Skocz do zawartości

Sonax Xtreme do felg


leszcz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Średnio jestem zadowolony efektywnością sonaxa xtreme, owszem, do felg, które ktoś regularnie czyści może się nadaje, ale do tego celu i APC 1:5 się nada, po czterokrotnej aplikacji, odczekaniu min. 10 minut by środek podziałał, szczotkowaniu, efekt jest następujący:

 

stan początkowy:

 

44126774.jpg

po pierwszej aplikacji i szczotkowaniu:

 

41741019.jpg

 

drugiej:

 

98903853.jpg

 

trzeciej:

 

23686518.jpg

 

czwartej:

 

52628473.jpg

 

Może jeszcze z 4 razy i udałoby się usunąć wszystko. Przy takiej sile działania, na same zewnętrzne ramiona jednego kompletu felg jedna butelka na pewno nie wystarczyłaby, wewnątrz nie ma szans żeby ruszyło syf choćby nawet w takim samym tempie. Na wiosnę przywitam się z Ironem. Sonax przy cięższych przypadkach po prostu wymiękł. Będę miał do swoich felg, o które na bieżąco dbam.

 

Fajny środek jeśli ktoś ma zadbane felgi i co 2-3 mycia psiknie Sonaxem, bez szorowania ma wówczas czyste felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu czterokrotnie aplikować ten sam środek. Felgę powinno się myć najpierw APC żeby usunąć ogólny brud, potem ten Sonax raz, a na końcu poprawka IronX. W ten sposób nie zużyjesz całego Sonaxa, a i IronXa też nie pójdzie dużo. APC kosztuje grosze, wiec tego nie licze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywalem sonaxa bo mam polerowane felgi i tak samo zauwazylem ze brud kilku letni wewnatrz pozostawal ruszony ale nie usuniety... natomiast dbalosc o czystosc raz na jakis czas podczas mycia na 2 wiadra rewelka bo nie zostawiala bialych sladow na polerowanych elementach a apc robil takie szkody ze az strach pomyslec ile bym felgi musial poprawiac...

 

nie testowalem ironx ale to na wiosne moze sprawdze jak daje rade bo mam do odszczurzenia kilka kompletow felg wiec sie przyda napewno

 

tu tak samo sonax na bbs rm

 

4499c0dc2d2e3c5bm.jpg 6109645b91640b3fm.jpg b2e00bc8179022f4m.jpg 63a2e97285502a77m.jpg 2f5dcfe203ca8b68m.jpg

 

rotor ma nowy lakier wiec sonax daje rade przy czyms takim i daje fajny polysk jaby nowy lakier byl ale do odszczurzania sie nie nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, do bardzo zaniedbanych felg jest średni, ale do delikatnie zaniedbanych ioraz regularnego stosowania, polecam. Ja jestem z niego zadowolony ;) Zawsze jest pod ręką w Selgrosie i czasem można go tam kupić w dobrej cenie :) Dodam że jestem zadowolony również z sonax xtreme cockpit oraz wosku sonax xtreme ;) Od niego się wszystko zaczęło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu czterokrotnie aplikować ten sam środek. Felgę powinno się myć najpierw APC żeby usunąć ogólny brud, potem ten Sonax raz, a na końcu poprawka IronX. W ten sposób nie zużyjesz całego Sonaxa, a i IronXa też nie pójdzie dużo. APC kosztuje grosze, wiec tego nie licze.

Nie wiem czy zauważyłeś ale felgi użyte do testu są umyte ,pozostały tyko mocne naloty do których jest potrzebny deironizer. I nie rozumiem Twojego rozumowania po co stosować sonaxa który jest slaby? Iron w takich wypadkach załatwia sprawę.

matherr dzieki za tescik. Szukam czegoś tańszego do odszczurzania właśnie ale chyba nic nie przebije IronX. Wszystko to są te same środki z tym ze Iron jest po prostu najbardziej skoncentrowany przez co bardzo skuteczny. Ze swojej strony mogę dodać ze podobną skutecznością do Irona legitymuje się A1 Flugrost- Entferner Gel. Trzeba mu co prawda dać więcej czasu ale to wina tego ze ma bardziej gęsta konsystencję.

Ale sonaxa tez sobie kupię-do swoich felg do bieżącej pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 2 takie sonaxy, za pierwszym razem kupiłem w selgrosie i działał tak jak na foto - barwa lekko żarówiasta + krwawienie, potem kupiłem na stacji statoil i nic nie krwawi, ma kolor bezbarwny - najważniejsze że działa. Mam wrażenie że albo podrabiają go albo na nasz rynek lipe dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tylko wersja Xtreme krwawi, jest jeszcze zwykły Sonax do kół i to zupełnie inny środek. Btw. wersja Xtreme zmieniła etykietę - w Sellgrosie są już nowe dostawy. Ciekawe czy zawartość też jakoś się zmieniła, czy bez zmian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tylko wersja Xtreme krwawi, jest jeszcze zwykły Sonax do kół i to zupełnie inny środek. Btw. wersja Xtreme zmieniła etykietę - w Sellgrosie są już nowe dostawy. Ciekawe czy zawartość też jakoś się zmieniła, czy bez zmian :)

 

nie porównywałbym innych środków. Oba były extreme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to nie wiem jak wpływa na wosk na felgach gdyż, jeżeli już dopieściłem felgi i mam na nich wosk nie stosuje tego typu środków. Stosuję bardzo rozcieńczone APC + pędzelek, a teraz zamierzam kupić AUTO FINESSE CITRUS POWER ;) Podobno jest bezpieczny dla wosku.

 

Ale na USA idzie chyba coś innego :o

http://www.detailingbliss.com/forum/pro ... -paint.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz@rek, hymm to co takiego żrącego on ma w sobie że "chrom" na dekielkach aż puchnie od niego :evil:

 

[ Dodano: 29 Październik 2012, 21:25 ]

na opakowaniu pisze że nie zawiera kwasów, ale mamy jeszcze zasady..

 

A która masz wersję?? Bo ta nowa, podobno jest bezpieczna również dla felg polerowanych itp. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja, mój znajomy zostawił go na dekielkach kilka minut i chrom na ory dekielkach bmw, który badziewny nie jest, aż spulchniał i zrobił się biały.

 

Ja nigdy nie miałem takich problemów a leciałem ostro po deklach :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna i ostateczna moja konkluzja dot. Sonaxa, dzisiaj po kolejnym myciu środek zachowywał się jakby nie był to ten sam środek co ostatnio, praktycznie zero krwawienia, minimalne czerwienienie mimo, że na felgach syfu co nie miara, aplikowane na te same felgi, na których wykonywałem ostatnie próby, środek dzisiaj radził sobie bardzo przeciętnie. Nie wiem... może niższa temperatura, środek był przechowywany w pokojowej temperaturze wiec nie wiem skąd to osłabienie, środek wstrząśnięty nawet przed użyciem.

 

Ogólnie rzecz biorąc już go nie kupię, do czyszczenia regularnego aktywna piana czy APC bedzie wystarczające a do odszczurzenia sonax się nie nadaje zupełnie, nie sądzę by ze świeżym nalotem z klocków działał lepiej niż dobre APC w mocniejszej dawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam polerowane felgi i powiem ze dla mnie sonax to dobra alternatywa bo apc zrobil mi mleko na rantach z przodu ktore musialem dopieszczac... natomiast jesli chodzi o odszczurzanie mysle ze bedzie z nim ciezko...ale do codziennej pielegnacji mi odpowiada ze wzgledu na to ze jest bezpieczny dla felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.