Skocz do zawartości

Mercedes Benz CL 420 W140 1995


KinceK

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz czas na ciężkie Coupe ze stajni Mercedesa. Auto należy do mojego ojca i jest sporadycznie używane. Auto miało cały odnowiony lakier i to wręcz idealnie w porównaniu do tego z czym miałem nieprzyjemność pracować w ostatnim czasie. Lakier był w tak dobrym stanie, że zrezygnowałem z polerowania go, mimo iż taki był plan, pewnie tak czy siak go nie ominie.

 

Samochód był raczej czysty, także największy nacisk poszedł na umycie/ pranie wnętrza, a także zostało usunięte sporo smoły.

 

Karoseria

 

Mycie ciśnieniowe

Mycie na 2 wiadra z separatorem, szampon RaceGlaze

Na smołę i robale preparat firmy Xado

Glinkowanie BH Soft

Zabezpieczenie lakieru Zymol HDC + Zymol Carbon

Szyby W5/Megs NXT Generation

 

Koła

Mycie R222

Zabezpieczenie Colli 476s i Megs Endurance

 

Nadkola

Wymyte w miarę możliwości bez zdejmowania kół APC Megsa 1:8 i zabezpieczone Aerospace 303

 

Wnętrze

Mycie APC - Skóry i plastiki.

Tapicerka materiałowa wyprana przy pomocy puzzi 100 Chemioa karcher/prespray Prochemu.

Zabezpieczenie - skóry kremem od BMW, a plastiki CG Natural Shine

Szyby od środka płyn do szyb W5 i Antifog od Xado

 

Pacjent wygląda tak, czyli całkiem dobrze.

 

DSC_0308.jpg

 

DSC_0299.jpg

 

DSC_0313.jpg

 

DSC_0317.jpg

 

DSC_0328.jpg

 

DSC_0362.jpg

 

Liczne plamy od smoły

 

IMG_6791.jpg

 

IMG_6793.jpg

 

IMG_6794.jpg

 

IMG_6798.jpg

 

A tu już woskowanie.

 

DSC_0413.jpg

 

DSC_0416.jpg

 

IMG_6814.jpg

 

IMG_6817.jpg

 

IMG_6832.jpg

 

IMG_6838.jpg

 

IMG_6846.jpg

 

IMG_6878.jpg

 

IMG_6898.jpg

 

IMG_6907.jpg

 

IMG_6911.jpg

 

IMG_6915.jpg

 

IMG_6918.jpg

 

IMG_6939.jpg

 

IMG_6940.jpg

 

IMG_6922.jpg

 

IMG_6948.jpg

 

IMG_6923.jpg

 

A to jest najgorsze miejsce - już po nawoskowaniu. Gdyby nie to, że jest srebrny może i było by coś widać w słońcu, a tak to nie ma krzywdy.

 

IMG_6953.jpg

 

IMG_7006.jpg

 

IMG_7010.jpg

 

IMG_7020.jpg

 

IMG_7033.jpg

 

IMG_7034.jpg

 

IMG_7038.jpg

 

IMG_7041.jpg

 

IMG_7042.jpg

 

IMG_7078.jpg

 

 

Niestety więcej ciekawych zdjęć już nie mam, ale jeszcze pare filmikó się składa. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 50/50 czego nienawoskowanego i nawoskowanego. :)

Do glinki BH używam jak zawsze wody, a to co myśleliście, że na sucho to już nakładanie wosku. Taki przeskok, może faktycznie trochę mylący ;)

 

Być może reszta filmików jak kumpel złoży, pokaże więcej. Ten projekt był bardziej kręcony niż pstrykany. Ale znając życie jeszcze to potrwa. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KinceK, relacja trochę na szybko ale auto nie potrzebowało niewiadomo czego :good:

fakt, że srebrny to nie widać rys ale jednocześnie i efekt końcowy nie robi wow

co do samego filmiku dwie sprawy - jedna, której się zawsze czepiam, 'find us on facebook' jeśli już ma być po angielsku. a druga, to jak na zajawkę, to muszę przyznać, że auto wybrane dobre ale kolor nie robi wow (jak już wspomniałem ;) ) więc wydaje mi się, że jeśli promować swoją 'stajnie' to raczej lepszym kolorystycznie projektem.

a tak ogólnie, to :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak już wczoraj siedziałem i on czy at, on czy at - dzięki Może faktycznie ten kolor mało szczęśliwy co do efektów, ale na czymś trzeba próbować - pierwsze tego typu ogranie było, także wszystkiego typu sugestie mile widziane, szczególnie te negatywne, bo głównie one mogą coś zmienić i sprawić by było lepiej, nie krępujcie się przyjmę wszystko :mrgreen:

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KinceK, Pachnie w środku jak wkażdym mercedesie z tamtych lat :-] ?

Ostatnio kolega podwoził mnie w124 i wróciły wspomnienia z dzieciństwa jak takiego mieliśmy, identycznie w środku pachniał jak nasz 8-)

 

W140 zawsze robi wrażenie :good: fajnie, że dbasz o ten samochód a nie jest tylko plakowany przez jakiegoś drecha z łańcuchem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Wy, ponoć teraz dresiarze jeżdżą Audi ;)

Oba dupowozy należą do Padre, ale też oba ja znalazłem, już taki gust. Przy całej miłości do BMW muszę stwierdzić, że CL miażdży E38 jakością wykonania i jakością użytych materiałów, nawet moja 850i wydaje się dość uboga, a kiedyś myślałem, że ma wszystko, a tu się jednak okazuje, że mogą być np. Chromowo-drewniane klamki.

 

Camel - nie poszło to z Canona 550D, ale na Youtube jest nowa funkcja stabilizacji i właśnie tego efektu użyłem. Czasami przez to przegina obraz, widać to na klipie w jednym miejscu, ale i tak jest lepiej niż w oryginale.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

To i ja dodam coś od siebie :)

 

Rzeczywiście "srebro" jest mało efektywnym kolorem, jeżeli chodzi o wynik finalny przeprowadzonej operacji na danym pacjencie ;) Nie mniej jednak uważam,że im większa gablota,tym lepiej wygląda w jasnym kolorze.Dobrym tego przykładem, jest to niemal 2-tonowe Coupe :-]

 

Cóż tu dużo mówić,piękny i oryginalnie zachowany CL :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.