Jump to content

hydrofobowe lusterka, przyciemniane szyby a DG Nu Glass?


jedermann

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Mam w volvo lusterka, które są ponoć hydrofobowe - mają nawet nadrukowany na lustrze znaczek przedstawiający krople odbijające się od powierzchni. Ponoć trzeba uważać z myciem tego... czy ktoś wie o co chodzi? Czy jest to jakaś warstwa fabryczna, której i tak nie ma w moim aucie (7 letnim)? Czy mogę to potraktować DuraGloss Nu Glass, a potem DuraGloss Rain Repel?

 

Podobnie interesuje mnie kwestia szyb przyciemnianych - mam fabrycznie przyciemniane szyby z tyłu - czy jest to coś, czego lepiej nie traktować DuraGloss Nu Glass?

Chodzi mi oczywiście o obawy przed zdarciem/porysowaniem powierzchni przyciemnienia.

Link to comment
Share on other sites

Szyby masz przyciemniane piecowo więc nie musisz się martwić, że coś zedrzesz. A jeśli chodzi o lusterka to sprawdź czy ta jakaś warstwa jeszcze jest i działa bo ta na pewno jest na powierzchni szkła.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Pavlik, w takim razie myślę, że Nu Glass nie zaszkodzi ani szybom ani lusterkom. Sprawdzę przez weekend czy lusterka jeszcze odpychają wodę, ale prawie na pewno nie.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś miałem stycznośc z volvo xc90 które miało fabryczną powłoke na bocznych szybach o dziwo dobrze działała mimo ze auto miało już 4 lata a właściciel niczym tego nie poprawiał :)

Link to comment
Share on other sites

Tym bardziej muszę się temu przyjrzeć...

 

Jeszcze pytanie laika - czy szyby laminowane w jakikolwiek sposób różnią się od "zewnątrz"? Tzn. czy laminowanie jest robione wewnątrz szyby, pod szkłem? Wiem, że moje V70 ma właśnie laminowane szyby i chciałbym mieć pewność, że im nie zaszkodzę ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To samo mam w moim volvo C70.. boczne szyby. Nie wolno ich myć żadnymi żrącymi płynami, bo skraca to trwałość tej powłoki.

Volvo na swojej stronie pisze że te zabiegi można (powinno się) robić jak auto ma już 3 lata a potem co dwa lata :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.