Skocz do zawartości

Czyszczenie elementów skórzanych, kierownica, itp.


AUDI-A8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam duży problem. Po lekturze z forum nie doczytałem się nigdzie o czyszczeniu kierownic które raczej nigdy nie były czyszczone. Mam Audi z 2004r. Przebieg 220 tyś km. I problem polega w tym że elementy skórzane chyba nigdy nie były czyszczone. Jak wiemy kierownica to główne środowisko potu... W Audi nie znalazłem jeszcze miejsca przetartego. Jak się wezmę za czyszczenie takiej kierownicy to nic się z skórą nie stanie ? Kierownica jest śliska i świecąca. A jak będzie z resztą elementów skórzanych w samochodzie gałka skrzyni,podłokietniki itp.?

 

Problem tkwi w drugim samochodzie. Jest to VW Passat B5 rok 2004 przebieg 250tyś km. Problem ten sam. Skóry nigdy nie widziały środka czyszczącego. Lecz kierownica jest lekko przetarta. Po dłuższej jeździe zostają takie małe cząsteczki czarne na rękach. Czy jak taką kierownicę potraktuje środkiem do czyszczenie nic się nie stanie ?

 

Środki jakich będę używał to popularny zestaw do czyszczenia skór i konserwacji LEDERZENTRUM COLOURLOCK.

 

Pozdrawiam Damian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Cześć!

 

Dzięki za zaufanie.

 

Najlepiej wstaw zdjecia kierownic. Podpowiem co się może wydarzyć.

 

Najgorsze co się może stać to to ze Ci zejdzie farba i zobaczysz co masz do malowania.

 

Natomiast z opisu wynika, ze w passacie farba już schodzi.

 

Kierownica robi się klejąca. Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podepne się pod temat ;) U mnie lekko schodzi farba (kierownica ma kolor czerwony) i jest strasznie klejąca... Jak sobie z tym poradzić? Próbowałem już lekkie stężenie APC, ale na nic to sie zbytnio nie zdaje, brud schodzi ale klei się dalej :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons, Jeżeli kierownica już jest klejąca to znaczy że zszedł lakier wykańczający, czyli można go niby nałożyć powtórnie, ale jest jedno ale ...dlaczego nie będzie to trwałe ... nawet po dokładnym wyczyszczeniu skóry zostaje pod nią gąbka której nie jesteśmy w stanie wyczyścić z potu i inny zabrudzeń, dlatego malowanie nie będzie trwałe ponieważ te brudy od środka będą niszczyć kiere ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

W niektórych kierownicach fabrycznie pod skórą jest warstwa gumy, pianki. Dawana jest po to aby kierownica była grubsza i bardziej miękka.

 

Pomijając co chłonie (czy to pianka, skóra, guma czy poliuretan), trafiają się kierownice, których

nie da się pomalować. Rekordzistka trafiała nam na warsztat 5 razy. (klientowi bardzo zależało na oryginale) Była tak zatłuszczona, że po 5 dniowych cyklach wyciągania z niej tłuszczu w końcu obszyliśmy.

 

Każdorazowo po odtłuszczeniu powierzchnia wyglądała idealnie. Brak tłuszczu, suchutka. Nakładanie gruntu, farby lakieru wykończeniowego. Testy po 24h - idealnie.

 

Po tygodniu u klienta nowa farba pociągnęła tłuszcz, który rozpuścił od spodu farbę. Mimo szczerych chęci nie mogliśmy nic poradzić. Plamy z opon to przy tym małe piwo.

 

Natomiast takie kierownice nie zdarzają się często. nawet po usunięciu lakieru wykończeniowego i farby, jeśli właściciel w porę zareaguje da się kierownice pomalować. Problem, że na pierwszy rzut oka nie można ocenić stopnia zatłuszczenia.

 

Słowem:

 

Jeśli widzisz wytarcia w farbie i ciemniejsze zatłuszczenia:

 

:evil: Wiedz, że coś się dzieje! :evil:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu - u mnie problem polega na tym, że chciałem wyczyścić kierownicę wziąłem cypiska do skóry (żona go używa do mebli) i od tamtej pory zaczęła się przy ciepłych dłoniach kleić do rąk. Czym to odczyścić - co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie trzeba było tego poźniej jakoś zetrzeć mokra fibrą ?? Takie wynalazki często nie schodzą suchą MF. A jak to nie pomoże to kup coś dedykowanego, albo APC od 4nano nadaje się do skóry, jest tanie i super czyści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Co do czyszczenia to wszystko wyczyszczone, ale jest jedne i to wielki problem. Jak wspominałem czyściłem słynnym zestawem COLOURLOCK. Po dwóch dniach wyszły mi na skórze plamy.... I to plamy bardzo ciekawe. Opiszę co się dzieje i przedstawię fotografię.

Na fotelach robią się plamy, taki jakbym polał skórę klejem "kropelką". W tych miejscach co są plamy skóra robi się szorstka, twarda i sucha. A co najgorsze pęka.... Poniżej zamieszczam fotografie.

 

Takie się plamy tworzą

 

2012-06-20%252015.49.53.jpg

 

 

2012-06-20%252015.49.14.jpg

 

 

2012-06-20%252015.49.27.jpg

 

A tak pęka skóra :(

 

2012-06-20%252015.50.23.jpg

 

 

Miał może ktoś kiedyś taki kłopot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem środkiem COLOURLOCK Soft Clean. Sposób czyszczenia to nakładanie środka na szczoteczkę i szczotkowanie. Nie doprowadzałem to wsiąkania środka w skórę. Następnie po 3 godzinach po czyszczeniu zabezpieczone LV Protector.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem środkiem COLOURLOCK Soft Clean. Sposób czyszczenia to nakładanie środka na szczoteczkę i szczotkowanie. Nie doprowadzałem to wsiąkania środka w skórę. Następnie po 3 godzinach po czyszczeniu zabezpieczone LV Protector.

 

 

OK, ale czy po szczotkowaniu zebrałeś środek z brudem ściereczką ?

 

Czyszczenie perforowanych skór jest dość kłopotliwe, ale Soft Clean nadaje się do nich dość dobrze, dzięki temu że jest pianką... Ważne jest szybkie zbieranie resztek po szczotkowaniu, tak aby nie dopuścić do wsiąkania zanieczyszczonego preparatu w skórę - ale mówisz że na to uważałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.