Skocz do zawartości

ProfiPolish US Cutting Pad 160mm


fernando

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się z Wami podzielić wynikami testu gąbki ProfiPolish US Cutting, który niedawno zakończyłem. Pomysł na test wziął się z chęci znalezienia alternatywy dla gąbek 3M, które są jak dla mnie najlepszym wyborem za te pieniądze. Padło na firmę ProfiPolish, która dobrze mi się kojarzyła - jak forum jeszcze raczkowało, ściągnąłem z Niemiec mój pierwszy Wasser Magnet tej formy, której do tej pory wiernie mi służy, potem było jeszcze kilka innych zakupów, w tym gąbka Soft Antracyt, z której byłem bardzo zadowolony...

 

Tytułową gąbkę testowałem na backing plate 3M (niestety o średnicy tylko 125mm) wraz z 3M FC+, PG 1000 i Scholl S03. Za punkt odniesienia dla tego pada, przyjąłem zielony pad firmy 3M, który dość dobrze znam i dobrze mi się z nim pracuje...

Najpierw może trochę danych:

- gąbka jest 10 mm grubsza i ma 10 mm większą średnicę od 3M

- jest ponad dwa razy droższa od 3M i niespełna dwa razy droższa od wersji Soft :/

Testowaną gąbką zrobiłem 10 paneli, korzystając przy tym z różnych past. Muszę przyznać, że niewątpliwą zaletą, która ujawniła się po teście jest trwałość pada. Wygląda on w tej chwili tak:

 

scaled.php?server=98&filename=20120531850.jpg&res=landing

 

Pomimo dwóch prań mydłem (zniosły bez uszczerbku) i stosowania szczotki w trakcie pracy (nie pokruszyły się), gąbka nie zdradza objawów zużycia :good: (jest tylko trochę przybrudzona, ale nie o to chodzi).

W porównaniu do zielonego pada 3M, w moim odczuciu, jest mniej agresywna (ścieralność), co nie znaczy, że zostawia lepiej wykończoną powierzchnię. Pylenie jest na podobnym poziomie. Gąbka, pewnie w dużej mierze ze względu na swoją grubość, jest mniej podatna od 3M. Pewnie jest w tym po części wina zbyt małego BP do tej gąbki, ale jednak wygodniej pracuje się gąbką o nieco mniejszej średnicy, chyba że zamierzacie polerować Ducato ;) Poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy z tym padem, ale jednak ostatecznie cena przemawia na korzyść systemu 3M.

 

Dziękuję tym, którzy dobrnęli do końca i zapraszam do zadawania pytań, jeśli jakieś będą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fernando, ja nią szybciej przebiłem lakier niżeli 3M zielonym. Cuta ma mocniejszego i to znacznie. Zrób pomiary panelu przed polerowaniem i po polerowaniu 3M, a później tą samą akcje z tym cudeńkiem. Cena 2 razy droższa i ściąga 2 razy lepiej - tylko do tego potrzebne jest odpowiednie przełożenie, więc niezbędny BP150mm. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake, ja nic nie przebijałem tym padem ;) , ale takie miałem wrażenie i nim się podzieliłem. Pomiarów też nie robiłem miernikiem, a jedynie dzieliłem grubsze rysy na pół i atakowałem je dwoma gąbkami... Ale nie omieszkam zrobić dodatkowego testu i wtedy być może (jeśli będę miał coś sensownego do napisania ;) ) zaktualizuję temat. Tylko jeszcze muszę zakupić większy BP :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem napisać coś sensownego po zakupie BP 150 mm i niniejszym to czynię. Faktycznie, zastosowanie odpowiedniej wielkości BP sporo dało. Nie jestem pewien, czy tnie aż dwa razy lepiej od zielonego 3M, bo - ze względu na różnice średnic i grubości - musiałbym przeliczać nacisk jednostkowy, ale dołączę parę zdjęć, które - mam nadzieję - pokażą próbkę możliwości tego pada... Moim zdaniem działa nieźle...

Rysy takie, jak widać na zdjęciu, zeszły po dwóch solidnych przejazdach, wykończenie :arrow: jak na twardy pad przystało, ale chyba nikt nie oczekuje zbyt wiele w tej kwestii od takiej kombinacji :evil:

 

scaled.php?server=821&filename=wp000087sh.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=525&filename=wp000095d.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=99&filename=wp000096c.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=228&filename=wp000101k.jpg&res=landing

 

Jeśli chodzi o grubość lakieru, to zdjąłem jakieś 3-4 mikrony (mierzyłem najdokładniej, jak tylko potrafiłem i sprzęt mi pozwalał). Po takim zabiegu w miejscu najgłębszych rys został jeszcze minimalny ślad, ale nie było już sensu tego zdejmować, więc sobie darowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajac w necie nie znalazłem rozmiaru gabki 125, rozumiem ze tylko 160 mm :/ .

 

Dokładnie, pad dostępny jest jedynie w rozmiarze 160 mm.

 

Jaka maszynką robiłes i czy sobie radziła z tym padem;)

A i duzy dyskonfort odczuwałes pracujac z BP 125?

 

Pracowałem z wykorzystaniem Makity, która dawała radę, a nawet ze względu na swój ciężar nadawała się bardzo dobrze do pracy z takim dużym padem. Pracy z mniejszym padem nie polecam, lepiej wziąć albo mniejszą gąbkę, albo większy pad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.