Skocz do zawartości

porysowane aluminiowe progi wewnatrz samochodu


and808

Rekomendowane odpowiedzi

Amelinium można obrobić jak każdy metal, tj. szlifowanie papierkami, na zdjęciach widzę, że te progi jakby były w efekcie szczotkowania, jeśli tak to może być problem, chociaż ja bym się pokusił i po usunięciu tych rys nadał odpowiadającą mi strukturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amelinium można obrobić jak każdy metal, tj. szlifowanie papierkami, na zdjęciach widzę, że te progi jakby były w efekcie szczotkowania, jeśli tak to może być problem, chociaż ja bym się pokusił i po usunięciu tych rys nadał odpowiadającą mi strukturę.

 

a moge prosic o bardziej precyzyjny opis ?

 

co to znaczy szlifowanie papierkami ?

czy chodzi o papier wodny ? jesli tak, to jaka grubosc papieru ?

 

no i na koniec, czy po tym zabiegu nie nalezy jeszcze raz "wyszczotkowac" aluminium ? jesli tak, to czym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uszkodzenia można naprawić szlifując aluminium włókniną techniczną:

 

1_ea6058805741.jpg

 

Trzeba tylko pamiętać żeby szlifować tylko wzdłuż oryginalnych śladów "szczotkowania" aluminium.

 

Jeśli uszkodzenia są głębokie można przyspieszyć proces używając na początku papieru ściernego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Fanach 4 kółek był odcinek o Delorean - o tym autku z powrotu do przyszłości.

Całe jest właśnie z tzw szczotkowanego amelinium ;)

Ich spec miał nakładkę na wiertarkę która szlifowała ale jednocześnie "szczotkowała " blachę.

 

U mnie jest o ryle gorzej że listwę alu mam matową ale napis INFINITI jest polerowany:

 

http://allegro.pl/infiniti-fx35-fx45-na ... 10121.html

 

waham sie czy to spolerować na lustro czy po prostu zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS_Tomek,

 

dziekuje za wskazowki.

dzis kupilem wloknine techniczna w castoramie i ....

 

POMOGLO !!!

 

oczywiscie nadal sa widoczne zarysowania (te glebokie), jednak prznjamniej polowa zarysowan zniknela.

 

delikatnie zmienil sie wyglad szczotkowanego aluminium po zastosowaniu wlokniny. wloknina techniczna "ma tendencje" do polerowania, co jest odwrotnoscia efektu szczotkowanego aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Fanach 4 kółek był odcinek o Delorean - o tym autku z powrotu do przyszłości.

Całe jest właśnie z tzw szczotkowanego amelinium ;)

Ich spec miał nakładkę na wiertarkę która szlifowała ale jednocześnie "szczotkowała " blachę.

 

U mnie jest o ryle gorzej że listwę alu mam matową ale napis INFINITI jest polerowany:

 

http://allegro.pl/infiniti-fx35-fx45-na ... 10121.html

 

waham sie czy to spolerować na lustro czy po prostu zostawić.

 

 

Ściernica listkowa daje taki rezultat:

 

1746_img.jpg

 

 

Te progi w Inifinity zostawiłbym w spokoju... Ciężko by to było zachować w oryginale.

 

[ Dodano: 27 Czerwiec 2012, 21:23 ]

DS_Tomek,

 

dziekuje za wskazowki.

dzis kupilem wloknine techniczna w castoramie i ....

 

POMOGLO !!!

 

oczywiscie nadal sa widoczne zarysowania (te glebokie), jednak prznjamniej polowa zarysowan zniknela.

 

delikatnie zmienil sie wyglad szczotkowanego aluminium po zastosowaniu wlokniny. wloknina techniczna "ma tendencje" do polerowania, co jest odwrotnoscia efektu szczotkowanego aluminium

 

 

Fajnie że pomogło !

 

Z opisu wnioskuję że kupiłeś włókninę dość drobnej gradacji - stąd efekt "polerowania" - jaki ona ma kolor ?

 

Przy okazji możesz spróbować wersją mocniej ścierną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

a ja mam pytanko: jaką folię ochronną proponujecie na takie progi (połączenie plastiku z lekko wystającym alu szczotkowanym). chodzi o ochronę przed buciorkami dzieciaków, wychodzących z auta. Folia musi być samoprzylepna ale jednocześnie termoelastyczna, bo próg tzn. ta cześć aluminiowa lekko wystaje wyżej i folia musi to "oblać' żeby było chronione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.