Skocz do zawartości

Zrob to sam -pedzelek do detailingu


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Jakosc i cena ori pedzelkow pozostawia wiele do zyczenia.

Oklejanie tasma jakos nie bardzo mi sie podobalo, wiec zrobilem cos takiego

dscf2228r.jpg

 

 

pedzelki marketowe(np z castoramy ;) )

dscf2220b.jpg

 

 

izolacja termokurczliwa

dscf2222x.jpg

 

 

3 minuty pracy z opalarka i cieszymy sie bezpiecznymi pedzelkami.

dscf2232xn.jpg

 

 

dscf2236tu.jpg

U mnie sie sprawdza :)

Koniec ze szpetna odklejajaca sie izolacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko fajnie, tylko te pedzelki w mojej skromnej opinii slabo nadaja sie do pracy przy aucie. Sam bardzo lubie DIY ale ten pomys jest dla mnei mocno sredni. 'Szczecina' wypada i wbija sie w najmniej porzadane miejsca, wlosie pedzelka pozostawia wiele do zyczenia, sam ksztalt tez raczej nie ulatwia sprawy w wiekszosci przypadkow. Nie sugeruje tu zeby od razu kupowac komplet pedzli za xxx pln, ale za kilka pln wiecej mozna kupic zdecydowanie lepszy jakosciowo pedzel, caly platikowy i spelniajacy swoja role zdecydowani lepiej - gotowy do pracy bez ulepszen :) Wbrew pozorom dobry pedzelek mocno ulatwia zycie - sprawdzone empirycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko fajnie, tylko te pedzelki w mojej skromnej opinii slabo nadaja sie do pracy przy aucie. Sam bardzo lubie DIY ale ten pomys jest dla mnei mocno sredni. 'Szczecina' wypada i wbija sie w najmniej porzadane miejsca, wlosie pedzelka pozostawia wiele do zyczenia, sam ksztalt tez raczej nie ulatwia sprawy w wiekszosci przypadkow. Nie sugeruje tu zeby od razu kupowac komplet pedzli za xxx pln, ale za kilka pln wiecej mozna kupic zdecydowanie lepszy jakosciowo pedzel, caly platikowy i spelniajacy swoja role zdecydowani lepiej - gotowy do pracy bez ulepszen :) Wbrew pozorom dobry pedzelek mocno ulatwia zycie - sprawdzone empirycznie ;)

 

true :good:

ja kiedys taki shit od Gliptone'a dostalem i do niczego sie nie nadawal - glubil wlosy jak zwierzak po zimie. No moze do felg sie nada takie cos na jeden raz ;-)

No ale pomysl super, tylko dawca powinien byc inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom dobry pedzelek mocno ulatwia zycie - sprawdzone empirycznie

Nikt nie mowi ze jest inaczej.

Dobry pedzelek kosztuje 20-30 euro a te platikowe badziejewo ktorego pelno wszedzie nie jest warte wiecej jak komplet z castoramy za 3,50. :x

Troche mocniejsze APC i po pedzelku.Kilka razy kupowalem pedzelki dedykowane do detailingu i zawsze efekt byl ten sam. :thumbdown:

Pedzelki na fotkach to tylko "ofiary" do testow z mocniejsza izolacja i wyzsza temp. :evil:

dawca powinien byc inny

Dokladnie -kazdy cos dla siebie znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko fajnie, tylko te pedzelki w mojej skromnej opinii slabo nadaja sie do pracy przy aucie. Sam bardzo lubie DIY ale ten pomys jest dla mnei mocno sredni. 'Szczecina' wypada i wbija sie w najmniej porzadane miejsca, wlosie pedzelka pozostawia wiele do zyczenia, sam ksztalt tez raczej nie ulatwia sprawy w wiekszosci przypadkow. Nie sugeruje tu zeby od razu kupowac komplet pedzli za xxx pln, ale za kilka pln wiecej mozna kupic zdecydowanie lepszy jakosciowo pedzel, caly platikowy i spelniajacy swoja role zdecydowani lepiej - gotowy do pracy bez ulepszen Wbrew pozorom dobry pedzelek mocno ulatwia zycie - sprawdzone empirycznie
Mam zwykłe pędzelki z miękkim włosiem z malarskiego i supermarketu, przed zakupem ,,pomacane", wybrane itp. Oklejone taśmą, mam je już 2 lata, teraz 3 sezon. Używam do APC w stężeniu 1:4, preparatu do felg!, dresingu do opon i nic się z nimi nie dzieje. Może włosie jest już trochę rozczapirzone ale po prostu od normalnego użytkowania/upływu czasu. Dałem za każdy około 2 zł, najdroższy kosztował 10 zł. I naprawdę spełniają swoją rolę. Chętnie kupię pędzelek dedykowany do detailingu, ale niech on będzie faktycznie lepszy, bardziej delikatny, trwały, lepiej wykonany i kosztuje 2 razy tyle, czyli 4 zł. Problem w tym, że ceny tych ,,cudów" są chore, a są to zwykłe pędzelki z detailingową otoczką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pędzle Valetpro kosztują poniżej 10zł, a są na prawdę bardzo dobre.

Jak się dba o czystość to chyba wystarczy mieć takie 2-3, więc nie jest to majątek.

Do tapicerki skórzanej polecam szczotkę do butów Bata za 10 zł.

Bardzo solidnie wykonana i trwała.

Wygląda identycznie jak Colourlock, a 5 zł tańsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

ja uważam ze pędzelki z ValetPro sa beznadziejne. nie dosc ze puszczają włosie co strasznie irytuje bo za każdym razem trzeba to recznie zebrac, to jeszcze maja ciut za dlugie włosie i strasznie sie kładą, sa za mało sztywne. Zdecydowanie wole sobie juz kupić zwykły i skorzystać z w/w sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

111mishi111, zależy o jakim pędzelku VP mówimy.

 

 

 

ValetPRO Inch Round Detail Brush

iRzCmUea4oCIj.jpg

 

ValetPRO Large Sash Brush

bru19.jpg

 

ten dostałem w gratisie przy ostatnich zakupach w Excede, jeszcze go nie testowałem ale wygląda że jest całkiem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

111mishi111, zależy o jakim pędzelku VP mówimy.

 

 

 

ValetPRO Inch Round Detail Brush

Obrazek

 

ValetPRO Large Sash Brush

Obrazek

 

ten dostałem w gratisie przy ostatnich zakupach w Excede, jeszcze go nie testowałem ale wygląda że jest całkiem :good:

 

 

nawet nie wiedziałem że ten jasny to tez VP. Dostałem go kiedys w gratisie, stąd niewiedza. Ale najepsze jest to że mam oba. Ten jasny super sie sprawował. niestety łysieje ale poprzez skracanie a nie wylatywanie włosia. Swoje juz przepracował, obecnie uzywam tylko do dziadostwa typu nadkola.Był bardzo wytrzymały. A ten czarny nowy dostałem równiez w gratisie ale niestety jak wspomniałem wyżej, nie jestem z niego zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

http://www.malwo.pl/oferta-ramka.html

 

 

Pedzle firmy MALWO dostępne w LEROY MERLIN model - "Pędzle Strozzato (plastik)/Round paint brushes(bristle)"

 

Łudząco podobny do ---->

 

 

 

 

111mishi111, zależy o jakim pędzelku VP mówimy.

 

 

 

ValetPRO Inch Round Detail Brush

iRzCmUea4oCIj.jpg

 

ValetPRO Large Sash Brush

bru19.jpg

 

ten dostałem w gratisie przy ostatnich zakupach w Excede, jeszcze go nie testowałem ale wygląda że jest całkiem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.