Jump to content

Jak to to usunąć... czyli podkładka magnetyczna na dachu

Silver_Shadow
 Share

Recommended Posts

mam problem i potrzebuję Waszej pomocy... w ubiegłym roku zafundowałem sobie podkładkę magnetyczną pod antenę. Podkładka jeździła przez całe lato na dachu a z mojego lenistwa i totalnej głupoty nawet nie chciało mi się jej zdejmować do mycia auta. I się zemściło... :x autko tak polubiło się z podkładką że nie chce mi jej oddać... :P przywarło i za ... (pip) nie chce zejść. :zly:

Jak to usunąć? ma ktoś jakiś patent na to? :dontknow:

2012-05-13-036_1000x562.jpg.adcff4a9be4060c5584ef028b714c7f0.jpg

podkładka jest magnetyczna,a nie naklejana jak folia.. ale fakt kiepsko to wygląda .. Teściu nie zdejmował Anteny z dachu bez całe lato i w zime chciałem odczepić antenę i guma sie przykleiła do lakieru i moim zdaniem lakier został ,,odparzony"

nie wiadomo co ją tak naprawdę trzyma

Jeśli nagnetyzm to podgrzanie opalarką (oczywiście w sensownym zakresie żeby nie przegrzać lakieru) może dać skutek bo z tego co pamiętam magnetyzm słabnie wraz z temperaturą.

Natomiast jeśli się po prostu przykleiła na skutek np wody środków do mycia auta i soli drogowej to faktycznie może być przyżarta do lakieru.

Daje się odrywać po kawałku chociaż? Widzę że była rwana. Jak wygląda powierchnia lakieru po oderwaniu kawałka?

aaa... i uderzyłbym do producenta/dystrybutora. niech dają sposób na ściągniecie

fakt... po kawałku ale z wieeelkim trudem schodzi... tylko pazurki bolą :/ innych narzędzi boję się użyć bo wbrew pozorom lakier jest pod podkładką (przynajmniej na obrzeżach) w porządku. Próbowałem podgrzewania suszarką... efekt żaden oprócz tego że podkładka robi się bardziej miękka ale nie na tyle żeby "chciała zejść z dachu". Ale pomysł z reklamacją do producenta nie głupi :evil: przypuszczam że nie jestem jedynym z tym problemem.

Miałem to samo :/

Mozolnie ale poszło jak pisał maestro00 ;)

Tar&Glue remover ?

Suszarka/opalarka ?

a co dokładnie pomogło? bo suszarka na TO nie działa :x

więc używając dedukcji pozostaje Tar&Glue remover..? :idea:

[ Dodano: 14 Maj 2012, 12:58 ]

A próbowałeś strumieniem wody z myjki?

próbowałem prawie wszystkiego ;) Twój patent również przerabiałem ale może za małe ciśnienie było :roll:

:o spróbowałbym grisolem całkiem fajnie schodzi. :)

poszukałem, poczytałem i ... znalazłem w info na stronie jakiegoś sklepiku że opakowania 5L, 10L, i 20L :shock:

aż tyle nie potrzebuję :D masz może na zbyciu jakieś 100 ml ? myślę że w zupełności wystarczy ;)