Skocz do zawartości

GTechniq C 1.5 Silo Seal


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Testów już miało nie być...ale tak okolicznościowo, bo dzisiaj mamy 3 urodziny forum , wrzuce małe conieco na temat nowego produktu GTechniqa - C 1.5 Silo Seal

:)

 

 

Na początek oficjalna prezentacja produktu przez GTechniq :

 

 

 

 

i opis ze strony dystrybutora :

 

 

Doskonała trwałość.

Minimalizuje przywieranie brudu oraz wody.

Działa na wszystkich powierzchniach zewnętrznych.

Może być stosowany na wykończeniach matowych.

 

Zalecenia bezpieczeństwa

Nie spożywać

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci

Unikać długotrwałego kontaktu ze skórą

Nie wdychać gazu / dymu / pary / rozpylonej cieczy

 

 

Przechowywanie i Używanie

Nie stosować w pełnym słońcu.

Powierzchnie powinny być czyste i suche.

Rozpylić na powierzchnię i następnie rozprowadzić i wypolerować szmatką z mikrofibry

Usunąć nadmiar produktu oddzielną mikrofibrą.

Może być stosowany na wszystkich powierzchniach zewnętrznych, w tym chromu, stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych i wykończeń gumowych.

Aby uzyskać dodatkowy połysk, odczekaj 10 minut i powtórz kroki aplikacji.

Przechowuj preparat w suchym i chłodnym miejscu.

 

 

C 1.5 jakie jest każdy widzi - spray, więc sposób aplikacji jest oczywisty , psikamy i przecieramy , na tym koniec.

 

 

Test zrobiłem u siebie na masce , która została przygotowana pastami Scholla i Menzerny, a następnie kilkukrotnie przetara Eraserem. Następnie poszły 2 warstwy C 1.5 , w 20 minutowym odstępie :

 

 

isdsc03964.jpg

isdsc03958.jpg

isdsc03944.jpg

isdsc03954.jpg

isdsc03955.jpg

isdsc03956.jpg

 

 

Miałem drobne problemy z "wypacaniem" się produktu, ale to wynikało raczej z nadmiaru psiknięć, kilka dotarć załatwiło sprawę. Czas potrzebny na zrobienie maski to jakieś 30 sekund , całe auto można bez problemu oblecieć w kilka minut.

 

 

Test nie byłby testem bez lania wody :-] I tutaj miłe zaskoczenie, bo zachowanie wody zupełnie jak po dobrym "woreczku" , a nie po małym chemiku.

 

 

Foto :

 

 

isdsc03966.jpg

isdsc03967.jpg

isdsc03970.jpg

isdsc03971.jpg

isdsc03975.jpg

isdsc03978.jpg

isdsc03980.jpg

isdsc03982.jpg

 

 

 

Video :

 

 

 

 

 

 

 

Dodać mogę jeszcze że maska było dużo mniej zabrudzona po nocnym deszczu , ale żeby wyciągnać jakieś wnioski jest za wcześnie, trzeba by zrobić porównanie świeżego wosku vs C 1.5.

 

No ale i tak myślę że za tą cene , w połączeniu z szybkością i łatwością użycia... :o:song: Gdybam sobie, jeżeli C 1.5 sprawdzi się w dłuższym okresie czasu to przy lipcowym projekcie Leona, głównym bohaterem nie będzie SV , a tandem C1 & C1.5 :-]:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator
Test z tych endurance czy do momentu aż sie coś nowego nawinie?

 

 

Raczej to drugie, produkt wg producenta ma leżeć conajmniej kilka miesięcy , ale dla mnie priorytetem jest zmniejszona podatność na brudzenie a w tym GTechniq podobno jest dobry.

 

 

a pytanie techniczne ile ml produktu ubylo?

 

 

Nie mam pojęcia, ale tak na szybko licząc to jakieś 10-15 ml , patrząć po tym ile ubywa po jednym strzale i ilości strzałów na całą maske. Producent zdaje się mówi o 30ml na auto przy jednej warstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo :good: Z mojej strony dzieki bardzo za test! ;)

Sam mialem robic test tego bo jakos nie chcialo mi sie Norkom wierzyc ale widze ze sie pokrywa.

Wiadomo ze GTechniq robi dobre produkty i cenowo, czy to PL czy NO wychodzi to bardzo ladnie.

Jak dla mnie, calkowicie osobiscie, bo o biznesie na wieksza skale narazie nie mowie, nic woreczkow nie zastapi :P

Nawet ze wzgledu na zapach, poczucie tej malej ekskluzywnosci i samo trzymanie dzemola w reku :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Możesz go jakoś porównać z Body Wrap'em?

 

 

Szybkość i łatość uzycia po stronie C 1.5 , śliskość po stronie BW ( choć to akurat w produktach z kategorii "powłok" ma małe znaczenie) , kropelkowanie mniej więcej po równo. BW w moim przypadku ( i nie tylko, patrząć co wypisują na DW ) miało tendencje do bardzo mocnego wypacania, Gtechniq przy nałożeniu cienkiej warstwy nie robi takich problemów.

 

 

A, i bym zapomniał - producent podaje że C 1.5 ma pewne właściwości wypełniające. Ciężko to sprawdzić na moim aucie bo jak wiadomo Leon rys nie ma :-]:D:P , ale to też się przetestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,że test nie z kategorii Endurance. Przy takim produkcie fajnie byłoby się pokusić o jakieś wniosku końcowe z perspektywy czasu ale rozumiem założenia :)

 

 

P.S.

 

Małe OT: Evo Jaką jest przeciętna, pewna znana Ci trwałość body wrapa? Trochę szału odnośnie jego było ale po zimie nikt o nim nie wspominał. Pamiętam ,że pisałeś na jesieni ,że odbywał się test DG 105 vs. Body Wrap... W jednym zdaniu można jakiś wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo: Wydaje mi sie ze Twoj tescik tego produktu mozna zamiescic takze na norweskim forum. Niech widza ze Polacy tez potrafia i to bardzo dobrze! ;)

Co Ty na to ze ja tlumacze na nor a Ty z Twojego konta wrzucasz gotowca?

Tylko nie wiem jak to bedzie jak "norweskie" litery Twoja przegladarka przemieni na krzaczory? Czasami tak bywa na pl kompach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ostatnio myłem w czwartek i było jak pierwszego dnia , jutro może umyje kolejny raz. Generalnie jest ciężko, bo żeby było miarodajnie to mycie = glinkowanie w moim przypadku, bo auto stoi pod drzewem non stop ostatnio :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.