Skocz do zawartości

POLISHANGEL LACRIMAS SIO2 Quartz Crystal Glass Polish


fernando

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powszechnie wiadomo (przynajmniej mam nadzieję), przygotowanie powierzchni ma kolosalne znaczenie dla końcowego efektu, w tym dla trwałości zabezpieczenia. Dotyczy to nie tylko lakieru czy tworzyw sztucznych, ale także szyb. Jako że nie miałem w swojej kolekcji produktu specjalnie do tego przeznaczonego, postanowiłem to zmienić i nabyłem w sklepie POLISHANGEL taką oto buteleczkę:

 

scaled.php?server=407&filename=p1317035.jpg&res=landing

 

Link do strony sklepu z opisem:

http://www.sklep.polishangel.pl/index.p ... 250ml.html

 

Pierwsze, co jeszcze przed otwarciem zwróciło moją uwagę, to brak jakichkolwiek informacji na produkcie, ale na zdjęciu ze strony już jest jakaś karteczka, więc mniemam, że coś tam można przeczytać, jak ktoś chce ;)

 

No ale, jakoś dałem sobie z tym radę, więc poszedłem do garażu, żeby trochę podziałać...

 

Nie będę wrzucał tutaj zdjęć z wszystkich szyb, na których wykorzystałem ten środek, bo ciężko jest cokolwiek pokazać na fotkach w przypadku tego typu produktów, ale przetestowałem go naprawdę porządnie :roll: I tak był używany przeze mnie na szybach nowych (2 dni po wymianie) i zupełnie starych (5 letnia), ręcznie (zdecydowanie nie polecam, ale o tym później) i na maszynie...

 

Najlepszy zestaw testowy, to maszyna rotacyjna i czarna gąbka 3M (miękka - jak zaleca instrukcja):

 

scaled.php?server=823&filename=p2247049.jpg&res=landing

 

Jak się później przekonałem, na pół szyby było to trochę za dużo, ale dałem sobie jakoś radę ;) Przy okazji, jak widać na zdjęciu, konsystencja jest raczej płynna niż stała. Produkt jest tylko odrobinę gęściejszy od SV CF Regular, za to rzadszy od większości past polerskich.

Jak już jesteśmy przy pastach - ja zawsze przed położeniem niewidzialnej wycieraczki korzystałem z past polerskich, żeby usunąć jak najdokładniej wszelkie zabrudzenia, film i co tam jeszcze może być, więc ten produkt miał za zadanie zastąpić ten proces. Dlatego też siłą rzeczy ja porównuję tę "politurę do szyb" (jak podaje strona PA) do żółtego korka 3M (oczywiście na szybie).

 

Na stronie PA produkt jest opisany jako "zupełnie bezpyłowy". To prawda, trzeba by się bardzo starać, żeby zaczął zauważalnie pylić. Ale... Jak mówi przysłowie: "nie ma róży bez kolców". Jako człowiek podchodzący z rezerwą do "kosmicznych" nowości, uważam, że jest to zasługa nie diamentowego pyłu, jak można przeczytać w opisie produktu, a po prostu bardzo oleistej konsystencji środka. Tym samym, nie da się go do końca wypracować, a po pracy należy bardzo starannie oczyścić szybę po skończonej pracy, aby NW dobrze się trzymała. Ja umyłem szyby najpierw płynem, a następnie oczyściłem je IPĄ - tak dla pewności. Trochę smużyło, ale jakoś poszło :roll: Po tym zabiegu, szyba wyglądała jak poniżej:

scaled.php?server=835&filename=poipa.jpg&res=landing

 

Ciężko na zdjęciu oddać efekt, chociaż to była właśnie nowa szyba, ale możecie mi wierzyć, że produkt się sprawdza. No chyba, że wierzycie w to: "Pozwala zniwelować delikatne zarysowania (szyby ze szkła naturalnego i PVC)" :lol: Zarysowania muszą być tak delikatne, że aż ich nie widać, no chyba, że ktoś mi pokaże szybę ze szkła, na której jakiekolwiek zarysowania przy użyciu tego środka zlikwidował, najlepiej ręcznie :-]

W ogóle, co do pracy ręcznej, jest ona dość uciążliwa. Jak pisałem wcześniej, produkt jest tłusty, więc ciężko go wypracować (nie mówię nawet, że do zniknięcia), także ręcznie pracowało mi się jeszcze gorzej, nie polecam tego...

Następnie zabezpieczyłem testowaną szybę RainXem. Środek trzymał się, jak należy, więc ostatecznie dla mnie produkt zdał egzamin.

 

No to reasumując. Produkt działa, jest niezbyt trudny w pracy (na minus oleistość i problemy z doczyszczeniem, na plus bardzo znikome pylenie), może być stosowany na szkło i PCV... No i fajnie, tylko nie wiem, czy jest to niezbędny środek w kolekcji każdego detailera. Moim zdaniem, żółty korek 3M nie sprawdza się gorzej, jeśli chodzi o doczyszczenie szyby, nieznacznie bardziej pyli, ale jest około 7 razy tańszy i nieco bardziej uniwersalny :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę sporo tego dałeś na pad, ja dostałem próbkę 10ml w tamtym roku i zrobiłem nią 3 razy przednią szybę w civicu, raz szyby boczne w civicu i raz wszystkie 6 szyb w jagu i jeszcze mam trochę tej próbki :mrgreen:

 

Cóż, też to zauważyłem i napisałem od razu... :dontknow: Nie mam zdjęć ze wszystkich szyb, które robiłem do tej pory tym środkiem, ale mi średnio wychodzi jakieś 5ml na szybę czołową, czyli mniej więcej 2/3 tego, co na padzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.