Jump to content

Efekt mokrej tapicerki - czy jest możliwy?


Capaz
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Męczę się ostatnio z doczyszczeniem tapicerki w BMW E46. Wewnątrz siedzi alcantara, mocno zmęczona życiem. Auto było "prane" w profesjonalnym miejscu i niestety po tym praniu tylko przybyło plam i kolor poblakł.

Postanowiłem więc że sam zajmę się tapicerką, zwłaszcza że podczas ostatniego serwisu jakiś bezmózg cały brudny wsiadł do auta i narobił plam od smarów i tym podobnych.

Mam odkurzacz piorący, trochę chemii. Podczas prania tapicerka była idealna - kolor był ciemny, bez plam. Po wyschnięciu jednak znów stała się poblakła. Wiele plam udało się zlikwidować.

 

Mam do Was takie pytanie. Czy jest możliwość uzyskania na stałe efektu "mokrej tapicerki" jakimś środkiem? Chciałbym przywrócić jej dawny blask.

Gdy tylko delikatnie zmoczę fotel wszystkie plamki tają się niewidoczne a tapicerka wygląda świetnie.. :-]

 

Pozdrawiam i proszę Was o odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Hej. Kolega Shmatan dobrze radzi. Impregnat delikatnie "wyciąga" kolor. Możesz wypróbować np 303 Aerospace Fabric Guard. Na załączonej fotce masz porównanie. Trochę przytyrany dywanik z jednej (prawej) strony został zaimpregnowany Agua Lmp od SNB. Widać jak impregnat delikatnie wyciągnął kolor. Może dodam że dywanik był absolutnie suchy. Sorki za jakość ale mam lichy telefon. Pozdro

DSC00114.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tapicerka jest już miejscami wytarta i stad efekt jasnych plam .Tak mi się wydaje. W BMW jest to aż nadto widoczne-taki materiał.

Niestety nie, tapicerkę załatwiła w 90% chemia użyta przez firmę piorącą...

 

 

Panowie właśnie o coś takiego mi chodziło. Bardzo dziękuję za podpowiedź - postaram się na dniach dostać ten środek i wypróbować.

Jeszcze raz potraktuję fotele jakimś czyścikiem, potem kilka razy czysta woda + odkurzacz piorący do ściągania żeby usunąć syf z tego co głębiej a następnie gdy będzie już sucho zaimpregnuję kilka razy.

 

Dzięki Panowie raz jeszcze... gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomocne wskazówki - proszę pisać.

Materiał foteli taki jak tutaj:

http://img845.imageshack.us/img845/7905/img1239b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jak mówi Rise and Shine Autoglym Black Dye... jeśli dobrze pamiętam to środek był testowany na dywanikach Szakal'a. Po zaaplikowaniu wygladały jak nowe... ale jeśli chodzi o trwałość to już nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie, tapicerkę załatwiła w 90% chemia użyta przez firmę piorącą...
Czyli dimmer...

 

 

Autoglym Black Dye
Ale to jest bardziej dressing do plastików. Pryśniesz chociażby Plakiem i efekt będzie podobny...
Link to comment
Share on other sites

Black Dye to preparat do barwienie na trwałe m.in materiałów tekstylnych oraz z tworzywa.(np. dywaniki)

Na spotach barwiliśmy właśnie dywaniki (jak wyżej) Nie robiliśmy tego z tapicerką ale jeśli wychodzi na dywanach to właściwie wyjdzie wszędzie. Jednak najpierw sprawdziłbym na starym fotelu. A jeśli będzie ok to cła robota musi odbyć się na zewnątrz auta.

Link to comment
Share on other sites

W samej rzeczy. Robia tylo czarny kolor.

Bez ingerencji czyli barwienia tylko Interior Cleaner lub Super Interior w odkurzaczu i na plamy Fabric Rwmover (idealny odplamiacz) Musi pomóc. Inaczej tylko specjalistyczne barwienie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wracając do tematu mokrej tapicerki. Czy zastosując preparat Auto Glym Cabriolet Fabric Hood (preparat do dachu kabrioleta) da się taki efetk uzyskać na siedzeniach. Czy lepiej nie ryzykować? A może jest jakiś impregnat do tkanin, który podbije kolor?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.