Skocz do zawartości

Meguiar's Wheel Brightener & Stjarnagloss Hjul


MrCleaner

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum

Chcielibyśmy zaprezentować Wam przeprowadzony przez nas dziś test dwóch produktów do czyszczenia felg, mianowicie Wheel Brightener'a z Meguiar'sa i Hjul'a ze Stjarnagloss.

Oba środki przetestowane na felgach aluminiowych dwóch aut, nie mytych od mniej więcej tygodnia.

Oba produkty rozcieńczone w proporcjach zalecanych przez producenta - mianowicie 1:4 w przypadku Megs'a i 1:5 w przypadku Stjarny (zalecane 1:5 - 1:10).

Pierwszym pozytywnym zaskoczeniem w przypadku obu preparatów jest zapach 8-}. Stjarna pachnie Pinacoladą, Megs natomiast wg nas pachnie marcepanem :D .

Z góry zaznaczamy, że nie zależało nam na bezpośrednim porównaniu, a jedynie na przetestowaniu obu produktów, ponieważ każdy z nich ma nieco inne zastosowanie.

Hjul, dzięki neutralnemu PH idealnie nadaje się do felg polerowanych lub też wcześniej zabezpieczonych jakimś sealantem, Wheel Brightener'a natomiast producent nie zaleca stosować na felgach polerowanych co może świadczyć o jego agresywności. Świadczy o tym także fakt, że po rozpyleniu wyczuwalny jest delikatnie kwasowy zapach.

Ze względu na agresywność i przeznaczenie, Stjarnę przetestowaliśmy na kołach tylnich, Megsa natomiast na przednich.

Żeby było ciekawiej, test przeprowadziliśmy zupełnie bezdotykowo, lewe felgi płukane wodą bez ciśnienia, prawe pod ciśnieniem.

W celu weryfikacji, na ile się felgi doszyściły, każda została przetarta jasną mikrofibrą.

Przejdźmy więc do zdjęć z testu:

 

Konkurenci (Nielsen postanowił jednak wycofać się z rywalizacji ;) )

61009133.jpg

 

 

Felga lewa, przednia, przed czyszczeniem

bmw11l.jpg

strawberry11.jpg

 

Felga lewa, przednia, po spryskaniu Wheel Brightener'em

bmw12d.jpg

strawberry12.jpg

 

Felga lewa, przednia, płukanie

bmw12d.jpg

strawberry13.jpg

 

Felga lewa, przednia, po spłukaniu

bmw14h.jpg

 

Felga lewa, przednia, test mikrofibry

bmw15o.jpg

strawberry14.jpg

 

Felga lewa, tylnia, przed czyszczeniem

bmw21s.jpg

strawberry21.jpg

 

Felga lewa, tylnia, po spryskaniu Hjul'em

bmw22.jpg

strawberry22.jpg

 

Felga lewa, tylnia, spłukiwanie

bmw23g.jpg

strawberry23.jpg

 

Felga lewa, tylnia, po spłukaniu

bmw24l.jpg

 

Felga lewa, tylnia, test mikrofibry

bmw25j.jpg

strawberry24.jpg

 

Felga prawa, przednia, przed czyszczeniem

bmwcisnieniowo11.jpg

strawberrycis1.jpg

 

Felga prawa, przednia, po spryskaniu Wheel Brightener'em

bmwcisnieniowo12.jpg

strawberrycis2.jpg

 

Felga prawa, przednia, po spłukaniu ciśnieniowym

bmwcisnieniowo13.jpg

strawberrycis3.jpg

 

Felga prawa, przednia, test mikrofibry

bmwcisnieniowo14.jpg

strawberrycis4.jpg

 

Felga prawa, tylnia, przed czyszczeniem

bmwcisnieniowo21.jpg

 

Felga prawa, tylnia, po spryskaniu Hjul'em

bmwcisnieniowo22.jpg

 

Felga prawa, tylnia, test mikrofibry po spłukaniu ciśnieniowym

bmwcisnieniowo23.jpg

 

Jak widać, Megsowy Wheel Brightener w zalecanym rozcieńczeniu radzi sobie świetnie nawet z naprawdę ciężkimi zabrudzeniami, całkowicie bezdotykowo (całkiem nieźle poradził sobie bezdotykowo nawet z 3-tygodniowym brudem wewnątrz białej felgi). W przypadku Hjul'a, taki efekt bylibyśmy w stanie uzyskać jedynie na zabezpieczonej feldze, lub wspomagając się pędzelkiem/szczotą. Oba więc sprawdzają się świetnie w rolach do których zostały stworzone.

Do testu zurzyliśmy mniej więcej po 150ml każdego z rozcieńczonych środków, co daje nam ~40ml nierozcieńczonego Megs'a na cztery felgi i ~30ml nierozcieńczonej Stjarny, również na 4 felgi.

Jeśli ktoś lubi fajnie pachnące środki, to te dwa są dla niego :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne porównanie :good:

Na chwile obecna uzywam VP Bilberry do swoich felg pomalowanych proszkowo w czarny mat,generalnie jestem zadowolony ale dopiero po użyciu szczotki i pędzelka a następnie przetarciu irchą.Mycie samy środkiem,i spłukanie pooduje że po wyschnieciu zostaje szary nalot.

Jak skończe VP chce coś agresywniejszego i po tym teście widzę ze bedzie to pewnie Megs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Stajrna 1:5, czyli ja chyba za słaby roztwor robiłem. Z tego wychodzi 100 ml na 600 ml atomizer, a ja lałem 50 ml. Na drugi raz będe wiedział. Ogólnie warto zastosować pędzelek, bez niego nawet pod ciśnieniem zostaje brud szczególnie w zakamarkach. mam jeszcze pytanie - po spryskaniu koła po 1 minucie środek zasycha mi kompletnie na feldze. tak ma być ? dodam że najpierw kola myje karcherem, potem Stjarna i czekam. Bez uzycia pedzelka momentalnie zasycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.