Skocz do zawartości

BMW e90 320d - pierwsze kroki


piozar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić moje pierwsze kroki z autodetalingiem. Tzn pierwszy krok już był we wrześniu, ale nie publikowałem fotorelacji.

 

Teraz natomiast napstrykałem trochę fotek. Zrobiłem tylko 2 zdjęcia przed procesem mycia, ale mogę powiedzieć, że ogólnie samochód był zadbany. Niestety miałem tylko 8 godz, a więc niestety jest dużo niedociągnięć, np, nadkola. Wnętrze też zostało umyte po łepkach, a więc nawet nie prezentuje... :(

 

Moje zabawki:

 

mycie:

- zwykły szampon za 10zł - pierwsze mycie po zimie to chyba przejdzie :) na drugie kupie już sobie jakiś pożądany (jakieś sugestie?),

- rękawica z tesco,

- dwa wiadra,

- benzyna ekstrakcyjna (na smołę i smar na drzwiach)

- ściereczki i pędzelki itp

- ręcznik do osuszania

- myjka nilfisk

 

glinka: Bilt Hamber Auto Clay Soft 200g

 

cleaner: Dodo Juice Lime Prime 250ml

 

wosk: Finish Kare Hi Temp 1000P (nadwozie +powierzchownie felgi)

 

opony: topdrive (niższa półka)

 

szyby: zwykły płyn do szyb

 

dużo ściereczek z mikrofibry

 

Wnioski:

- trzeba znaleźć więcej czasu :) ale z tym może być trudno.... mieszkam w bloku i rzadko mam okazje poświęcić dłuższą chwilę autu, gdy jestem na wsi....

- Nie użyłem apc do progów, i drzwi - mniejsza zabrudzenia poszły normalnie szamponem i pęczelkiem, a większe ściereczką z namoczoną benzyną ekstrakcyjną.

Wiem, że ta benzyna to wbrew myśleniu na forum, ale jakoś mam wrażenie, że myjąć apc i pędzelkiem zawiasy drzwi to może to wymyć smar z zewnątrz zawiasu - ściereczką jakoś sobie poradziłem ;)

- muszę wziąć się za wnętrze w niedalekiej przyszłości,

- można by znaleźć czas na nadkola,

 

Zapraszam do komentowania :) Sorrki za jakość zdjęć - miałem słaby sprzęt pod ręką..

 

mycie.jpg

mycie3.jpg

mycie4.jpg

mycie5.jpg

mycie8.jpg

mycie9.jpg

mycie10.jpg

mycie11.jpg

mycie12.jpg

mycie14.jpg

mycie15.jpg

mycie16bh.jpg

mycie19.jpg

mycie20.jpg

mycie21.jpg

mycie22.jpg

mycie23.jpg

mycie24.jpg

mycie25.jpg

mycie26.jpg

mycie27.jpg

mycie28.jpg

mycie29.jpgmycie30.jpg

mycie33.jpg

glinkowanie6.jpg

glinkowanie10.jpg

1001662r.jpg

1001664r.jpg

1001671w.jpg

1001672b.jpg

1001674q.jpg

1001675kopiar.jpg

1001676f.jpg

1001679o.jpg

1001680r.jpg

1001683f.jpg

1001686u.jpg

1001688a.jpg

1001693g.jpg

1001696t.jpg

1001697n.jpg

1001698x.jpg

1001699a.jpg

1001700.jpg

1001705i.jpg

1001711g.jpg

1001712e.jpg

1001713m.jpg

1001714a.jpg

1001724d.jpg

1001728o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucił byś zdjęcia w normalnym rozmiarze, a nie miniaturki - nawet się nie biorę za oglądanie :wallbash:

 

Zerknij proszę na inne relacje w tym dziale i zobacz jaka różnica w oglądaniu 8-) czekamy na zmianę rozmiaru zdjęć :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topdrive to największa tragedia jaka jest dostępna dla "zwykłych" zjadaczy chleba. Coś do kokpitu kiedyś kupiłem z tej "firmy", o efektach nie pisze, skończyło się na tym, że psu bude tym czyszcze :D

 

Nie wiem czy to wina zdjęć, ale jakoś blasku nie potrafię dostrzec :o Wierzymy, że następnym razem będzie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakrywamy tablice rejestracyjne warto tez zakryc naklejke na szybie ;)

 

Smiesznie to wyglada jak auto z wyzszej polki myje sie produktami topdrive'a :P . Chodzi mi tu głownie o ich dzialanie, zywotosc itd...

 

Swoja droga, same auto.. no fajne no :)

 

No wiem wiem, jakiś dobry szampon (Duragloss/Banana Gloss Shampoo /ValetPRO Poseidon Carnauba Wash) i do opon (Poorboy's Bold N Bright Tire Dressing ???)kupie po wypłacie :)

 

Szykuję się jeszcze na pianownice (GLORIA Foam Master FM10), bo często myję auto na myjni bezdotykowej, ale strasznie droga jest :/

 

Rzucił mi się w oczy nieobklejony pędzelek.

 

Dzięki za sugestie, napewno się poprawie :)

 

 

 

Ogolnie dzieki za sugestie i porady- wiedziałem ze mogę na Was liczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać auto z serwisu "Rawski" często przyjeżdżają tam ciekawe egzemplarze,nie zawsze o własnych siłach... :D Broń boże nic nie sugeruje :)

Przydało by się pędzelek okleić ;)

 

No niedawno kupiony. Narazie przejechałem 30tys i większych problemów nie było, ale zobaczymy. Co do "reklamy" rawski to zniknie bo mam dużo lepszego mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu wziąłem się za wyczyszczenie felg przeznaczonych na zimę :mrgreen: Zabawy było dość dużo, bo felgi nigdy nie były czyszczone, ale po wielu przejściach jakoś sobie poradziłem:)

 

Muszę się przyznać, za pierwszym podejściem felgi potraktowałem rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym i zwykłą ściereczką. Oczywiście praca szła ciężko. Po usilnej 2-godzinnej walce z tylko jedną felgą odpuściłem i wybrałem się na zakupy :D

 

Kupiłem 4nano Rim Cleaner+ 1L i praca szła jak marzenie, a tak dokładniej

 

- spryskałem całość i rozprowadziłem pędzelkiem

- poczekałem 10 min

- efekt był mizerny a więc jeszcze raz spryskałem i rozprowadziłem pędzelkiem

- poczekałem 10 min

- spłukałem wodą

- gdzieniegdzie znalazłem jeszcze małe niedociągnięcia, które już doczyściłem bez problemu rozpuszczalnikiem ekstrakcyjnym

- umyłem felgi zwykłym tanim szamponem

- rezultaty poniżej

 

Felgi nie są w idealnym stanie -przydała by się profesjonalna renowacja, ale ogólnie efekt pracy uważam za dobry :)

 

 

82412668.jpg

61438943.jpg

23596144.jpg

41272511.jpg

43964163.jpg

felgi2m.jpg

felgi3.jpg

felgi5.jpg

felgi7.jpg

felgi8.jpg

felgi9.jpg

felgi10.jpg

felgi11.jpg

felgi12.jpg

felgi13.jpg

felgi14.jpg

felgi15.jpg

felgi16.jpg

felgi17.jpg

felgi18.jpg

felgi19.jpg

felgi20.jpg

felgi22.jpg

felgi23.jpg

felgi24.jpg

felgi25.jpg

felgi29.jpg

felgi30.jpg

felgi31.jpg

felgi33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piozar, ta woda w wiadrze do płukania zawsze taka brudna ? :shock::shock::shock:

Obrazek

 

hmm po pierwszym myciu była tak brudna, później została wymieniona na nową. Wiaderko trochę małe, a więc pewnie dlatego tak się woda brudzi szybko. Coś z tym zrobię może :)

 

 

 

piozar, dla bezpieczeństwa owiń sobie taśmą izolacyjną tą blaszkę co trzyma włosie w pędzlu (w tym którym myłeś felgi).

 

Może taka blaszka nie zarysuje lakieru na feldze, ale pamiętaj "Przezorny zawsze ubezpieczony" 8-)

 

:good:

 

dzięki za uwagę. wykona się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.