Jump to content

Rdzawe plamki na lakierze


Kory

Recommended Posts

Witam. Przeglądałem forum, spytałem wujka google ale do końca nie uzyskałem odpowiedzi mianowicie: na mojej toyocie starlet ('97) pod tylną boczną szybą jest szczelina około pół centymetra. Blacha zaraz pod szybą tworzy taki mały parapet i często tam osiada woda. Zauważyłem, że są tam drobne plamki koloru rdzy. Na początku myślałem, że koroduje to przez osadzającą się tam wodę. Jednak element ten nigdy nie był malowany, lakier w bardzo dobrym stanie samochód prawie cały czas garażowany. Niektóre z tych plamek, które mogę sięgnąć mogę zdrapać paznokciem (aczkolwiek bardzo opornie). Poza tym nie ma burchli, tylko te plamki. Co to może być?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie czytałem o tej lotnej rdzy, ale miałem co do tego zjawiska dwie wątpliwości: po pierwsze z tyłu mam bębny; tarcze tylko z przodu, felgi jak w czołgu (prawie całe zabudowane) więc z klocków raczej opiłki by się nie mogły przedostać a po drugie jest to miejsce mniej dostępne niż np. płaszczyzna drzwi.

1. Z czego powstaje jeszcze lotna rdza?

2. Jak zastosuje ten środek nie zniszczę lakieru?

3. Czy jeżeli nie usunę tych kropek to będzie miało to jakieś konsekwencje w dłuższej perspektywie?

Link to comment
Share on other sites

Glinka też daje radę

 

... i świetnie uzupełnia się z IronX-em, zbierając "napoczętą" rudą. IronX żeby dokładnie usunął lotną rdzę, musi działać min 15 minut, i też nie zawsze wszystko pójdzie. Pamiętaj oczywiście, aby nie zostawiać go na tak długo w słońcu ;)

 

zmieści się tam co najwyżej pałeczka do uszu

 

to zmieści się też odpowiednio "uformowany" kawałek glinki...zresztą jest odpowiednie powiedzonko, na temat zmieszczenia się czegoś, gdzieś... :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jestem w szoku! Zamówiłem ironX w 20 ml opakowaniu- tak na próbę. Dostałem paczkę, byłem trochę zażenowany- kiczowata etykietka zero instrukcji, opisów. Ale po zastosowaniu stwierdzam że środek jest super. Zeszło wszystko i nie ma śladów na lakierze. Dzięki!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.