Skocz do zawartości

Szlifowanie, polerowanie, malowanie - felgi po piaskowaniu


lukas_jg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tak jak w temacie. Mam felgi po piaskowaniu. Były zniszczone (przetarcia + próby malowania na szybko).

Teraz felgi mają tysiące małych wgnieceń po piaskowaniu.

Jak najlepiej je teraz wyszlifować i przygotować do malowania proszkowego ? Chyba, że podpowiecie mi jak je lepiej pomalować normalnie?

Kolor jaki wybrałem to grafitowy lub gun-metal.

 

Dołączam zdjęcie jak teraz wyglądają felgi.

Dwie z nich już próbowałem przeszlifować i wyszło całkiem całkiem ale roboty od cholery :ad: - a wyszlifowane są same ramiona (jedna płaszczyzna)

 

Felga leżała trochę w piwnicy dlatego te przebarwienia to po prostu pył/kurz.

 

Tutaj zdjęcie poglądowe jak kiedyś wyglądały:

http://img4.sprzedajemy.pl/540x405_koda ... 944144.jpg

Clipboard01.jpg.388f6e1f2baf5e55c247351f17c65632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło. Powiedz mi tylko, czy brałeś lakier z drobinkami (metallic?) czy to te mikro wgłębienia nadają taką strukturę? Bo ja już zacząłem szlifować 2 felgi i nie wiem czy zostawić pozostałe 2 czy też szlifować. Jak dzwoniłem do lakiernika to powiedział, że te wgłębienia zostaną zgubione przez to iż lakier rozleje się po całości.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jedna z felg które już zacząłem szlifować grubszym papierem. Teraz mam dylemat czy wszystkie wyszlifować (przynajmniej boczną powierzchnię). Bezbarwny lakier jest nanoszony zwykłą metodą natryskową, prawda (nie proszkową)?

felga_szlif.jpg.e2af5607d9495447f4b6c2684e8fbdec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje felgi poszedł lakier bezbarwny proszkowy. Przynajmniej inną metodą nie malują tam gdzie ja to zlecałem.

Co do szlifowania reszty Twoich felg - jeśli lakier będzie się "trzymał" tej powierzchni tak samo jak tej niewyszlifowanej to ja bym dokończył. Tak dla spokoju, żeby później różnic nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.