Skocz do zawartości

Efekt mokrej tapicerki - czy jest możliwy?


Capaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Męczę się ostatnio z doczyszczeniem tapicerki w BMW E46. Wewnątrz siedzi alcantara, mocno zmęczona życiem. Auto było "prane" w profesjonalnym miejscu i niestety po tym praniu tylko przybyło plam i kolor poblakł.

Postanowiłem więc że sam zajmę się tapicerką, zwłaszcza że podczas ostatniego serwisu jakiś bezmózg cały brudny wsiadł do auta i narobił plam od smarów i tym podobnych.

Mam odkurzacz piorący, trochę chemii. Podczas prania tapicerka była idealna - kolor był ciemny, bez plam. Po wyschnięciu jednak znów stała się poblakła. Wiele plam udało się zlikwidować.

 

Mam do Was takie pytanie. Czy jest możliwość uzyskania na stałe efektu "mokrej tapicerki" jakimś środkiem? Chciałbym przywrócić jej dawny blask.

Gdy tylko delikatnie zmoczę fotel wszystkie plamki tają się niewidoczne a tapicerka wygląda świetnie.. :-]

 

Pozdrawiam i proszę Was o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Kolega Shmatan dobrze radzi. Impregnat delikatnie "wyciąga" kolor. Możesz wypróbować np 303 Aerospace Fabric Guard. Na załączonej fotce masz porównanie. Trochę przytyrany dywanik z jednej (prawej) strony został zaimpregnowany Agua Lmp od SNB. Widać jak impregnat delikatnie wyciągnął kolor. Może dodam że dywanik był absolutnie suchy. Sorki za jakość ale mam lichy telefon. Pozdro

DSC00114.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapicerka jest już miejscami wytarta i stad efekt jasnych plam .Tak mi się wydaje. W BMW jest to aż nadto widoczne-taki materiał.

Niestety nie, tapicerkę załatwiła w 90% chemia użyta przez firmę piorącą...

 

 

Panowie właśnie o coś takiego mi chodziło. Bardzo dziękuję za podpowiedź - postaram się na dniach dostać ten środek i wypróbować.

Jeszcze raz potraktuję fotele jakimś czyścikiem, potem kilka razy czysta woda + odkurzacz piorący do ściągania żeby usunąć syf z tego co głębiej a następnie gdy będzie już sucho zaimpregnuję kilka razy.

 

Dzięki Panowie raz jeszcze... gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomocne wskazówki - proszę pisać.

Materiał foteli taki jak tutaj:

http://img845.imageshack.us/img845/7905/img1239b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, tapicerkę załatwiła w 90% chemia użyta przez firmę piorącą...
Czyli dimmer...

 

 

Autoglym Black Dye
Ale to jest bardziej dressing do plastików. Pryśniesz chociażby Plakiem i efekt będzie podobny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Dye to preparat do barwienie na trwałe m.in materiałów tekstylnych oraz z tworzywa.(np. dywaniki)

Na spotach barwiliśmy właśnie dywaniki (jak wyżej) Nie robiliśmy tego z tapicerką ale jeśli wychodzi na dywanach to właściwie wyjdzie wszędzie. Jednak najpierw sprawdziłbym na starym fotelu. A jeśli będzie ok to cła robota musi odbyć się na zewnątrz auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samej rzeczy. Robia tylo czarny kolor.

Bez ingerencji czyli barwienia tylko Interior Cleaner lub Super Interior w odkurzaczu i na plamy Fabric Rwmover (idealny odplamiacz) Musi pomóc. Inaczej tylko specjalistyczne barwienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracając do tematu mokrej tapicerki. Czy zastosując preparat Auto Glym Cabriolet Fabric Hood (preparat do dachu kabrioleta) da się taki efetk uzyskać na siedzeniach. Czy lepiej nie ryzykować? A może jest jakiś impregnat do tkanin, który podbije kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.