Skocz do zawartości

Chevrolet spark


adii

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie napisze że samochód jest nowy odbył drogę z salonu do domu i po bułki - niestety w deszczu, lakier był w bardzo dobrym stanie więc prace ograniczyły się do solidnego umycia i zabezpieczenia. Pomimo prostego zadania zleciał nam cały dzień.

 

Główną przyczyną naszych działań było zabicie majówkowej nudy, stworzenie fajnego filmu no i zabezpieczenie samochodu aby lakier jak i plastiki długo cieszyły oko. Autko w rodzinie więc pod stałą obserwacją !

 

Zdjęcia są wycinkami z filmu (filmowanie, ustawianie, itp zajmowało kupe czasu a pomagać przy pracy też musiałem), gdyby nie zasady forum to w temacie znajdował by się sam film, nie lubię relacji z 200 zdjęciami, więc krótko i konkretnie a na koniec najlepsze czyli film w jakości HD jak na dzisiejsze standardy przystało.

 

Mycie, suszenie:

 

-Kenotek active foam

-Kenotek apc

-Brickport

-Rise & shine big apple shampoo

-HDC na szyby gdyż meguiars glass cleaner nie dał rady

 

 

75283345.jpg

15206079.jpg

41893798.jpg

81979585.jpg

45110673.jpg

71665222.jpg

82121936.jpg

13090606.jpg

87017400.jpg

48958350.jpg

26579020.jpg

 

Odkurzanie wnętrza, zabezpieczenie plastików:

 

-Vp interior apc

-natural look

 

10518143.jpg

 

Lakier, plastiki zewnętrzne i oponki :

 

- Zymol HDC

- Zymol carbon

- 303 protectant na każdy zewnętrzny plasticzek

- meguiars endurance na opony

 

36213137.jpg

66887490hx.jpg

60696717.jpg

 

 

finał:

 

64775241.jpg

90761008.jpg

 

 

 

A teraz najważniejsze czyli film, nie ukazuje on wszystkiego ale daje jako taki obraz .

 

https://vimeo.com/41473893

 

 

Ciekawostki:

 

-samochód ma przejechane dopiero 300km a już musiał przejśc zabezpieczenie podwozia gdyż w tylnych nadkolach była goła lakierowana blacha... stąd użycie brickporta - panowie zaszaleli przy pryskaniu i było co zmywać.

 

-za tylną półkę trzeba dopłacić ekstra jako opcja... ale dużym plusem jest 6 airbagów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hohoho...filmik... :song::song::song: przydałbyś się w WWL, przy zamieszaniach i sianiu niepokoju :D

jakby co, spanie, jadło i napitki zapewnione - all inclusive :kox: memory, "5" - też do ogarnięcia... :D

 

HDC by hand - nie "na okrągło" :acute::P , napisane na butli co i jak. To tyle z czepiania :-]

Sympatyczny samochodzik, na S8 postrachu może nie zasieje, ale wyróżnia się in plus wśrod Octavi, Fabi, Pasków itd.....

 

:good:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca przy aucie... jak to praca przy nowym samochodzie. :P;)

 

Natomiast relacja, sposób umieszczenia zdjęć jak i one same bardzo mi się podobają :good:.

Jeżeli chodzi o filmik to naprawdę świetny :good::good:, jak zacząłem oglądać to pierwsze moje skojarzenie to filmiki z vag event'ów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jodan, tak samo mi się skojarzył filmik :D Jakość i wykonanie na podobnym poziomie i jako amator wiedzy w temacie kręcenia filmów i ich składania, pokusiłbym się o stwierdzenie, że poziom taki sam :good:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas88, 68km... jedzie jak ma jechać, typowo miastowy do spacerowego toczenia :)

 

gruby_RS idzie czas wakacyjny więc mniej pracy więcej wolnego ktoo wie ktooo :-]

 

a co do HDC to miałbyć maszynowo ale wkońcu poszło ręcznie, kolega okti mnie też upominał że pisze inaczej ale powiedziałem rób kołami :kox:

 

Zybercik Glidecam pro ale i jedno ujęcie jest ze slidera ale nie lubie go

 

 

Zdjęcia to wycinki z filmu, nie ma szans latać ze sprzętem i robić jeszcze zdjęcia... za dużo przepinania wszystkiego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca przy aucie... jak to praca przy nowym samochodzie. :P;)

 

 

Chyba nie wiesz jak wygladaja auta po transporcie do salonu - wierz mi jest co robić i niektore moga od razu isc po finishowy pad. Wiem co mowie przyjmuje kilka nowych w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier był w bardzo dobrym stanie więc prace ograniczyły się do solidnego umycia i zabezpieczenia.

miHoo79, to zdanie mówi wszystko i na tej podstawie napisałem swoje, które zacytowałeś, poza tym na końcu mojej wypowiedzi są takie dwie "buźki" obrazujące ton mojej wypowiedzi.

W każdym bądź razie masz rację nie wiem jak wyglądają auta po transporcie do salonu, ale cieszę się, że Ty wiesz ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier był w bardzo dobrym stanie więc prace ograniczyły się do solidnego umycia i zabezpieczenia.

miHoo79, to zdanie mówi wszystko i na tej podstawie napisałem swoje, które zacytowałeś, poza tym na końcu mojej wypowiedzi są takie dwie "buźki" obrazujące ton mojej wypowiedzi.

W każdym bądź razie masz rację nie wiem jak wyglądają auta po transporcie do salonu, ale cieszę się, że Ty wiesz ;).

 

Ale po co ta napinka? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.