Skocz do zawartości

Rdza na klapie bagażnika przy szybie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Na klapie bagażnika w Oplu Corsie B mam sporą rdzę, widać na zdjęciu (do tego trochę koło wycieraczki).

 

a39f1bcef59d8b7am.jpg

 

3fd77756944642d7m.jpg

 

Niestety nie mam do tego ręki i oddawałbym do blacharza - lakiernika. Tylko mam pytania orientacyjne - czy trzeba będzie wycinać szybę? Pewnie cena byłaby wtedy wyższa.

 

Jaki jest koszt lakierowania całej klapy bagażnika? Pytam orientacyjnie, bo nie chcę przepłacić, a wiem, że to spore koszta.

 

Jeśli macie jakieś rady, opinie to chętnie przyjmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt lakierowania całej klapy bagażnika? Pytam orientacyjnie, bo nie chcę przepłacić, a wiem, że to spore koszta.

 

wszystko zależy od rejonu. U mnie to od 350-450 zł za 1 element..

 

U ciebie widać, że nie wchodzi pod uszczelkę (chyba), więc tragedii nie ma, a i szyba nie wklejana, to da się wyjąć

 

 

A co to za plastik dochodzi do tej rdzy, bo nie mogę skojarzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt lakierowania całej klapy bagażnika? Pytam orientacyjnie, bo nie chcę przepłacić, a wiem, że to spore koszta.

 

wszystko zależy od rejonu. U mnie to od 350-450 zł za 1 element..

 

U ciebie widać, że nie wchodzi pod uszczelkę (chyba), więc tragedii nie ma, a i szyba nie wklejana, to da się wyjąć

 

 

A co to za plastik dochodzi do tej rdzy, bo nie mogę skojarzyć?

 

Jako, że mam znajomego lakiernika...

 

No więc tak... to co widzisz na zewnątrz to jedno, natomiast z doświadczenia(chwilę u niego pracowałem) że bardzo często pod lakierem są jeszcze duże uszkodzenia.

Jeśli lakiernik będzie uczciwy, to tak naprawdę bez wyciągania szyby nie powinien Ci tego w ogóle nie robić bo:

 

1. Ciężko będzie mu dojść

2. Przy czyszczeniu może rozbić szybę

3. Na 99% nie uda mu się tego doczyścić więc za 1-3 lata rdza wyjdzie znowu

 

Jeśli jesteś już zdecydowany na malowanie, weź płaski śrubokręt i sam zdrap lakier wokół rdzy... zobaczysz czy dużych uszkodzeń pod nim zrobiło.

 

Idealnie było by wypiaskować ten kawałek a dopiero później malować, ale ze względu na gabaryty ciężko będzie to zrobić.

 

W mojej okolicy powinieneś się zmieścić w 500 zł z wyjęciem i włożeniem szyby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co odchodzi to spojler :)

 

Kurczę, trochę wysokie ceny. Kiedyś oddawałem zderzak przedni porysowany do całkowitego lakierowania - 250 zł łącznie z plastikiem nad zderzakiem. Myślałem, że w tej cenie mniej więcej da radę. Było to 20 km od Poznania, bo z Pozka jestem.

 

Był bąbel, zeskrobałem trochę, lakier odchodził lekko i oto co zobaczyłem. Dalej już nie skrobałem. A taka rdza szybko mi się rozprzestrzeni jak nie zrobię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen to nic nowego Ci nie napiszę, ale poradzę Ci - pozbądź się tego spoilera jak nie chcesz by po malowaniu rdza wróciła. Miałem kiedyś Corsę B również z takim spoilerem i rdza pojawią się tam właśnie przez niego - przeciera on lakier.

 

No chyba że lakiernik będzie miał jakiś dobry patent by go zamontować tak by nie narobił bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDominikk, dzięki za podpowiedź. Może to rzeczywiście spojler.

 

Bąbelek był rok, od czasu kupna auta od poprzedniego właściciela. Ale był malutki. Potem zrobił się trochę większy, ktoś postraszył, że może być dziura na wylot, więc niedawno zajrzałem zeskrobując co nieco. Dziury nie ma, choć rdza jest dość głęboka, solidna.

 

Rozejrzę się jeszcze co z tym zrobić, bo 500 zł na takie auto to całkiem spora sumka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

DDominikk kolego spojler nie przeciera lakieru jak Ty to twierdzisz tylko na dole jest dziurka odprowadzająca wodę, czasem się zapycha i woda gromadzi się na kancie spojlera i powstaje takowa rdza :) Rada spojler na rogach przykleić klejem do szyb lub taśmą 3m tak jak to u mnie jest zrobione i problem rdzy znikł :)8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.