Skocz do zawartości

"Skórzane" AIO


ultratouch

Rekomendowane odpowiedzi

Rosemeyer, U mnie efekt jest bardziej matowy. Widocznie na skórze z plastikowej świni jest taki efekt :P

 

:) albo u mnie cos nie teges bylo - moze za duzo... nie wiem juz, ale w kazdym razie zadowolony nie bylem i poki co cenie sobie gliptone'a ale to nie aio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Ja poszukuje jakiegoś AIO do swojej czarnej skóry, dotąd używałem zestawy gliptona i furniture clinic

glipton bardzo fajny efekt czyszczący i zabezpieczający i co mi sie najbardziej spodobało brak efektu ślizgania sie, ale poprostu nie moge znieśc jego zapachu... strasznie mnie drażni

 

FC też fajnie czyści zapach już przyjemny ale powoduje efekt ślizgania sie skóry

 

dlatego szukam teraz jakiegoś środka AIO który przede wszystkim nie bedzie powodował efektu ślizgania, wiem że wyżej wymienone zestayw śa to długo dystantowce natomiast nie zależy mi na tym

 

do sedna

 

co sądzicie o tych produktach?

 

Chemical Guys Sprayable

lub

MEGUIARS GOLD CLASS RICH LEATHER CLEANER

 

bądź co innego byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabat, Ja korzystałem raz na czarnych już zużytych skórach. Nie były bardzo popękane (bardziej mikropęknięcia).

Ładnie oczyścił i zmatowił skóry, wyglądały dużo lepiej, ponadto zapach skóry w środku troszkę pozostał.

Pacjent to VelSatis ~ 300 tkm

59442aa1f4096_DSC09926(Medium).JPG.3cfe7d526d6fd5d7c8d8f453b0a1f40f.JPG

59442aa206927_DSC09925(Medium).JPG.23e2ac2f7c08b390948041404327631f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karambol - należy jeszcze wziąć pod uwagę, że poźniejsze ślizganie się na skórze często zależy także od danej skóry.

 

Różnice w ślizganiu się po tych 2 preparatach dotyczy tej samej tapicerki czy różnej?

Bo powiem szczerze, że zarówno w aucie jak i na wypoczynku w domu nie odnotowałem jakiejś wzmożonej śliskości po zastosowaniu FC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie, to jest moje pierwsze auto z skórzaną tapicerką i na początku miałem jakiś syf z autolanda po którym skora była śliska, następnie z sonaxa która cos tam własnie miał że skóra po mleczkowaniu nie miała tego efektu ślizgania sie ubrań, to samo właśnie było z gliptonem i furniture clinic

Glipton trzymał jak rzep natomiast furniture clinic jeździło sie jak po lodzie natomiast ten efek ustepował po 2-ów tygodniach

 

jestem właśnie ciekaw jaki efekt będzie po megsie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem i konserwowałem kierownice w poprzednim aucie (330D E46) własnie za pomocą zestawu Gliptone, efekt naprawdę super czyli kierownica zrobiła się miękka w dotyku i matowa. Z minusów to dosyć pracochłonny sposób aplikacji (o ile można to nazwać minusem) i długi czas wysychania / wchłaniania środka (jakieś kilkanaście godzin latem w garażu z otwartymi oknami) no i przez chwile po aplikacji kiera była delikatnie lepka.

W obecnym z racji iż auto ma znikomy przebieg i kierownica jest w stanie idealnym, co chciałbym utrzymać jak najdłużej, mam zamiar zastosować jakieś delikatne AIO, myślałem nad Lexolem 3in1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duniek, musiałeś za dużo środka użyć, bo ja nigdy nie miałem takich problemów.

Next time spróbuj użyć minimalne ilości i powinno być lepiej.

Ja kierownicę robię w 4 częściach i na każdą cwiartke uzywam ok. 5mm krople conditionera.

Do cleanera kup sobie pianownice, co prawda i tak nie pieni się tak długo jak Colourlock, ale przynajmniej aplikacja jest prostsza i skóry nie przelejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.