie aż tak mocna, jak zielony na zielonej gąbce (żeby był jakiś punkt odniesienia). Co do samego pada – nie ma problemów z rzepem, jest równy (nie skacze na maszynie), wystaje nieco poza BP 125mm, przy czyszczeniu szczotką nie kruszy się, po myciu nie wykazuje oznak zniszczenia, ogólnie sprawia wrażenie trwałego. Niestety, nie mam zdjęć gąbki po praniu, bo młody pies nie dał jej dobrze wyschnąć i ją rozszarpał :/ Jedyną wadą są dla mnie jego zaokrąglone krawędzie, ale wiem, że inni mogą traktować to jako zaletę.

 

 

Druga część testu była dużo bardziej pracochłonna, ale to akurat nic dziwnego - taka charakterystyka pracy ręcznej ;) Aplikator jest sensownie wyprofilowany i można uchwycić go w wygodny sposób.

 

Paint Puck White jest bardzo twardym (w mojej opinii) padem. Jednak nie zauważyłem, żeby zostawiał jakieś hologramy, nawet na czarnym lakierze. Z drugiej strony, ciężko było mi osiągnąć korektę na poziomie 100%, więc pozostałe rysy mogły „przysłonić” ewentualną obecność swirli…

wp000123y.jpg

wp000128p.jpg

Dla jasności dwa zdania podsumowania: z przetestowanych produktów jestem bardzo zadowolony i polecam je wszystkim. Po raz kolejny okazuje się natomiast :shock:;) , że produkty typu one-step nie działają na wymagających czarnych lakierach.

 

Jeśli ktoś ma jakieś swoje spostrzeżenia albo pytania odnośnie testu, zapraszam do podzielenia się nimi, komentowania, zadawania pytań itp. ;)

Opublikowano

fernando fajny test!

Po ilu atakach na rotacji taki efekt i czy masz może porównanie do innych gąbek pad purpurowy Scholl'a, mam na myśli twardość?

Czy masz może foty tylko po samym S17+ pod tą lampą ledową której użyłeś?

Opublikowano

Fajny test i efekty osiągnąłeś.

 

Właśnie przymierzam się do Sholla S40 ale zastanawiałem się też nad S17+. Czy wg ciebie nada się w połączeniu z padami 3M żółtym, niebieskim lub czarnym do czarnego lakieru hondy, miękkiego, hologramującego i klejącego?

 

Lakier nie jest zmęczony ale wymaga lekkiego odświeżenia.

Opublikowano

Czy to przypadkiem nie jest niebieski pad :P ?

Ja dziś właśnie skończyłem pracę z tą pastą i niebieskim padem na czarnym bmw.

Auto miało pełno rys ale 95% udało się usunąć (mam nadzieje bo nie uzyłem ipy :P). Była to korekta 1 step tylko s17+ i blue pad oprócz trudno dostępnych miejsc gdzie musiałem użyć małego pada -pomaranczowego flexi. Używałem dasa 6. Aby efekt był zadowalający musiałem robić 3-5 przejazdów -długich bo ta pasta szybko się nie wypracowuje. Efekt końcowy według mnie nie wymagał wykończenia inną pastą czy też miększym padem -prócz miejsc gdzie pracowałem pomarańczowym flexi, tam lakier był prawie jak po wodnym 3000. Wyglądało to jakby nie dotarta pasta i nie dało się tego dotrzeć. Na koniec na całość poszło glaze/clener/pasta finiszowa meguiars ultimate polish co jeszcze poprawiło efekt i naprawiło defekt po padzie flexi. Ogólnie dla mnie tez pasta na plus (szkoda ze tak malo jej zostało :P )

Opublikowano

geo, mario448, dzięki za dobre słowa, Panowie :)

Po ilu atakach na rotacji taki efekt i czy masz może porównanie do innych gąbek pad purpurowy Scholl'a, mam na myśli twardość?

Panele pokazane powyżej wyglądają tak po dwóch przejazdach takiej kombinacji. Co do twardości pada, to osobiście jestem bardzo zaskoczony :shock: Nie chcę wywołać tutaj burzy, bo ogólnie na stronie dystrybutora jest napisane, że jest to pad średnio twardy, ale w moim odczuciu jest on twardszy niż UC Cutting Pad od ProfiPolish, którego niedawno miałem okazję testować...

 

Czy masz może foty tylko po samym S17+ pod tą lampą ledową której użyłeś?

 

Przy tworzeniu opisau testu starałem się wybrać zdjęcia najlepiej oddające efekt (wiadomo, jak to jest...). Jeśli chodzi o zdjęcie po samym S17+, to z innego panelu mam takie:

p6207191.jpg

Idealnie nie wyszło, ale coś tam chyba widać :o

 

Właśnie przymierzam się do Sholla S40 ale zastanawiałem się też nad S17+. Czy wg ciebie nada się w połączeniu z padami 3M żółtym, niebieskim lub czarnym do czarnego lakieru hondy, miękkiego, hologramującego i klejącego?

 

Ja bym nie polecał Ci męczyć się z S40. Jeśli masz taką możliwość, to weź lepiej S30+ np. na niebieskiej gąbce 3M i będzie elegancko :good: Znam czarny lakier na nowych hondach, ale S40 ma naprawdę minimalne właściwości ścierne i duuuuużo wypełniaczy... Moim zdaniem nie warto po tę pastę sięgać, jeśli chcesz usunąć jakiekolwiek rysy :!:

 

Czy to przypadkiem nie jest niebieski pad :P ?

 

Ja tam się na kolorach nie znam :o , ale ja korzystałem dokładnie z takiego pada:

https://www.shineon.pl/sklep/na-zewnatr ... 45-mm.html

Niebieski jest chyba jeszcze twardszy, chociaż nie miałem dwóch jednocześnie w ręku, także swoje porównanie opieram głównie na opisie ze strony sklepu.

Jeśli nie używałeś IPY, to mam nadzieję, że masz większe umiejętności ode mnie albo trafił Ci się "bardziej wyrozumiały" lakier, bo na moim przed zmyciem pozostałości pasty też wszystko cudownie wyglądało 8-) Druga sprawa to fakt, że Ty używałeś maszyny DA, a ja rotacji, co niewątpliwie też ma wpływ na jakość wykończenia...

  • Moderator
Opublikowano

fernando, fajny test :good: super że chciało Ci się udokumentować swoją pracę.

Twój test przypadł mi tym bardziej do gustu, że oba produkty Scholla mam w swoim wirtualnym koszyku. Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Opublikowano
po tej 17 kladles jakis wosk?

 

Tak, położyłem sobie cztery różne woski (oczywiście nie na jednym panelu jednocześnie), ale przedstawione na zdjęciach efekty są przed woskiem jeszcze ;)

  • Moderator
Opublikowano

Chciałbym jeszcze podpytać o wykańczanie po S17, czarnym finiszowym padem na S30+.

Czy to był pad Scholla?

Mam podobnym lakier na aucie ale bardziej miękki - Honda. Do Finiszu używałem dotychczas S40 na niebieskim 3M. Chciałbym wypróbować coś od Scholla ale na ich stronie piszą że do czarnego lakieru lepszy do S40 jest pomarańczowy pad :dontknow:

 

Robi też wrażenie praca z White Puck oraz Purple Pad :good: . Czy myślisz że da sobie radę z progami? Dużo pary musiałeś włożyć w osiągnięcie efektu z ostatniego zdjęcia?

Opublikowano

Chciałbym jeszcze podpytać o wykańczanie po S17, czarnym finiszowym padem na S30+.

Czy to był pad Scholla?

 

Nie, ja używałem czarnego waflowego 3M i czarnego ProfiPolish.

 

Co do informacji na stronie dystrybutora, ja bym się nimi nie przejmował zbytnio... Nie twierdzę, że są błędne, ale pasta wykończeniowa musi być (w moim przekonaniu) używana z padem finishowym. W opisie pomarańczowego pada jest informacja, że usuwa rysy i nadaje się do 80% typów past - mnie to nie przekonuje :?

No i weź poprawkę na to, jaki Ty masz lakier na tej Hondzie - ja przynajmniej nie mam jeszcze takiego skillu (albo mam zawyżone oczekiwania odnośnie efektów), żeby za jednym razem usunąć rysy i wykończyć... Jak pisałem w pierwszym poście - sporo zależy od lakieru, ale z czarnym Accordem miałem już nie raz do czynienia i śmiem twierdzić, że tutaj musi być miękka gąbka do finishu.

Robi też wrażenie praca z White Puck oraz Purple Pad :good: . Czy myślisz że da sobie radę z progami?

 

Chodzi o pracę ręczną czy na maszynie? Nie wiem, jak masz dojechane progi i jaki efekt chcesz osiągnąć, ale spróbować nie zaszkodzi ;)

 

Dużo pary musiałeś włożyć w osiągnięcie efektu z ostatniego zdjęcia?

 

Chodzi o ten efekt po ręcznym polerowaniu? Na tym niewielkim elemencie pracowałem nieco ponad minutę, ale trzeba wytworzyć jeszcze trochę nacisku, więc całego samochodu nie chciałbym tak robić, jeśli rozumiesz, o co chodzi :roll:

  • Moderator
Opublikowano

fernando, dzięki za odpowiedzi :)

 

Już ostatnie pytanie, trochę bardziej poboczne. Chciałbym Cię prosić o opinię na temat samych padów Scholla.

Z tego co piszesz to wcześniej pracowałeś (i ciągle pracujesz) na padach 3Ma. Jest to system na którym i ja pracuje i który mam w miarę dobrze rozgryziony.

O gąbkach 3Ma mam bardzo dobrą opinię ale wiadomo, zawsze szuka się czegoś lepszego ;)

Jak wygląda wg Ciebie porównanie produktów obu tych firm? Warto się przestawić na Scholla czy jedynie uzupełnić swój arsenał o ich produkty?

Opublikowano
Jak wygląda wg Ciebie porównanie produktów obu tych firm? Warto się przestawić na Scholla czy jedynie uzupełnić swój arsenał o ich produkty?

 

Jak Ci się dobrze pracuje z gąbkami 3M, to nie ma sensu próbować czego innego. Biorąc pod uwagę ceny gąbek Scholla, ja nie widzę uzasadnienia, żeby porzucać pady 3M, które są w mojej opinii bardzo dobre... Może jeszcze wafle mają sens, bo naprawdę nie ma odpowiednika pomarańczowego wafla w systemie 3M :!: Zwykłe pady (płaskie) Scholla nie są ani lepsze, ani gorsze w moim odczuciu od padów 3M.

 

Osobnym tematem są pady Spider i wełna. Spiderów konkurencja nie ma (nie wliczam SV 8-) ), a są one warte każdej wydanej złotówki (oczywiście przy mocniejszej korekcie)... Wełny z kolei są bardzo trwałe, bezproblemowe w pracy (jak na wełnę) i praniu. Te dwa rodzaje produktów od Scholla gorąco polecam :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.