Skocz do zawartości

Pierwszy raz na rotacji z UC na VAG'u


paweu_s

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dzisiaj zacząłem zabawę z polerką na czerwonym Audi A4 b5.

Polerka bez stabilizacji obrotów, pad ABW niebieski hard cutting 150mm i UC Megsa.

Pierwsze pytanie, jak długo wypracowywać UC?

Po kilku przejazdach zostaje coś takiego na lakierze, czy polerować aż do momentu kiedy lakier będzie czysty? Kiedy przestać?

scaled.php?server=571&filename=mazsk.jpg&res=landing

 

Drugie pytanie, czy UC poradzi sobie z tymi rysami, czy potrzebny będzie papier wodny i zmatowienie miejscowe czy całego elementu? Na elemencie 40x40 jechałem dość ostro ponad 20 min. i tak to wyglada, czy te rysy są za głębokie dla UC?

scaled.php?server=585&filename=rysyd.jpg&res=landing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweu_s, Troche za duzo pasty użyłeś, ja ostatnio robiłem u siebie na peugeocie i miałem suchszą powierzchnię. 20min to zdecydowanie za długo jak na element.

Ja robiłem ok 50cm na 50cm rozsmarowanie + 2 przejazdy 1000 + 4 przejazdy 1300 + 4 przejazdy 1700 + 2 przejazdy 1300 i 2 przejazdy 800.

Ryski postaraj się spłycić papierem 2000, w każdym razie nie schodź poniżej 1500 bo może być problem potem.

Jeżeli UC sobie nie radzi z większymi rysami to proponowałbym FG + papier ale na rotacji ze stabilizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem ostatnio obok Leżajska u dziadków ;p ( taki wstęp)

co do lakieru, kurcze ja pracowałem z FG500 i dawałem 2-3 groszki i po paru przejazdach na pewno znikała pasta. ty widzę z UC pracujesz, który chyba nie jest w 100% polecany do polerki rotacyjnej.

20minut to naprawdę dużo, lakier nie płonie?

ogólnie to po walce stwierdziłem, że bez futra nie ma się co pchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lakieru, kurcze ja pracowałem z FG500 i dawałem 2-3 groszki i po paru przejazdach na pewno znikała pasta. ty widzę z UC pracujesz, który chyba nie jest w 100% polecany do polerki rotacyjnej.

Nie jest polecany ale dużo osób używa i chwali na roatacji,

20minut to naprawdę dużo, lakier nie płonie?

Jest ciepły, ale nie gorący

 

ogólnie to po walce stwierdziłem, że bez futra nie ma się co pchać

 

Czytałem, że lakier na VAG'u jest twardy, ale nie sądziłem, że będzie tak ciężko.

Dzisiaj 6 godzin, robiłem pokrywę silnika na cuttingu, a mimo to efekty kiepskie, odzyskał połysk, ale ciężko usunąć głębsze rysy i miejscami zostaje jeszcze taki jasny "nalot" nie wiem co to dokładnie jest, UC nie daje sobie rady. widać na drugim zdjęciu

scaled.php?server=651&filename=maskajb.jpg&res=landing

 

scaled.php?server=195&filename=maska2ma.jpg&res=landing

 

Pytanie.

Czego użyć do ciecia? FG500 i po nim UC? Chciałbym żeby to współgrało z UC, żeby nie poszedł na zmarnowanie.

Czy z FG500 poradzę sobie na rotacji bez stabilizacji, czy może #105 Megsa, S17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FG 500 poradzi sobie na cuttingu, czy potrzebne będzie futro?

Czy nie będzie problemu z wypracowaniem bez stabilizacji?

 

[ Dodano: 26 Maj 2012, 20:24 ]

Miała być korekta, ale z braku odpowiednich środków, na pocieszenie poszedł Achilles na pomarańczowym padzie ABW

scaled.php?server=23&filename=audipq.jpg&res=landing

 

Nadal jest aktualne pytanie, jaka pasta jest wystarczająco mocna żeby ruszyć ten lakier i nie wymagająca rotacji ze stabilizacją?

#105 jest wystarczająco mocna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.