Skocz do zawartości

Autofinesse Spritz vs. Poorboy's World Natural Look


cz@rek

Rekomendowane odpowiedzi

d8967c7a85534199.jpg

Witam dziś postanowiłem przetestować dwa produkty do wewnętrznych plastików AF Spritz oraz PB Natural Look a także AF Total2 który posłużył do przygotowania powierzchni pod oba produkty. Co do NL nie będę się rozpisywał bo wszystko już zostało napisane, zaś co do dwóch debiutantów kolejno:

Spritz:

Zapach - słodkawo cukierkowy ale przyjemny trochę jak gumy do żucia takie kulki (poszedłem do sklepu kupiłem i fakt to ten zapach) przy aplikacji ładnie umila prace zaś po nałożeniu trzeba wsadzić nos w plastik żeby coś poczuć)

Konsystencja - wodnista

Kolor - bezbarwny lub może lekko wpadający róż ciężko stwierdzić

 

Total 2:

Zapach - niestwierdziłem

Konsystencja - wodnista

Kolor - niebieski lub fioletowy

 

No to do roboty, pacjent to twarde plastiki mojej Corsiny (chropowate oraz Gładkie). Aplikowałem NL za pomocą strony mikrofibrowej strony żółtego duraglossa, zaś Spritz był pryskany raz na mikrofibre i raz na plastik

 

 

Spritz Vs. NL

 

f9aed6c51b3a379a.jpg

0ec248b59cbba86d.jpg

6836dd446a036b83.jpg

 

Efekty wyszły na błysk ale to specyfika deski a nie produktów

 

Tutaj na gładkim plastiku

Spritz vs. NL

23b66f41a04dcd21.jpg

 

A tutaj małe conieco o właściwościach czyszczących Total'a

Przed:

ae8975da6dd61c4d.jpg

Po

adbd0067c7f48692.jpg

 

Nie musiałem używać szczotki wystarczyły 2 strzały przytrzymać chwilę szmatka co by nie spłynęło i zetrzeć.

 

Podsumowując Spritz nie jest dresingiem do plastików jak NL i to widać ale jak na produkt psiknij i zetrzyj jak dla mnie wypada naprawdę dobrze daje fajny efekt matowego kokpitu no i ten zapach, do tej pory używałem Sonaxa Xtreme Matowy a jego AF bije na głowę.

Moim zdaniem najlepszym sposobem jest użycie NL a później regularna pielęgnacja Spritzem wypróbowałem u siebie i efekt naprawdę fajny. Jedyne co do czego mógłbym się przyczepić to:

- zapach NL (nienawidzę migdałów)

- triger zarówno Spritza jak i Totala - za szeroki strumień

 

Jeśli macie jakieś uwagi lub pytanie walcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Spritz jest rewelacyjny :good: mam nałożonego NL a właśnie Spritz leży w schowku i jak chcę wytrzeć na szybko w aucie psikam przecieram fibra i jest miodzio.

Jak dla mnie do tego służy i jest rewelacyjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, testowałeś Spritza na obudowie kolumny kierownicy? Bo też mamy taką Corsę w rodzinie i NL czasami zostawia tam dziwne, tłuste mazy :thumbdown: i jestem ciekaw jak sobie AF z tym radzi.

Tak wysmarowałem po teście całe wnętrze Spritzem i nie zauważyłem żeby gdziekolwiek się mazał, poza tym z tego samego plastiku masz zrobiony ten daszek na zdjęciu nr 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory używałem Sonaxa Xtreme Matowy a jego AF bije na głowę.

 

w czym bije go na glowe, bo powiem szczerze, ze ja roznicy nie widze. No moze jest w zapachu, bo sonax faktycznie nie powala...

 

Co do PB NL to:

zapach - delikatnie migdalowy

kolor: jasno niebieski

konsystencja: typowe "mleczko", w zadnym razie nie wodnisty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym bije go na glowe, bo powiem szczerze, ze ja roznicy nie widze. No moze jest w zapachu, bo sonax faktycznie nie powala...

Zapach przede wszystkim, a poza tym przy sonaxie zdarzało mi się że w miejscu naniesienia bezpośrednio na deskę powstawało takie jakby ciemniejsze miejsce i nie dało się tego rozetrzeć, i wydaje mi się ze na moich plastikach trochę mniej odżywiał niż Spritz, może jak się pogoda poprawi to porównam oba produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy sonaxie zdarzało mi się że w miejscu naniesienia bezpośrednio na deskę powstawało takie jakby ciemniejsze miejsce i nie dało się tego rozetrzeć

 

to pewnie dlatego ze na deske psikales. ja uzywalem bawelnianego pada i nie mialem takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie dlatego ze na deske psikales. ja uzywalem bawelnianego pada i nie mialem takiego problemu.

Nie no na pewno to dlatego ale ze Spritz'm nie miałam takiego problemu nawet poleżał sobie troszkę bo akurat sąsiad mnie zagadał i nie pozostawił żadnego śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.