Skocz do zawartości

Test 6 wosków


malkolm

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze odgaduję granice, to najładniejsze kropelki ma K2 i #16 - czy na żywo to się potwierdza ?

na żywo widać różnicę jeszcze wyraźniej,

powiększcie sobie fotkę którą tutaj na forum umieściłem, widać tam linie po taśmie więc wosk jeszcze jest tylko nie kropelkuje tak jak powinien, może to przez ten szampon, teraz umyje auto sonaxem i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pracowałem nad tekstem końcowym ale jakoś mi się nie chce tego kończyć, fotek też nie zrobiłem, ale to z powodu że nie było co fotografować, na masce zostały tylko ślady po k2 i dość dobrze wyglądający #16 , reszta spłynęła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas22, wiem ale jakoś tak wyszło, na wiosnę zrobię test na dwóch autach i użyje do czyszczenia środków dedykowanych przez producenta, to mogło istotnie zaważyć na słabej trwałości tych preparatów, choć GC też już nie kropelkował (zawsze miałem z nim takie problemy że szybko się kończył).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas22, wiem ale jakoś tak wyszło, na wiosnę zrobię test na dwóch autach i użyje do czyszczenia środków dedykowanych przez producenta, to mogło istotnie zaważyć na słabej trwałości tych preparatów, choć GC też już nie kropelkował (zawsze miałem z nim takie problemy że szybko się kończył).

 

No, bo najlepiej robiąc test publikować wszystko po zakończeniu, inaczej moze nie starczyć wytrwalosci, albo opinie innych mogą wpływać na przebieg i subiektywne jednak często oceny głębi, blasku itp.

A co do przygotowania jak każdy producent nakazał - fajnie by było takie próby robić, ale to na pewno bardziej wymagające i więcej etapow na których może coś pójść nie tak (+ może nie starczyć cierpliwości ;) ) .

A po drugie - nie oddaje "popularnej"- w sensie statystycznie pewnie najczęściej stosowanej strony ręcznej, przydomowej, sobotniej kosemtykiaut - ot dobrego umycia, ew glinkowania i woskowania, co tak naprawe jest najczęsciej wykonywane.

 

Moze ciekawsze byloby prostsze porównanie : pół auta dany wosk tylko po umyciu, drugie pół po pełnym zajmującym o wiele więcej czasu pełnym przygotowaniu. No i ocena - ile dłużej efekt się utrzyma tej przygotowanej części.

No ja niestety tego nie zrobię - nie umiem polerować maszyną ani jej używać, a to widzę jest niezbędne w prawidłowym przygotowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego cząstkowego testu wynika jednak dobitnie ze jednak super budżetowy produkt daje rade,przynajmniej w kategorii trwałość. A gdyby go porównać w kategorii jakość tzn. głębia,blask z #16? Jakby wypadł?malkolm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco, wypadł by tragicznie, no może nie tragicznie bo widziałem gorsze produkty ale do #16 nie ma co porównywać, na pewno też lepszy od czerwonego sonaxa w płynie, muszę go kiedyś porównać z tym sonaxem w puszce za około 30 zł, bo nigdy jeszcze w ręce mi nie wpadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wczoraj myłem auto na którym był robiony test, k2 i #16 nadal kropelkują (oba porównywalnie, ale już dość nieregularne te kropelki ) :)

gold class znikł całkowicie, woda klei się do lakieru :) a po tych woskach mafry woda spływa tak dziwnie jak by wosk był ale nie chcą się tworzyć kropelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robiłem fotek, wczoraj na szybko się zbierałem aby przed wieczorem umyć 2 auta osuszyć je i uszczelki zabezpieczyć aby w nocy mi to nie pozamarzało tak że czasu nie miałem

a poza tym nie lubię i nie umiem robić fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.