Skocz do zawartości

Scholl Concepts W09


Rekomendowane odpowiedzi

kiedy w PL? :song: :song: :song:

Już jest ;)

 

capricorn, doczytaj na opakowaniu czy to ma w sobie jakiś Sealant.

Twoje pytanie jest bardzo podchwytliwe ;). Tak bo wosk jest również "uszczelniaczem powierzchni" w wolnym tłumaczeniu, a nie bo nie jest składnikiem!

Cyt:

"... a new formulation containing lon-lasting natural waxes as well as synthetic nano-sealing component will protect the paint for month...." i dalej o jego właściwościach ściernych.

Każdy przyczepi się do formuły "as well as synthetic nano-sealing", ale tu chodzi o jego właściwości "hybrydowe" wypełniania (sealing) powierzchni woskiem i innych składników które mają doskonałe właściwości przed aplikacją wosku Vintage czy The Rock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Hey ,

 

 

W09 to pewnego rodzaju AIO ma właściwości polerująco kryjące bazuje na sealanńcie i zgodnie z sugestią producenta może być stosowany jako podkład pod nowe woski Scholl Concepts .

Ale jest produktem nie zależnym który można stosować samodzielnie jako zabezpieczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazuje na sealanńcie

Nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie wiesz, bo nie bazuje na żadnym selancie tylko na zółtej carnaubie.

Po drugie nazwa brzmi W09 (w specyfikacji W9) a nie A9 wiec nie jest żadnym AIO

O właściwościach zabezpieczających już było mówione.

 

W9 jest woskiem z domieszką nano proszków do usuwania hologramów i rys kolistych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Tomku, mimo wszystko wygląda to nieco inaczej niż mówisz i staram się pisać coś na temat środków w przypadku gdy mam pewność lub informacje u źródła więc chill .

 

Tomku jak byś określił środek który ma właściwości polerujące oraz zabezpieczające ?

 

nie AIO ?

 

 

Scholl specyfikuje środki S pasty polerskie A Środki All in one W woski w kwestii produktów z przeznaczeniem motoryzacyjnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacje u źródła więc chill .

Nie wydaje mi się abyś miał informacje od źródła po tym co piszesz, że W09 bazuje na selancie. Moja wiedza opiera się wbrew pozorom nie na tym co ty wyczytałeś w broszurach lecz na tym co sam testowałem od października zeszłego roku, na spotkaniach i rozmowach z frankiem Schollem czy z dr Hauber, Olivierem Demul w Remseck więc sam "chill down"

Jeszcze raz proszę nie wprowadzaj wszystkich w błąd...

I jest to clener o właściwościach zabezpieczających a nie typowe AIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

A wszystko jasne Pan Tomasz G... Pozdrawiam

 

 

To już wiem skąd te bojowe nastawienie :)

 

tak jeszcze w gwoli ścisłosci nie uważam ze nie jestem omylny ale jeżeli produkt działa na dwa sposoby zabezpiecze oraz czyści to już można go sklasyfikować jako AIO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojowe nie, jeśli takie wrażenie to sorry.

Dalej uważam że nie jest to AIO bo nie można go porównać chociażby do AF Triple, z uwagi na minimalne właściwości ścierne. Ba ktoś to czytając kupi z przeznaczeniem środka AIO i będzie głęboko rozczarowany. Tak jak ostatnio dorobiony mit do IPY że działa jako cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po filmiku Evo, bardzo zainteresował mine Vintge od Scholla. Jednak "dystrybutorzy" widać nie mogą dojść do porozumienia jeżeli chodzi o cleaner. Więc chwyciłem za tel. aby dowiedzieć się u źródła co i jak ;)

Przemiła pani (Emma) po opisie procesu mycia i suszenia auta powiedziała, że wachs można kłaść direkt i że jest on "sehr gute qualitaet". Zapytałem jeszcze o W9. Dostałem odpowiedź, że to "glaze wachs". Można go stosować oddzielnie, ale można też z Vintage. W takim razie nie do końca jest to aio. Ma za zadanie podkręcać kolor. Czyżby następca hdc :-]

Capricorn wyślę ci pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go stosować oddzielnie, ale można też z Vintage. W takim razie nie do końca jest to AIO. Ma za zadanie podkręcać kolor. Czyżby następca hdc :-]

Capricorn wyślę ci pw.

 

Skoro można go stosować oddzielnie to chyba raczej bardziej AIO niż HDC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro można go stosować oddzielnie to chyba raczej bardziej AIO niż HDC

Do znudzenia będę to mówił że nie jest to AIO

Jeśli ktoś nie jest przekonany proszę o wysłanie bezpośrednio support ticket na adres

http://www.schollconcepts-store.eu/supp ... ort-ticket

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

opis na stronie dystrybutora brzmi jak AIO: https://www.shineon.pl/sklep/na-zewnatr ... 1-ltr.html

 

"W9+ jest wysokotechnologicznie zaawansowanym woskiem klasy premium który tworzy unikalny film ochronny na lakierze. W zaledwie jednej operacji uszcelnia lakier, eliminuje mikrorysy i eliminuje hologramy.

 

 

Ta nowa formuła zawiera wysoką zawartość brazylijskiej karnauby która chroni lakier przed czynnikami atmosferycznymi przez miesiące pozostawiając trwały, głęboki efekt lustra.

 

 

Dla profesjonalnego efektu W9+ jest odpowiednim pre-clenerem do użycia przed nałożeniem naszych wosków Premium, Vintage i The ROCK. Zalecamy również stosowanie dla podtrzymania efektu naszego wosku w sprayu SW40."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShineON przy okazji popraw opis, zjadło "z"

 

...

"W9+ jest wysokotechnologicznie zaawansowanym woskiem klasy premium który tworzy unikalny film ochronny na lakierze. W zaledwie jednej operacji uszcelnia lakier, eliminuje mikrorysy i eliminuje hologramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.